Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve hoztunk borzalmas körülmények közül egy dobermann szukát. (Expresszen találtuk a hirdetést, egy régebbi képpel). Most négy éves múlt, törzskönyvezett, de még most is retteg. Ha hangos szót hall elszalad. Lehet valamit tenni még? Próbáltuk már, hogy simogatjuk, etetjük kézből. Annyit elértünk, hogy szalad elénk. Más kutyákkal jó a viszonya, mindegy neki hogy kan vagy szuka. Tanácsot, tippet tudnátok adni?

2013. márc. 10. 19:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Megtanultunk olvasni... legalábbis én... De a véleményem továbbra is az, hogy nem kellett volna ilyen helyről kutyát venni! Itt kezdődik a probléma, hogy az emberek olcsón akarnak tk-s, jó kutyát! Aztán meg csodálkoznak, hogy problémák vannak vele...
2013. márc. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Végül is igazad van. ott kellett volna hagyni, hagy dögöljön éhen, vagy verjék szarrá. Inkább örülni kéne, hogy olyan helyre került, ahol megpróbálják rendbetenni a kis életét. Az jobb lett volna, ha valami mocskos szaporitó viszi el? Amikor felnőtt kutyát hirdetnek, egyáltalán nem törvényszerű, hogy baja legyen. lehet csak tulvállalták magukat, és sok nekik a kutya, igy minimális pénzért eladják.
2013. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

a kiképző megrángatja ???? hol hallottad ezt ??

ha valakinek meg kell rángatnia a kutyát, akkor az majd te leszel,egyszer.

nincs önbizalma ,nincs megerősítése .

te pedig gyengíted,sőt a félelmét erősíted .

írok itt mint egy jó diák,te meg parázol egy síma kutyaiskolai látogatás miatt ??

mégis ,kinek kell itt a segítség ??

NEKED , te ló:) ( ez bók ,nem szidás )

úgy stresszel-sz,mint sz@z lány a kupiban .

a kutyád meg érzi ezt.

keress fel pár kutyasulit ,nézelődj, beszélj pár kiképzővel, ne alkoss véleményt,csak figyelj !!

a legjobb terápia neked és a kutyádnak : A TÖBBI KUTYA !!

nem árt tudni, egy ilyen kutyát keményen kézbe kell tartani!

tehát, most jön a szocializálása, az átnevelés, aztán jöhet az engedelmesség ,sőt később akár az örző-védő,vagy valami más sport .

2013. márc. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán kell hallani. Nem értem a kérdésed is egyáltalán. Igen, egysoros fojtólánccal szokták. Ha azt szeretnék hogy üljön felrántja, ha azt hogy feküdjön lerántja a kutyát. Ha megteszi, megdicséri. Sajnálom, hogy látványosan gyenge jellem vagyok ezekhez.
2013. márc. 15. 22:08
 25/31 anonim ***** válasza:
ez már manapság nem egészen igy működik kedves kérdező:) változtak a kiképzési szokások. Olyan iskolába, ahol meg nem haladnak a korral, nem szabad menni.
2013. márc. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

fojtó lánc FIXRE visszacsatolva :működik

tükörmódszer : működik

kutya nevelése ,szakember irányításával : működik

a te módszered : NEM működik .

a mi javaslataink talán .

kutyasuli .

ha nem értenéd, még egyszer : kutyasuli !

rángatják a kutyát,?????? nem , nevelik!

csak te nem jól állsz hozzá!

a kutyának azt kell tennie amire utasítják, ha fél,ha stresszel ,meg kell keresni az okát,és hatékonyan tenni ellene.

hatékony -e a fojtó ?? igen.

ebben a helyzetben is ??? kiképzőtől függ.

hatékony -e a tükörmódszer ?? igen

ebben a helyzetben??

talán

nem a nevelése,hanem a szocializálása a fontos,és ehhez ,lehet hogy erő,és keményebb nevelés kell.

lehet !

a babusgatás nem jött be!

2013. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
A klikkerrel milyen tapasztalataitok vannak? Van aki így tanította/tanítja a kutyáját?
2013. márc. 17. 19:59
 28/31 Valletta ***** válasza:
Én tanítok klikkerrel, illetve menhelyes kutyákkal is van némi tapasztalatom (kb. 15 ideiglenes + menhelyi munka). Nagyon bevált a klikker, szereti a kutyám, de engedelmes feladatokat nem tanítottam vele neki (azokat amiket akartam, már tudta és nem dolgoztunk rá klikkerrel), de bizonyára azokhoz is működőképes alternatíva.
2013. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Én még engedelmességi feladatokról nem álmodozok :D Kisebb célokat tűzök ki magam elé. Nincs abajgatás, ha ki akarja erőszakolni hogy rá figyeljek rászólok hogy nem. (eddig mindig tappancsolta a lábamat, amiért én megsajnáltam és megsimogattam)
2013. márc. 17. 22:34
 30/31 A kérdező kommentje:
Ha írok privátot el tudnád magyarázni a lényegét, és hogy tudnám én is alkalmazni?
2013. márc. 17. 22:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!