Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kiskutyát agressziv...

Hogy lehet kiskutyát agresszivitásról leszoktatni?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy kb. 3 hónapos kiskutyát. Az első napokban semmi baj nem volt vele. Van egy másik kutyánk, három éves, nagyon nyugodt természetű (retriever keverék, elég nagy termetű, de tényleg nagyon nyugodt). A kisebbikre néha rájön az "öt perc", és elkezdi támadni a nagyobbat, vicsorogva és nem játékból. Néha minket is harapdál, mivel még kölyökkutya, nem okoz sérülést, de attól félünk, hogy később, ha nagyobb lesz is így fog viselkedni. Mit tudnánk vele tenni, hogy erről a viselkedésről leszoktassuk?
2010. dec. 4. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor titeket harap (próbál harapni) álljatok fel és hagyjátok ott, vagy forduljatok el tőle. Tudnia kell hogy van következménye annak amit tesz. Szerintem próbál falkavezér lenni. Mikor a másik kutyával próbálkozik azis szintén falkavezérség, de szerintem a nagy kutya ugyis helyre teszi majd, és szerintem ne aggódj nagyon súlyosan nem sebesítik meg egymást (bár megeshet és olyankor közbe is kéne avatkozni szerintem).

Ajánlom Jan Fennel- Kutyapszichológia c. könyvét, neten is fent van.

2010. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A falkavezér dologban lehet valami. Megfigyeltük, hogy mikor a másik kutya nincs jelen (pl. az udvaron van), a kisebbik lenyugszik. Az egyik probléma, hogy a nagyobbik kutyánk egyáltalán nem támad vissza a másiknak, (csak leszedi magáról, ha fájdalmat okoz,) pedig a kicsi a fél fogára se lenne elég. :)

Esetleg ha megpróbálnánk valamivel lekötni az energiáit? Például egy játékkal?

A könyvet pedig el fogom olvasni, köszi a tippet.

2010. dec. 4. 22:52
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ha a kicsi nem lesz kevésbé agresszív, el kell őt vinnünk. Ezt mindenképp szeretnénk elkerülni, mert ha nem vadul, nagyon tündéri tud lenni, úgyhogy a családban mindenki megszerette. :)
2010. dec. 4. 22:54
 4/7 anonim ***** válasza:
A nagy kutya, azért hagyja magát, mert tisztában vele, hogy a pici nála dominánsabb. Szóval érdemes lesz rádolgoznotok a domainanciátokra - mindenkinek a családban, a könyv segítségével -, különben mire megnő a kiskutya fejetekre fog nőni.
2010. dec. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Majd elfelejtettem ...

Ha a pici nagyon durván kezd a naggyal bánni, nektek kell közbe avatkozni,leállítani.

2010. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a kicsi nagyon domináns és alóban próbál uralkodni a hejzeten. amikor bántja a nagyot bróbálj meg "belemarni az oldalába" ugy hogy ne fájon neki csak harapásként reagáljon rá.
2010. dec. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy három hónapos kölyök se nem agresszív, se nem domináns. Játszik. Az állatok életében a játék szerepe az életre való felkészítés. Márpedig a ragadozóknál az élet lényege a vadászat. Ezt meg kell tanulni kordában tartani, de teljesen normális viselkedés a részéről. A nagy pedig azért nem szól rá, mert egy kölyöknek még mindent szabad, ő még védett helyzetben van a falkában, nála pont az a nevelési cél, hogy megtanulja használni a kutyák kommunikációs jeleit, így amorgást, a vicsorgást is.


Ha van egy nagy kutyátok, akkor figyeljétek meg ahogy ő viselkedik vele, és tegyetek ti is úgy. Erre nagyon jó egy felnőtt kutya, rengeteget lehet tőle tanulni a kölyök nevelésről. Ha titeket harapdál, tegyetek pont úgy, mint a nagykutya. Hagyjátok faképnél, és ne foglalkozzatok vele. Ez éppen elég büntetésnek.


Majd ha nagyobb lesz, akkor a nagy kutyátok elkezdi fegyelmezni, akkor majd ismét tanulhattok tőle.


Minden kölyök morog és harap, és száguldozik, és levadássza a lábakat. Nekik még a világon minden ami csak van, az játék.

2010. dec. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!