Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit gondoltok a "kint-bent"...

Ti mit gondoltok a "kint-bent" kérdésről? Főleg, hogy egy kiskutya aludhat kint éjjel egy jól szigetelt házban már az első nap?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó,hogy sokan kirakják a kertbe a kutyát,láncra verik,és egyfajta dísznek szolgál. Csak éjszaka lenne egyedül.

2013. márc. 15. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Első nap semmiképpen! Pár nap múlva már aludhat kinn, de nem érdemes kitenni, 6 hónapos koráig kb. érdemes lenne benn tartani, hiszen ebben a korban nagyon fontos nekik, hogy szocializálódjanak, illetve, hogy ingergazdag környezetben legyenek!


Ha mindenáron ki akarod tenni, akkor is csak pár nap múlva, mikor már megszokja az új helyet és titeket, téged! És csak olyan házba, ami nem csak szigetelt, de védve van széltől, esőtől, ill. van rajta ajtó!

2013. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Én kivagyok az olyan emberektől akik szerint a kutyát csak bent lehet tartani és a nap 24 órájában vele kell lenni. De az olyanoktól is akik szerint a zállat a kertbe való csak. Mindenki tartsa úgy ahogy neki jól esik és ahogy a kutyának egészséges. A siker csakis azon múlik, hogy a gazda milyen. Ha rossz gazda vagy akkor hiába tartod bent a kutyád, akkor is lehet kínozni, rosszul nevelni, bántani stb. Én tartottam már bent is, kint is meg vegyesen. Mindegyiknek van előnye, hátránya. Amikor kicsi volt a kutyám akkor épp csak kinti volt és lám semmi baja, tökéletes kapcsolatunk van.
2013. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is gondoltam rá,hogy az első napokban bent aludna velem,de félek tőle,hogy akkor sokkal nehezebb lesz neki a kiszokás. Ezért hezitálok.

Természetesen tavasszal érkezne a csöppség,amikor már végre jön a jóidő.


Én 14évig tartottam szobakutyát(mopszot).


Butaságnak tartom azt hogy egy kutyának baja lenne a kertben,minden a törődésen múlik.Hiába van bent a kutya,ha nem tőrödnek vele.

Én csak attól az időszaktól félek, amíg nagyon pici,és nem szokja még meg a helyet.

2013. márc. 15. 20:45
 4/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát akarsz?
2013. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a vegyes tartásban hiszek. Nem gond az, ha ki van szoktatva a kutya, de ne legyen a házból kitiltva. Egy hosszabb szőrű bundi nyilván jobban érzi kint magát, de a gazdájára szüksége van, és nemcsak napi 1-2 órában.
2013. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Azért nagyon ajánlott az első fél évben a lakásban tartani, mert így tud kialakulni igazán jó kötődés a kölyökben és kizárólag így tud megfelelően szocializálódni is. Ha csak végig gondolod, ha a kölyök kint van a kertben, olyan eseményekről, viselkedési formákról marad le, amiket kint nem lehet biztosítani számára. Például nem lát családi vitákat, veszekedéseket. Nem látja, ahogy a gazdája eszik, ahogy más emberekkel viselkedik, ahogy él. És egy kölyök számára még az a legfontosabb, hogy minél többet lehessen a gazdája mellett! Mert az ember mennyi időt tölt kint a kertben? Pár óránál többet biztos nem. De ez édes kevés minden kiskutyának, hisz fél éves koráig a legfogékonyabbak mindenre, addig tart igazán erőteljesen a szocializációjuk! Az pedig gyönyörűen látszódik, hogy melyik kutya hol nőtt fel. A lakásban nevelkedett kutyák sokszor szebben és tisztábban kommunikálnak a gazdáikkal, sokkal figyelmesebbek, jobban értelmezik az arc mimikát, hanghordozást is a testjelek mellett. Egy kerti kutyánál az ilyen fokú figyelmet nehéz, vagy akár lehetetlen behozni. Nem hiába van már az, hogy minden rendőr és szolgálati kutya, minden mentő, segítő, terápiás kutya és minden munka kutya lakásban nevelkedik, mert már a kiképzők és versenyzők is rég rájöttek ennek a hatalmas előnyére (A híres Kántor gazdája, Csupati mondta egyszer azt, hogy a kutyája leolvasott mindent az arcáról, nem volt szükség vezényszavakra. Természetesen nem kerti kutya volt.) Persze, a legtöbb ember nem akar a kutyájával úgy igazán foglalkozni, nincsenek vele céljai, egy házőrzőnél, kerti tartozéknál többet nem akar, így persze nincs szüksége arra sem, hogy a kutyája szépen kommunikáljon vele. Bár a kutya szemszögéből még akkor is sokkal előnyösebb a benti tartás, már csak azért is, mert falkaállat és mint ilyen, az egész napos magányt nagyon nem viseli jól. Főleg nem egy csöpp kölyök!

