Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a sírásról egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos keverék kiskutyám. (vizsla jellegű)

Lassan 4 hónapja van nálunk és éjszakánként még most is sír. (néha nappal is, ha nincs kint vele valaki) Pont ezért, már az elején a kinti garázsba lett bezárva esténként. (hogy ne verje fel az egész környéket)

Sajnos néha annyira ordít (pl tegnap este is ezt csinálta) hogy a szomszédok már azt gondolják kínozzuk...

Egyszerűen az őrületbe kergetnek azzal, hogy ehhez hasonló tanácsokat adnak:

-Valaki üljön kint mellette mindig

-Csináljuk olyan ajtót, amelyiken a kutya ki-be járkálhat a lakásból (de mivel vizsla, nem éppen szobába való fajta, ezért nem szívesen engedjük be a lakásba)

Ha hangosan sír akkor kijönnek a kapunk elé, és onnan hallgatják hogy mennyire "kínozzuk".

Már azt is hallottam, hogy állatkínzásért fel akarnak jelenteni minket...(Pedig nagyon is szeretjük a kutyust: kap rendesen enni, van mindig friss víz előtte, van neki egy csomó játéka, gyakran kint vagyunk vele játszani/simogatni, sétálni is szoktuk vinni, szoktuk szeretgetni) Mit tehetnénk még?? :@

Nem is értem mit várnak még el?? Én mindez azért, mert ők 2-3 kutyát is a lakásukban/az ágyukban tartanak...hát köszönöm szépen, én nem fogom bent tartani.


2009. szept. 15. 19:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Szóval nem tudom kinövi-e ezt valaha, vagy ilyen sírós marad mindig??

Valaki azt mondta, hogy meg kell verni (szó szerint azt mondta, hogy oda kell neki csapni ha sír)

De nem akarom bántani....egy gyereket sem szoktak azért megverni mert sír...

Nem tudom mit kellene vele csinálni.

2009. szept. 15. 19:58
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

A vizsla kifejezetten ember mellé való kutya. A szőre a telet nem bírja, tehát télen kint nem tartható. Nahyon emberközeli, szinte állandó embertársaság kell neki, hiszen erre tenyésztették ezt szokta meg a fajta az elmúlt évszázadokban.

Ha egy vizslával eleget foglalkoznak (ez vizslánál kb napi 2 óra munka. Nem játék, munka. Feladatok, ismeretlen helyek felfedezése. A vizsla könyörög a munkáért.


Tehát többet foglalkozni vele, nem szeretgetni, hanem feladatot adni, sokat sétálni. Nem tudom az előszobába miért nem mehet be, ha már rövidszőrű kutyát választottatok, akkor -20 fokban úgysem tarthatod kint, hacsak nincs fűthető háza.

2009. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Nyilván azért sír,mert valami baja van,jelen esetben a megfelelő mennyiségű fizikai és agymunka hiánya.nem elhallgattatni kell,hanem kielégíteni az igényeit,hiszen egy kiskutyának mégtöbb foglalkozás kell,mégtöbb figyelem,munka,tanítás stb...Azért aközött hogy valaki az ágyban tartja a kutyát,meg aközött,hogy beengeded a házba hatalmas különbség van...A KUTYA ALAPVETŐEN TÁRSAS LÉNY ,PERSZEHOGY ROSSZUL ÉRZI MAGÁT EGYEDÜL.
2009. szept. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Talán ha kapna egy játszó pajtást nem sírna.
2009. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell az ágyba beengedni, de az előszobába azér beengedhetnétek. Meg lehet tanítani hova mehet be és hova nem ( csak következetesen). Valamennyire igazuk van a szomszédoknak, mert egy kutyát kizárni az ember társaságából másnak nem nevezhető. Olyan mintha téged zárnának ki és rád se néznének. Szerintem a kutyus nagyon szereti a gazdáját, és nem szeret egyedül maradni.
2009. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
A vizsla pont, hogy házba való! Kell neki egy fotel, vagy egy kanapé, vagy legalább valami puha szivacs, amin alhat, és olyan helyet jelöljetek ki neki a lakásban, ahol folyamatosan szemmel tarthat benneteket. Egy kutyagyerek, egyedül, bezárva egy garázsba, ez tényleg állatkínzás! Nem kell az ágyadba beengedned, de a nappalidba minimum.
2009. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát, nem igazi vizsla, inkább vizsla jellegűnek mondanám. Az állatorvos szerint van benne az is, de még más vonásai is vannak. Szóval csak inkább csak a színe olyan.


Egy pár napig bent volt a lakásban, de egyszerűen kezelhetetlen volt és az állatorvos is azt mondta, hogy az ilyen fajta kutya NEM lakásba való. Szó szerint azt mondta, hogy nehogy beengedjük, mert nem szobakutya.

