Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese 9 éves kutya bal...

Havanese 9 éves kutya bal hátsó lábára sántít fekvés után, vajon csak elfekszi?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen probléma, egykét hete veszem észre, hogy ha hosszabb ideig fekszik és felkel akkor sántít kissé.

Pár perc múlva ahogy sétál egy ideig már nyoma sincs a sántikálásnak.

Megnéztem hátha valamibe belelépett, meg hogy fájlalja-e, de egyáltalán nem, csak hagyja akárhol tapogatom. pedig ha fáj rögtön elrántaná.

Szerintetek csak elfekszi mindig, vagy ezzel orvoshoz kell menni?



2013. márc. 17. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Elfekvés 1 max 2-3 esetben fordulhat elő - bár én még nem láttam kutyát aki elfeküdte volna, ha sántít annak oka van... én megnézetném. Havanese tehát még simán elél 6-7 évet...nem lenne jó ha valamilyen mozgásszervi gond miatt ez ne lehetne neki aktív. Vidd el egy ortopéd szakorvoshoz! A Kisállat Ortopédiai Egyesület honlapján találsz állatorvosokat ahova nyugodtan viheted!
2013. márc. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem azt mesélte több ilyen kutya tulaja is, hogy náluk ez ilyen genetikai betegség. Egyik csaj mondta, hogy még kölyök a kutyája és már húzza séta közben a lábát. Elvitték orvoshoz, annyit mondott, hogy kímélni kell.


De azért nem árt, ha te is megkérdezel egy orvost.

2013. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!