Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hetes kan bullterrier...

7 hetes kan bullterrier kutyusnak mennyit adjak enni?

Figyelt kérdés
Kb. 3-4 kg a súlya. Darling Juniort adok neki, mert ezelőtt ilyet kapott, de jövőhéten átállunk Brit Premiumra. A Darling napi etetési adagjának megfelelő mennyiséget adok, de ezt elég kevésnek tartom (igazából az sincs odaírva hogy az 1 napra vagy 1 etetésre vonatkozik) és szegény kutya is úgy viselkedik, ha meglátja a kaját, mintha éheztetve lenne és 1-2 perc alatt behabzsolja az adagját. A videokedvenc.hu-n pedig az állatorvos azt mondja, hogy jóllakottságig kell etetni a kölyök kutyát. Szóval mit javasoltok, mennyit kapjon belőle?

2013. márc. 16. 22:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy itt csak te vagy az, aki mindenáron azon van, hogy tönkre tegyen egy egyébként remek fajtát!Az ilyen agyon szaporított keverékek miatt romlik a fajták színvonala, amilyet te is vettél!

A kölyöknek nincs tk-e, így nem lehet bizonyítani, hogy kik a felmenők (keverék, és azért mondja az a mocskos szaporító, hogy a saját kutyája a kan, hogy több pénzt kicsikarhasson az emberekből. Mellesleg nagyon is könnyen lehet, hogy a kölyök beltenyésztett.) A chipet 6 hetes kortól lehet beadni. És csak szaporítók nem chipeltetik a kutyájukat! Az örökletes betegségek pedig majd 1-2 évesen fognak kijönni! Akkor már nem fogod azt gondolni, mikor fél milliós orvosi számlákat kell befizetned, hogy az olcsó kutya kevesebbe kerül. Persze ha egy egészséges, garantáltan jó idegrendszerű kutyáért sem voltál hajlandó fizetni, gondolom egy komolyabb orvosi kezelést sem fizetnél ki. Inkább veszel másik kutyát, úgy olcsóbb.


Egyébként mégis hány oltást kapott a kutya, mielőtt megvetted? Féregtelenítették egyáltalán? Gondolom nem, mert az már költséges lett volna a szaporítóknak. Persze ez neked is előny, hisz különben nem ilyen olcsón tudtad volna megvenni.

2013. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az a gond, hogy te azt feltételezed rólam, hogy tönkre akarom tenni. Továbbá az is rosszindulatú feltételezés, hogy ha valami baja lenne esetleg, eldobnám magamtól. Mint írtam igyekszem mindent megadni neki, amire szüksége lesz. Azt is írtam, hogy családtagként kezelem, családtagot se dobod ki, ha beteg. És ha elolvasnád amit írok, akkor tudnád, hogy féregtelenítve volt, mert azt írtam. És egy 7 hetes kutyának hány oltása legyen mégis? 1 volt neki, én vittem el tegnap a 2.-ra meg újbóli féreghajtásra... és nincs féreg a kaksijában. Egyébként számos olyan esetről hallottam, hogy a színvonalas tenyésztőtől vett kutyáról derült ki, hogy veleszületett betegsége van, úgyhogy a tenyészszemlék meg egyéb vizsgálatok ellenére sem lehetsz biztos ebben sem. És a körülményekről is mindenféléket beképzelsz, hogy miket hazudozott akitől vettem... nincs is kanja. Nem tudom mit képzelsz, arról is, hogy "olcsón" vettem a kutyát, ilyet sem írtam, azt írtam hogy átlag áron, nem pedig 40-50ért, nem az a volt a szempont, hogy a legolcsóbb legyen, képek és személyes találkozás alapján döntöttem.

Na de mostmár nem írok, mert csak ismételni tudom, amiket eddig írtam, mert egyesek lusták rendesen elolvasni...

2013. márc. 19. 16:12
 13/15 sippara ***** válasza:
Félreértettél, nem "gondolom", hanem TUDOM, hogy nincs törzskönyve - azt ugyanis a hozzá tartozó chippel együtt küldik ki a TENYÉSZTŐNEK.
2013. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én nem szívesen szólok ebbe bele, pláne hogy már sokat változtatni nem lehet. elsőrorban az a fontos hogy nagyon szeressétek azt a kutyust. viszont borszasztóan igazat ír az egyik válaszoló. nem lehetsz semmiben sem biztos innentől kezdve. itt van néhány dolog tanulságnak:


egy yorkinak vett kutyus esete:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4075374-ez-eg..


vagy szintén egy staffi esete, ahol a szülőket is bemutatták. szörnyen sajnálatos de egyértelmű hogy abba a kutyusba valami más, szőrösebb fajta keveredett és nem azok a szülők, illetve nem az az apa aki a képen látható.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3997266-van-e..


