Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy lesz egy csivavám,...

Lehet hogy lesz egy csivavám, és szeretnékm tőletek egy kis tapasztalatot venni. Ha kiskorában kerül hozzánk és ha magára haggyuk olyan 6-7 órára akkor nagyon szétszedi a lakást?

Figyelt kérdés
Tehát lehet hogy fogok kapni egy kisfiú csivavát, és kiskorában fog akkor hozzám kerülni. de ugye amiért iskola van, ezért egy olyan 6-7 órára egyedül kell hagynom. Hogyan taníthatnám majd meg neki, hogy ne "bántsa" a lakást? A válaszokat előre is köszönöm!

#chiuchaua
2013. márc. 15. 20:11
 1/7 anonim válasza:
0%
Szoba kutyát nem lehet otthon hagyni egyedül 6-7 órára!Tapasztalatból mondom.Hiába volt szobatiszta (ajtó kaparással jelzett) mindent össze csinált... Plussz szétrágta a függönyöket... Most a mamáméknál tartjuk, de minden nap suli után felmegyek hozzá! :D <3
2013. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Egy normálisan nevelt kutya simán el van több órát egyedül. Szerinted akinek emeletes házban van kutyája az éjjel-nappal a kutya mellett van? Nem jár suliba, dolgozni? Tessék nevelni, tanítani, kellő mennyiségű sétát biztosítani neki, és akkor az otthon töltött időt alvással fogja tölteni és nem rombolással. Kapaszkodj meg, nekünk skót juhászunk van a 3. emeleten és napközben alszik. Nem szedett soha semmit széjjel, kellőképpen le van mozgatva....
2013. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
Kölyköt nyáron érdemes hozni, egy 8-10 hetes kutya ha akarná sem bírná ki a napi 6-7 órát, az pedig, hogy mennyire szedi szét a lakást, csak a gazdán múlik. Nekem husky-keverékem van, ő simán elvan napi 7-8-9 órát otthon, ha kell - persze előtt és utána kiadós séta jár neki :)
2013. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rendszeresen vinni kell sétálni, nevelni kell és szoktatni. Persze úgy 4-5 hónapos koráig azt azért nehéz elvárni egy kölyöktől, hogy sok órán át ne ürítsen és ha tartjátok az oltási programot, akkor 3 hónapos kora előtt közterületre sem szabad vinni. De kölyök kutyát egyébként úgy az ideális vállalni, hogy az első 2 hetet vele lehessen tölteni otthon. A tenyésztővel meg lehet beszélni, hogy addig, amíg valami szünet nem lesz, nála maradjon a kölyök. Remélem tenyésztőtől lesz...
2013. márc. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat , ment is rájuk a zöld kéz. Tenyésztőtől lesz a kutyus! :-)
2013. márc. 16. 07:12
 6/7 anonim válasza:
Nekem amikor kicsi volt a csivim, akkor suliba mentem nem szedett szét semmit, mert kerestünk neki egy olyan nem is kicsi de nem nagy területet a házban és elkerítettük amíg nem értem haza a suliból
2013. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Legyen neki egy elkerített rész a szobában/lakásban, ahová bezárhatod. Eleinte NE hagyd csak úgy otthon, hogy akárhová bemehet, mert bizony érdekes rongálásokat tud csinálni :D A mienk pl. a cserépkályha mögé sz.art, kikezdte a tapétát az ajtónál.(De cipőt vagy kábeleket soha nem rágott meg :) )


Legyen tehát egy elkerített rész neki, ami szökésbiztos! Víz mindig legyen előtte, legyen alvóhely is, ahová bevackolhatja magát. Tegyél neki be játékot, vagy alvós plüsst (kutyának valót, amit nem tud úgy szétmarcangolni, megenni), amit jól dörzsölgess meg a kezeddel. Így rajta lesz a szagod a játékon, nyugodtabb lesz.


Az is segíthet, ha távozás előtt beszélsz hozzá, simogatod, megnyugtatod, mutatod neki, hogy maradjon a helyén. Nekem van egy 18 éves csivavám és bizony ő is néha hisztis, ha látja, hogy elmegyek (néha úgy rám van kattanva, hogy már akkor is hiányol, ha csak fürdeni megyek). Na, nála pl. ez tökéletesen beválik, megérti :)


Ja és egy jó tanács: ha van hely a lakásban, érdemes alomtálcát tartani, mint a macskáknak! Mivel kicsi kutya, kényelmesen el tudja benne végezni a dolgát (a kan kutya is) és nem kell addig tartogatnia, amíg sétálni mentek. Kicsi korában szépen rá lehet szoktatni, hidd el, megéri! (Én kutyám sajnos vesebeteg lett öregségére, hát áldom magunkat, hogy anno rászoktattuk).

2013. ápr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!