Egyébként nem fog fázni télen, mert a garázs a ház alatt van. Ott egyáltalán nincs hideg. Még radiátor is van lent. :))


Csak igazán azért kérdeztem, mert az előző kutyánk (egy német juhász) ő is ugyanitt aludt és ő is sírdogált egy darabig, de azért nem 4 hónapig egyfolytában...Pedig ő is egyedül aludt és később egyedül éldegélt az udvaron. Azért is tartom ezt furcsának, hogy ő nem tud itt megszokni nálunk.

2009. szept. 15. 22:26
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha csak egy csöpp vizslavér is van benne, akkor ennél a kutyánál nem valóbb semmilyen kutya jobban lakásba. Nekünk is vizslánk van és az elejétől lakásban tartjuk. Hó tiszta, alkalmazkodott a környezethez, nem rág/tép szét semmit, nem ugat, egész nap játszik és bújik mindenkihez. A kutya társas lény, ha már a házba nem engedidek be, legalább vegyetek mellé egy másik kutyát. Hülyén hangzik, de lelki beteg lesz... A Vizsla vagy részben Vizsla kutyák, hajlamosak azt hinni, hogy ölebek :P Az én vizslám 35 kiló, rendszeresen fürdetjük, teljesen higiénikusan tartjuk és egész nap az ölemben fekszik :) Imádom, azt hiszi, hogy csivava :D De te csak tartsd a kertben, és a leki békéd érdekében ha meglátod, mutogass rá ujjal és nevess hangosan, ha sír, akkor verd meg, aztán add el a kínaikaknak, hogy egyék meg :D Vegyetek még kutyááááát :D:D:D Neked nagyon való kutya :D :D:D:D
2009. szept. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Télen nappal is bemehet a garázsba? Tud ki-be közlekedni?

Azok a kutyák bírják kint a telet, akiknem van aljszőre (a német juhásznak van) a bolyhos-pihés aljszőr az, ami tartani tudja a meleget. Azok a sima szőrű kutyák akiknek ez nincs (pl. a vizsla) azoknak a szőre nem tartja a test mellett a meleget. A nappalokat sem bírja ki, mert nem tud pl lefeküdve átmelegedni.

A vizslák tényleg munkakutyák. Egy német juhásznak is kell foglalkozás, játék, de egy vizslának létszükséglet.

Feladatokat kell kapnia, mert ha az agya nincs lefárasztva, akkor nem bír magával, kitalál magának elfoglaltságot elkezd dolgokat szétszedni, vadászni és sírni. Nekem ugyan nincs. de nővéreméknek vizslái vannak, a férje jár vadászni velük. Naponta 2-3 órán át gyakorol a kutyákkal, hatalmas sétákat tesznek. Így a kutyák szinte mozdulatlanul pihennek a fennmaradó órákban, de ők is folyamatosan szemmel akarják tartani a gazdáikat, szükségük van az ember közelségére.

Olyat pedig, hogy egy állatorvos azt mondja, hogy be nem engedjétek a lakásba még nem is hallottam. Nekem a bernim is bent aludt télen, amikor megkaptam a doki is monta, hogy ellenne ugyan kint is, de jobb, ha bent alszik, mert ott szárazban van és biztos nem fázik meg a veséje.

2009. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"De te csak tartsd a kertben, és a leki békéd érdekében ha meglátod, mutogass rá ujjal és nevess hangosan, ha sír, akkor verd meg, aztán add el a kínaikaknak, hogy egyék meg :D Vegyetek még kutyááááát :D:D:D Neked nagyon való kutya :D :D:D:D "


Most miért kell rögtön ilyen stílusban?? Hmmm??

Mintha legalább egy szóval is mondtam volna, hogy nevetek rajta mikor sír, vagy ehhez hasonló baromságot amit írtál... -_-"


Amúgy meg ahhoz, hogy vannak akik bent tartják a nagy testű kutyájukat (illetve ez a kisebbekre is vonatkozik), hogy szerintem akármennyire higiénikus lehet egy kutya, gyanítom nem használ wc papírt, és attól még a hátsó felét nyalja és egyéb dolgokat csinál. Aztán meg a gazdi arcát nyalogatja. A szomszéd pl valamelyik nap azt mesélte, hogy mikor haza szokott jönni valahonnan, és mikor meg van izzadva, akkor hagyja, hogy a kutyák nyalogassák le róla az izzadtságot. :OOO


Szerintem egy kutyának kint a helye, kivéve ha nem csivava vagy ehhez hasonló öleb.

Oké, télen megértem a rövid szőrűek beengedését. De nekem pl egyszer sem jutott eszembe, hogy a régi német juhászomat beengedjem a lakásba. És így is 14 évig élt.

Szóval ennyit erről. :)

2009. szept. 16. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!