Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorkie. Senkinek nem...

Van egy yorkie. Senkinek nem kell, én nem szeretem, viszont menhely kizárva. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Megörököltem a volt barátom, volt nőjének a kutyáját. Szánalomból hoztam el, mert szakításunk után menhelyre kerűlt volna.

Tehát a kutya már ott volt, mikor mi összeköltőztünk.


2 évet éltem vele egy fedél alatt, nálunk, most fél éve van, de csak kötelességből gondozóm. Világ életemben ellenszenvesek voltak ezek a plüsspatkányok, de a menhelyi életnek mégsem tenném ki.

Olyan kis nyomorék, félek belehalna. Már nem fiatal, kb 8-9 éves.


Első nekifutásra oda adtam egy családnak, akik szaporítás céljából vették magukhoz.

Egyszer a környékükön jártam, gondoltam megnézem mivan a kutyával. Nagy nehezen beengedtek, és a látványra ami fogadott, azt mondták, hogy pár napja lebetegedett...

Az a pár kilós kutya pár deka volt és a szőre, csupa kaki, góc... na mindegy vissza vettem, ivartalanitatattam, és továbra sem tudom mit kezdjek vele, mert irritál.


A saját kutyámtól annyira fél, hogy támadja.

Foglalkozom vele, viszem sétálni, kerestem yorkiesokat, hogy a fajtája között legyen, de össze verekedett a többiekkel.


Kutyasuliba nem fogom vinni, azt hiszem eleget tettem érte. A saját blökimet otthon trenirozóm, van egy házilag barkácsolt agility pályánk, ott próbáltam kezdeni valamit a yorkieval is, mert láttam videókat, hogy fárasztják/foglalják le őket. Nem jártunk sikerrel.


Apuék azt mondják altassuk el, de én nem vagyok ennek híve. Örökbe meg senkinek nem kell, mert idegbeteg.


2013. febr. 26. 11:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

1, Megtartod és élete végéig valahogy kihúzod

2, Hallgatsz apádra


Válassz ...


Ezt szerintem nélkülem is tudod,de a döntés rád hárul.

2013. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp családort szeretnék neki, hogy olyan szeretet kapjon, mint amilyet az én kutyám kap.


A fajta iránt ellenszenvem nem tudom legyűrni, de megölni meg nem vagyok hajlandó.

2013. febr. 26. 11:50
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Ha mást nem akkor szólj a yorkie fajtamentőknek, hogy neked van egy ilyen, és ilyen paraméterekkel rendelkező kutyád, küldj róla képet, hogy segítsenek gazdát keresni neki.
2013. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Fajtamentőktől próbáltál már segítséget kérni?
2013. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Tudod, ahogy olvastalak nagyon elszorult a torkom.


Nekem is ilyen kutyám van, akire bizony soha nem sajnáltam az időt/energiát, hogy ne az általánosított "plázakutya", hanem olyan, akire büszke a gazdája és akik ismerik elismeréssel beszélnek róla.


Úgy gondolom, hogy jó úton járok és ilyen helyeztben felmerül, hogy talán elbirnék egy ilyen kutyával, hiszen türelmes vagyok, jó kézben tartom a sajátomat is, ugyanilyen kutyám van és úgy egyáltalán....stb.

Igen ám, csak nem egyedül élek, van egy családom is akik nem díjaznák - sajnos - egy másik kutyát, bármennyire is elismerik, hogy a sajátunkkal mire vittem.


Jó lenne, ha találnál valami fajtához értő, ráérő emberkét, aki befogadná úgy és olyannak amilyen és annyit tenne érte, amennyit a kutya jóléte megkövetel.


Azért írj pár sort ide is:www.noeallatothon.hu


És ha van valami fejlemény jó lenne ha elmesélnéd...


Minden jót nektek!

2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%

....tudtommal nincs yorki fajtamentés.


Talán a noés minimenhely.....

2013. febr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Vannak emberek, akik foglalkoznak a fajtával, de senki nem akarja bevállalni mikor látják, hogy mindegy neki, hogy gyerek, kutya vagy macska, megharapná.


Egy csupaszív, türelem ember kellene neki.


Én kicsi koromtól nagy kutyák között mozogtam, tehát nekem a kutya a minimum 60 centis marmagasságtól kezdődik.

Persze elismerem, ezeket is szerethetik, társnak biztos jók, csak nem nekem.

2013. febr. 26. 12:09
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Én is a minimenhelynek szólnék első körben, náluk többször volt már Yorki. Fajtamentés nincs én is úgy tudom.

De egyébként ha adsz fel hirdetést, és nagyon alaposan csekkolod a jelentkezőket, akkor azért tudsz szerintem egy Yorkinak normális gazdit találni. Ha megnézed a vizslamentők kérdőívét, azt pl. veheted alapul. Ami fontos, hogy nagyon alapos körültekintő szerződést írjatok, lehetőleg legyen benne kötbér is, mert aki azt aláírja, az már esélyes, hogy normális helyre kerül nála a kutya.


Ha van kedved, írj privátot, ideiglenes befogadóként adtam már örökbe néhány kutyát, nagyjából tudom a buktatókat, meg azt, hogy milyen keresztkérdéseket kell feltenni egy gazdijelöltnek.

2013. febr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
A facebook-on kérj segítséget,pl.a Tetovált Állatmentőktől vagy a Radikálisoktól.Vagy ott az Állatvédőrség.Biztos,hogy segítenek megfelelő gazdit keresni.
2013. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kasznakati válasza:
95%
Szia! A yorkie fajtamentéstől kerestelek, privát üzenetet küldtem, nem tudom, láttad-e. Választ egyenlőre nem kaptam Tőled. A kiskutyát szívesen átvesszük, ideiglenes befogadóhoz kerül, családi környezetbe. Menhelyünk nincs is, tehát az kizárt, hogy "menhelyre kerüljön". Ugyan úgy családnál lakik gazdihoz kerülésig, mintha gazdis kutya volna. Üdv. Kata, 06 70 223 64 76 www.állatésember.hu
2013. febr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!