Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hónapra elutazunk Peruba....

1 hónapra elutazunk Peruba. Van 2 közepes termetű kutyám. Vigyem őket magammal, vagy kibírják rokonoknál is?

Figyelt kérdés
Mert kint is lenne ház ahol lakunk, illetve jól neveltek sok helyre tudnak velünk jönni, de nem tudom mi viseli meg őket jobban : az utazás-12 óra repülőút- vagy egy hónap idegen helyen nélkülünk.Még nincsenek 1 évesek.
2009. szept. 16. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha vinnéd őket magaddal, az eléggé macerás lenne.Védőoltások, meg állatorvosi igazolások beszerzése, meg stb...Szóval ennek járj utánna, hogy mik a buktatói, pl.hívd fel a repülőtéri információt, és kérdezd meg, hogy mi ilyenkor a teendő.

Ha rokonokhoz vinnéd őket, az lényegesen egyszerűbb lenne, már csak a saját szempontodból is.Ha megfelelően el tudják őket látni, akor szerintem nincs szükség a magaddal cipelésre :)

2009. szept. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem kettő kutyát nem hagynának veled az utastérbe menni, én meg inkább otthon hagynám a kedvencemet, minthogy 12órát utazzon a csomagok között szegény.. :S
2009. szept. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a csomagtérben kéne utaznia én sem vinném magammal, akkor inkább legyen szerető családtagok között. Még kicsik, talán kevésbé viseli meg őket az az egy hónap, de azért nálunk ha anyu nincs itthon másfél hét után már kezdődik a levertség, kevés evés, stb, pedig kicsi kora óta itthon vagyok vele én is. Ilyenkor szegényekkel nem nagyon lehet mit kezdeni. Kérdezd meg a repülőtéren, mit kell tenni, illetve az állatorvosodat is, hogy szerinte mennyire viselné meg őket, mit tenne a helyetekben.

Esetleg elvihetnétek előtte egy-két napra a rokonokhoz, hagyjátok őket ott, és kérjetek részletes infót, hogyan is viselkedtek a pár nap alatt. Ha nincs különösebb zűrzavar belőle, akkor nyugodtan hagyjátok őket itthon. (Persze doki telefonszámát ne felejtsétek odaadni a rokonoknak, ha bármi történne...)

2009. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam van külön helyük a kutyáknak ahol utaznak a szállítóbox-ban. És van ahol hátra is lehet menni hozzájuk...vagy ez csak mese? Bár ha bíznék a rokonaimban meg el is vállalják őket én is szivesebben hagynám itthon ...De nem szakad meg ezáltal a kapcsolatom velük? 4 hét...Volt már valaki 4 hetet távol a kutyájától? Mit tapasztalt?
2009. szept. 17. 10:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 3 hétig voltam kórházban, ezalatt az idő alatt nem láthattam a 8 hónapos kiskutyámat, és a 2. hét után aztmondták,hogy már nem akar enni,inni, nem is játszik,semmi életkedve nem volt. A szüleim elhozták ,a kórház udvarán tudtam "találkozni" vele,de annyira örült nekem,hogy össze-vissza nyalogatott és mikor menni kellett, szó szerint sírt. Ezért én azt javasolnám,hogy ha megoldható , még ha kisebb utánajárással is, de vidd el magaddal a kutyáidat. Remélem összejön. Sok sikert.
2009. szept. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Svédországba szerettem volna magammal hozni a kutyámat ugy, hogy együtt repülünk. Utána néztem, ide nincs karantén, de ahová Te mennél ott nem tudom, hogy van- e.-Rizikó.

Fapados járat nem szállit élö állatot! Külön foglaltatni kell neki helyet a repülön kb 1 hónappal elötte, amennyiben a kis méretü kézipoggyászban nem fér el az állat. Transzfer járatnál rizikós az állat szállitás.

A box megfelelö méretét a repülötér határozza meg (orr és faroktö táv, fülvég és mellsö láb közötti hossz alapján számolják ki, hogy mekkora legyen) és ez alapján olyat kell venni ami megfelel az elöirásoknak. Lehet bérelni is a reptértöl.

Útlevél, Veszettség oltás +kombinált, vérvizsgálat ami 4 (legalább!) hónappal elötte történt és igazolja a szeroteszt. Féregtelenités indulás elött is kell max 3 nappal), élösködök elleni védettséget bizonyitó cédula beragasztása kötelezö az útlevelébe.

Becsekkolási lehetöség elött 3 órával jelentkezni kell azon a részlegen ahol a kutyákat átveszik. Egy kutya lehet egy boxban. Onnantól a megérkezésig nem látja a kutya a gazdát+ stresszel + esetlegesen lehet hogy karanténba zárják, annak feloldatása 2-3 nap ha nagyon-nagyon jó az ismeretség, a nyelvtudás és a tenni akarás részetekröl.

Utolsó pillanatokban döntöttem:velem utazzon kocsiban, nem akartam ekkora stressznek kitenni mert az én kutyám nagyon érzékeny lelkü és biztosan rossz hatással lett volna az egész életére ez a nagy trauma. Sokat utaztunk amúgy és mindenhová magammal vittem én is mert nagyon jól nevelt, okos kutya. De nélkülem, hogy ne lásson amikor üvölt a repülö a lába alatt és egyetlen élöt sem lát maga körül 2 órán keresztül, azt nem birta volna ki szegénykém.

Az más, ha kézben tudjátok vinni a fedélzeten, akkor nincsen akkora gond.Csak számits utána, hogy a becsekkolás az indulás elött 1 órával van minimum, fél óra mire a repülöre felszálltok, +12 óra út, + fél óra leszállás után az okmányellenörzés.Pisi kaki hogy lesz megoldva?-és a visszafelé út ugyanez!

2009. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Esetleg minőségibb kutyapanzió?
2009. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!