Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Fiú vagy lány...

Mit tegyek? Fiú vagy lány yorkie (a többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, akinek terhes volt a yorki-ja és ma szült, nekem igérte az egyik kislányt, de csak 2 yorkie született és mind a kettő fiú. :' ( Szerintetek mit tegyek, én szívem szerint lány kutyust szeretnék, de csak fiúk vannak, vegyem meg az egyik kisfiút, vagy vegyek valahonan egy kislányt? Esetleg vannak hátrányai a fiú vagy a lány yorkinak?

2013. márc. 15. 21:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha már vásárolsz yorkit, akkor normális helyről! Ne szaporítótól 40-50e-ért! Vagy keresd fel a fajtamentőket inkább, menhelyeket.
2013. márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Én most nem magyarázok a szaporítókról-betegségekről, csak annyit írok, hogy egy kutya átlagban 15 évet él (nem tudom a yorkie pontosan mennyit) így ha te szukát(lány kutyát) szeretnél, akkor válassz azt. Vagy talán kötelező megvenni a barátnőd kutyáit? Egyszerűen megmondod neki, hogy nagyon aranyosak de te lány kutyára vágysz.
2013. márc. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 sippara ***** válasza:
83%

Egy barátnő ki tudja, honnan származó VEMHES kutyájának ki tudja, milyen apától született kölykein szerintem gondolkodni sem érdemes. A kutyával 10-15 évig együtt KELL élned, minden értelemben (anyagilag is!) felelősséget KELL vállalnod érte. A barátnő aranyos yorkie-jai jobbik esetben valóban hasonlítani fognak a fajtára, viszont marha nagy eséllyel hagyhatsz ott százezreket orvosnál ilyen-olyan betegségek miatt.

A kutyával kapcsolatban pedig ne annyi legyen az elvárásod, hogy "fiú legyen" - illetve amíg ennyi az elvárásod, teljesen felesleges fajtatiszta kölyköket keresni. Ha mégis egy bizonyos fajta mellett döntesz, akkor keress meg pár tenyésztőt az országban és tőlük válassz egy kiskutyát.

2013. márc. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Keress egy normális tenyésztőt, vegyél egy szép (törzskönyves!) kutyát, aztán magyarázd el a barátnődnek, hogy mit jelent a tenyésztés, és a szaporítás közötti különbség.
2013. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3. válaszoló tudom, hogy ki az apja egy másik yorkie Debrecenből és szerintem nem valami betegs tipus, mert mindenféle versenyre vitték, és a barátnőm nagyon nagyon igényes és ezért a fedeztetésért 30.000 FT-t fizetett. de perssze igazad van fenáll a veszélye a betegségeknek. És a törzskönyv, meg a chip, meg ezek már benne vannak az árba
2013. márc. 16. 07:13
 6/19 anonim ***** válasza:
Én alapvetően szuka párti vagyok, igy ha eldönteném, hogy szukát veszek, akkor azt is fogok:) Ha te is eldöntötted, akkor nem szabad megvenni a kan kiskutyát.
2013. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia. Én is szuka párti vagyok, DE, ha a kant kasztráltatod, akkor nem lesz annyira "kanos" a viselkedése, mint ivaros társinak.

Ha tervezed az ivartalanítást, akkor szerintem végül is teljesen mindegy, hogy milyen neműt vásárolsz, mert a nemi hormonok híján a kan nem akar majd szökdösni, ha tüzelő szukát érez, sok kutya megnyugszik a műtét után, és sok kutya között különbséget se lehet felfedezni, hogy most fiú-e vagy lány.

Annyi, hogy látni fogod, hogy milyen nemi szerve van, de ez meg csak esztétika.

2013. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 sippara ***** válasza:
40%

"ha a kant kasztráltatod, akkor nem lesz annyira "kanos" a viselkedése, mint ivaros társinak."


Már ne haragudj, de ezt honnan vetted? :O

2013. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Onnan, hogy volt kanom, akit ivar érés előtt kasztráltattam, és nem jelölgetett, kevésbé volt domináns hajlamú, és nagyon bújós is volt.

Ismerősök ivaros kanjai meg jelölgetnek, próbálnak dominálni(tudom, ez nevelés függvénye inkább,de akkor is)

és kevésbé bújósak, inkább játékosak.

Szóval innen jött a gondolatmenetem.

2013. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

"a barátnőm nagyon nagyon igényes és ezért a fedeztetésért 30.000 FT-t fizetett" - hm, tudtommal a yorkiek 150 fölött kezdődnek, azalatt elvétve... szóval hogy is van ez?


"tudom, hogy ki az apja egy másik yorkie Debrecenből és szerintem nem valami betegs tipus, mert mindenféle versenyre vitték" - te így ránézésre megállapítod, hogy nem beteges? miféle versenyekre vitték és milyen eredménnyel?

hidd el, vannak sztárkutyák, akik minden kiállítást megnyernek és a tenyésztés közelébe se kéne negdeni őket... mégis megteszik, mert pénz pénz pénz...

2013. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!