Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekes? Mit szóltok hozzá?

Érdekes? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Egy kedves barátom tollából származik az alábbi írás, szerintem nagyon tanulságos. És akinek nem inge, nem veszi magára :)


Drága kis(méretű) kutyát tartó barátaim-barátnőim-vadidegenek egy része, megosztok itten most egy pár gondolatot veled, jól fog jönni, hidd el.


A te kutyád – fajtájára jellemzően – kicsi. Úgynevezett társasági kutya. Nem várunk el tőle mást, mint azt, hogy aranyos, kedves, játékos kis bohócka legyen, társ és barát. Ez a dolga, és itt most tekintsünk el azoktól a tényektől, hogy a legtöbb kis testű kutya EREDETILEG mire lett kitenyésztve. Ez már a múlt, sajnos.

De.

Attól még kutya. És a vérében benne van minden, ami a kutyát kutyává teszi.

Vannak lábai. Ezen szokott ő járni az utcán, és feltehetően ennek örül is. Nem kézben, ölben, hátizsákban, szatyorban. Sőt, tovább megyek: szüksége van arra, hogy járjon, mert az a normális.

Van orra. Ezzel a – kutyák számára – létfontosságú szervvel NEM csak érzi a szagokat. Ezzel ő kommunikál, jegyzetel, memorizál, üzeneteket vesz, betájolja magát, felméri a helyzetet. Ha elveszed a lehetőséget tőle, hogy megszaglásszon mindent, ami érdekli, megfosztod a világ azon részétől, ami neked a tévé, internet, telefon. Nyugodtan engedd oda a hóban, a sárban is a bokrok közé, a fűre, a pocsolya mellé, neadjisten a pocsolyába. Túléli. És még örülni is fog neki.

Ha szembe jön veletek egy másik, alkalmasint jóval nagyobb kutya, ne az legyen az első, hogy a tiédet felkapod, és úgy mész vele, mint az amerikai katonák a Mekongban, fej fölé emelt karabéllyal. Te sem mész át a túloldalra, sőt, fára sem mászol, ha egy nálad jóval nagyobb ember jön veled szembe az utcán. Nem tudom, ki terjesztette el azt, hogy a nagyobb testű, esetleg vágott fülű kutyák törvényszerűen lemészárolják a kisebbeket. Nézd mindig a másik kutyát,- aki a farkát csóválja, vagy akár teljesen közömbös, de jóindulatú – mielőtt a te kiskutyádat, átragasztva rá saját komplexusaidat, jajgatva, pánikban felkapod. Mert nem ő fél – te csinálod vele, hogy féljen. Te éred el azt az eredetileg egészséges lelkű kiskutyádban, hogy – amikor egyszer nem tudod „ megmenteni” a közelgő, farkát csóváló pitbull / argentin dog / masztiff / cane corso / dobermann stb. elől, akkor – a szerencsétlen kis állat nekirontson a valóban vele nem egy súlycsoportban lévő, semmi rossz szándékot nem mutató nagydarabnak. Amiből tényleg baj lehet.

És azt a bajt TE okoztad a saját kiskutyádnak, barátom-barátnőm-embertársam. Te, egyedül.

Aki a toykutyádat nem kutyaként, hanem egy szerencsétlen, szappanillatú plüssállatként kezeled.

A kiskutyák nevében kérlek: tedd már a helyére a dolgokat.

Legyen yorkie, csivava, törpeuszkár, havanese, bolognese, shi-tzu, bármi hasonló…

KUTYÁD van.


2013. márc. 18. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaz,de amíg boldog-boldogtalan csak szaporít,és adja 10-20-30 ezrekért az "extra mini" yorkikat minden arra tévedő embernek,addig soha az életben nem lesz normális kutyatartás hazánkban.
2013. márc. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Aha a nagykutyás részre csak ennyit: én nem féltettem az enyémet a nagyobbaktól, egész addig amíg a kutyafuttatóban meg nem támadott minket egy roti keverék. Mert a gazdéája azt hitte, ő aztán tud kutyát nevelni mert látott 5 rész csodálatos kutyadokit. Nem tudott. Sőt mikor még megpróbálta leszedni rólam a dögjét, az még meg is kapta őt. Gratulálok. És én még ekkor sem kaptam fel a kutyámat, bár vinnyogott félelmében, mint a fene, de lekötött hogy távol tartsam tőle Cujot!


Szóval bírom az egyetemes kinyilatkoztatásokat, de maradjunk annyiban h nem a nagy kutyákban nem bízom, hanem az idióta gazdákban, akik azt hiszik, h ők aztán ismerik, meg féken tartják a kutyájukat, aztán dehogy!


Arról nem is beszélve, ha az én kutyám felhergelne valamivel egy másikat, pl túl pofátlan, ha egy westi megkapja, na bumm, ha egy nj, na az már kicsit komolyabb. Úh. köszönöm szépen nem kérek a nagy kutyákból, csak akiknek ismerem a gazdáját!!!

2013. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

És honnan tudod, h ki az idióta gazdi?


Én nem féltem a kutyámat (igaz, nem patkány méretű). Ha valami/valaki nekünk támad, akkor hajrá, vagy mi nyerünk, vagy nem. Mert sose hagyom egyedül küzdeni a kutyát, ahol lehet, bevédem. Elé állok és én arcosokdok a másik kutyának.

2013. márc. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%

Teljesen egyetértek a gondolatmenettel. Ha nem gond, lopom is :)


Tény, hogy egy nagy kutya nagyobb sérülést tud okozni, mint a kicsik. De idióta gazdik mindig vannak, így elég, ha egyszer jár pórul a rosszul nevelt, acsarkodó kistestű...jó esetben megússza a dolgot! A kistestű kutyák gazdáinak is UGYANAKKORA felelőssége van, mint a nagykutyás gazdiknak!!! KUTYA MIND A KETTŐ!!!

A gazdát, a kutyát kell figyelni és olvasni a jelekből...akinek nem megy, az menjen kutyasuliba :)


Kis hasznos olvasmány:

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%

Little Red:


Mint írtam, én is bevédem a kutyámat. De köszönöm szépen nem hobbim velem egy súlyban lévő kutyákkal harcolni, nem vagyok gladiátor.


Nem tudom, ki az idióta gazdi, nem is érdekel. Nem megyek oda nagy kutyákhoz haverkodni, csak ha ismerem a gazdit, vagy ha egyértelműen barátságosan lép fel. Pl. barátnőm 40 kilós kutyájával gond nélkül bari van. Ez a kutya kapásból nem volt az, de a hü.e gazdája persze nem fogta volna meg, vagy nem szól, h ne menjünk be...áááá. Hisz ő aztán rohadtul jól nevelt kutyát hozott a futtatóba, kár h tök antiszoc volt a drága... Aztán csak fut a Cujo után mikor az már félig rajtam csüng, miközben morogva, hörögve próbálja a kutyámat uzsonnára felfalni.


Nem kell nekem a balhé. Jobban szeretem a békét, és azt, ha se nekem, se a kutyának nem kell sebvarrásra mennünk, perze akkor már inkább én, nekem van TB-m.


Nem véletlen viselkedik sok kistestű kutya gazda így.

2013. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!