végezetül pedig egy mixelt kutyó, akinél némileg megmaradt a bullterrier jellegzetes fejformája, ezzel is gondolván egy kölyökről hogy az tuti fajtatiszta. most próbáld azt mondani hogy főleg kölyökként erről a kutyáról nem gondoltad volna hogy fajtatiszta:


bullterrier-pitbull mix

[link]


rengeteg jól sikerült bekevrt fajtáról tudnék neked képet linkelni. sőt láttam már olyan pit husky keveréket ahol a huskyból a szinte már fehér kék szeme árulkodott. nem volt hosszabb szőre se a kutyának és a testalkata is viszonylag elfogadható volt pitként. ha nem írják hogy husky az tuti hogy arra nem is gondoltam volna.


a törzskönyv hiányát pedig abból gondolják hogy ezt a kutyát eladták korán, kakitáppal etették, tehát a minőség még a legalapabb szinten sem árulkodik a jó "tenyésztőről".

ellenben ciki, de bizony a törzskönyv sem minden. tény hogy legalább a fajta tisztaságát bizonyítja, de ahhoz sem kell túl nagy tudomány hogy még így is keveréket kapjál, ugyanis sajnálatos módon ezt nem ellenőrzik személyesen. tudnék neked belinkelni olyan "kennelt" ahol a tuladonos törzskönyvet is szolgáltat a kutyái mellé, ellenben azt már kevesen veszik észre hogy a szukát a saját apjával szaporítják tovább, tehát a kölykök beltenyészetből születnek, ami azon felül hogy már ígyis furán néznek ki bizony nagyon sok veszélyt hordoz magában a későbbiekben mind mentálisan mind testi egészégügyileg.


nem szabad elmenni amelett a tény mellett sem hogy ezt a kölyköt 7 hetesen még az anyja mellett kellett volna tartani, amivel egy felelősségteljes tenyésztő tökéletesen tisztában van és nem is adja oda 8 hetesnél hamarabb. bizony az már most boritékolható hogy az első számú gondotok az lesz amikor sehogyan sem fogjátok tudni leállítani a kölyköt aki állandóan harapdál és fájdalmat okoz, ugyanis nem volt az anyja és a testvérei mellett akik ezt megtaníthatták volna neki. az is egyértelműen látszik hogy nem vagytok tapasztalt kutyatartók ugyanis egy "tenyésztő" boltban megvett akármivel tömje a kutyát és idő előtt eladja a legdurvább jel arra hogy azt az illetőt messziről kerülni kell. és ez a ti érdeketek nem másé, ugyanis ha olyan mentálisan zavart kutyátok van amelyikkel nem bírtok el az nyilván nem jó senkinek. ahogyan az sem hogyha ne adj isten elaltatjátok vagy vagy kidobjátok az utcára. én értem hogy családtag meg minden, de amikor ott vannak a gondok akkor bizony nagyon sokan már mégsem családtagként tekintenek a kutyusra hanem gondként.


abba meg már bele sem megyek hogy a szaporítók miatt van annyi kutyus az utcán mert azt oldalakon keresztül taglalhatnám az olcsó áron kapható fajta tiszta kutyusoktól kezdve a mentálisan és fizikailag egészségtelen kutyákon át , a "rájöttem hogy keverék mégse kell" kutyákig...


nem az a célom hogy ne szeresd a kutyust, vagy hogy mostmár egy kidobni való kutyaként nézz rá, hanem az hogy lásd be "nem minden arany ami fénylik", és hogy a jövőben körültekintőbb legyél, és ne gyarapítsd azoknak az embereknek a számát akik szaporítótól vesznek kutyát, de főleg ne is legyél lehetőleg erre büszke, mert szerintem ez egy nagyon sajnálatos dolog, amit te nem látsz át.


hidd el én annak örülök ha szerencséd volt és amellett hogy a kutya szép még mentálisan is egészséges lesz, de ez azon felül hogy mázlid volt (amit azért még nem biztos hogy valóban ki lehet jelenteni, mert ezek csak később fognak megmutatkozni) nem hinném hogy azt jelenti hogy hogy büszke is legyél rá. ugyanis mint már írtam, egy tapasztalt és valóban körültekintő gazdi hazáig rohant volna egy ilyen "tenyésztőtől" és az hogy te mindezt normálisnak , elfogadhatónak találtad inkább a tapasztalatlanságodról és tudatlanságodról árulkodik amit ráadásul nem is szégyelsz büszkén kinyilvánítani. érdekes egyépként hogy nemrég tudtam meg hogy a kölyökkutyának nagyon káros tud lenni ha kakitáppal etetik. szóval ha szegénynek mindentől csak menni fog a hasa, vagy kifejlett korra nem lesz az az "igazi" fizikai adottságú kutyus, szintén ne csodálkozz majd.


mindezt nem azért írtam hogy megbántsalak vagy a kutyust elítéljem (ahogyan másoknak sem ez volt a célja), hanem azért hogy gondolkodj el.

2013. márc. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

most nézem hogy valami miatt nem linkeli be az oldalt a pit-bullterrier mixről , mindenesetre ő lenne az:

[link]

2013. márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!