És igazából az összes vadász kutya egykor lakásban élt (sok százezer festmény, írás, feljegyzés maradt fent arról, hogy a nemesek mellett éltek a kutyáik) és az összes pásztor illetve juhász kutya egész nap az ember mellett volt. Így ha a fajták történelmét vesszük alapul, nehéz olyat találni, amelyikkel úgy bántak volna, mint most és az elmúlt pár évtizedben a kerti kutyákkal, hogy jobb esetben is 2-3 óra séta, ezalatt élvezze ki a gazda jelenlétét és este etetés.


A kiszoktatással pedig semmi gond nincs. Ha fél évesen kirakod a kutyát a kertbe, megfelelő foglalkozás mellett maximum 2 nap alatt elfogadja és megszokja az új felállást. Nem okoz törést az életében.

2013. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%

"így tud kialakulni igazán jó kötődés a kölyökben és kizárólag így tud megfelelően szocializálódni is."


Nem is tudom, hogy az a sok kutya hogy él meg és nem pszichopata vadállat, akik kint laknak. És miért is van ugyanannyi bent lakó rosszul nevelt kutya... Ja mondjuk mert nem ettől függ a dolog?


'Például nem lát családi vitákat, veszekedéseket. Nem látja, ahogy a gazdája eszik, ahogy más emberekkel viselkedik, ahogy él.'

Ezek szerint antiszociális lesz annak a kutyája is aki egyedül lakik, nem nagyon eszik/főz otthon? Vagy annak nem lehet kutyája?


"Nem hiába van már az, hogy minden rendőr és szolgálati kutya, minden mentő, segítő, terápiás kutya és minden munka kutya lakásban nevelkedik, mert már a kiképzők és versenyzők is rég rájöttek ennek a hatalmas előnyére"

Ja aztán felnőtt korukban egy kennelben élhetnek a bázison amikor nem dolgoznak és úgy cserélgetik a gazdákat mint a lyukas cipőt...


'Persze, a legtöbb ember nem akar a kutyájával úgy igazán foglalkozni, nincsenek vele céljai, egy házőrzőnél, kerti tartozéknál többet nem akar, így persze nincs szüksége arra sem, hogy a kutyája szépen kommunikáljon vele.'

Mert attól az ember rögtön szakértő lesz, hogy bent tartja a kutyát és céljai lesznek vele? De kár, hogy a tapasztalat nem ezt mutatja és szinte ugynaolyan szánalmas a helyzet a bent tartott kutyák esetében a nevelés terén! Nekem volt idő amikor csakis kint tartottam a kutyám, ennek ellenére sok és változatos versenyen eredményesen szerepelt, vizsgákat tett le kiváló eredménnyel minden különösebb rákészülés vagy tanfolyam nélkül. Milyen jogon jössz te ahhoz hogy megmondd, kinek milyen kapcsolata lehet a kutyájával?

2013. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem akartam egy vitát elindítani.


Szeretném újra leszögezni,hogy nem kerti dísznek szeretnék kutyát. Attól még hogy egy kutya a lakásban él,nem feltétlenül foglalkoznak is vele.


Utolsó válaszoló: Egyetértek azokkal amit leírtál, de a kérdésemre nem igazán válaszoltál!Írtad,hogy kinti kutyád volt. És te az első naptól kint tartottad?


Köszönöm a válaszokat nektek is! :)

Ja és boxerről beszélünk! :)

2013. márc. 15. 21:57
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Bármilyen kölyök kutyáról van szó, az első fél évben nagyon fontos, hogy a lehető legtöbbet legyen a családban. Nem kell feltétlenül bent tartani, ti is kiköltözhettek hozzá (a konyhával, a tévével, a porszívóval, stb.) az udvarra. :) Nem a helyszín a lényeg, hanem a társaság, mivel bármilyen furcsa is, de a kutya társas lény és nem szeret egyedül. Senki se állítja, hogy nem éli túl, vagy hogy feltétlenül valami baja lesz, esetleg antiszociális lesz, de az tény, hogy az ideálistól nagyon távol áll kitenni őt egyedül a kertbe. Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja, ez csak egy jótanács volt, mivel erről szólt a feltett kérdés.
2013. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

21:41 vagyok, a második választ is én írtam, szóval márválaszoltam előbb. Igen, akkor amikor meglett az első kutyám, épp kint tartottam pár évig. Azóta próbáltam más módszereket is, de egyiket sem tartom a többi felett állónak.

22:48 igen, mindenki úgy csinálja ahogy akarja, tehát akkor tényleg nincs jogod megmondani, hogy melyik módszer jobb és kinek jobb kapcsolata a kutyájával. Igen, ez a gyengepontom, amikor más akarja ezt megszabni. És tegyük hozzá, nem én járok ide (vagy máshova), hogy a kutyáimmal ilyen olyan bajok vannak, szóval valamit mégis csak jól tehettem. Nekem ennél több bizonyíték nem kell.

2013. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!