Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek van mini yorki?...

Francc kérdése:

Szerintetek van mini yorki? És ha van ha nem miért ilyen picik? És ugyan addig élnek mint a normál méretűek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 19. 17:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
B eltenyészettől kisebbek általában az átlagnál, mivel betegségekre szűretlen kutyákat pároztatnak, ezért nagyobb az esélye, hogy beteg lesz a kölyök. Létezik vérvonal tenyésztés, de szűrt egészséges kutyáknál. Ez a rokon tenyésztés amit a szaporítók előszeretettel alkalmaznak, közel nincs a tenyésztők munkájához. Ettől lesznek kisebbek a kutyák, és betegebbek is sajnos, és valóban nem élnek addig míg egészséges társaik. De akár élhetnek 8-9 évig, viszont nem annyi ideig, mint egy tenyésztőtől származó kutya.
2013. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nekem is ilyen féle kutyusom van hogy tudnám meg akadályozni hogy beteg legyen??
2013. márc. 19. 18:52
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül minden, a standard súlyon aluli kutyus él rövidebb ideig. A kérdés az, hogy MIÉRT lett kisebb, mint a normális. Ha az agyatlan kicsinyítés (két amúgyis kis súlyú kutyát pároztattak) miatt, akkor a méreteiből adódóan is gyenge, fejletlen lehet, gondolj a sok légcsőszűkületes yorkie-ra! Az emésztése szegénynek milyen lehet, olyan rövid emésztőcsatornával? Ettől aztán nem úgy hasznosul benne az étel, gyengék lesznek a csontjai, ízületei, és akkor jön a térdficam. Úgyhogy sajnos a méret is hatással van az egészségre.

De gondold tovább! Ha egy ilyen gyenge kutyát még pároztatnak is, mert ugye "mini", a vemhesség alatt még a maradék tápanyag is kimegy belőle! Írj vissza egy *xpresszes hirdetésre, menj el a "tenyészetbe", és nézd meg, milyen csapzott szegény anyakutya! Akkor a kiskutyái szerinted milyen tápanyagokat vettek tőle fel, ameddig benne voltak?

Ez persze nem mindig van így, kivételek is vannak, másfél kilós yorkik is lehetnek egészségesek, de lássuk be, nem ez a többség.

2013. márc. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
A betegséget meg úgy tudod megakadályozni, hogy nagyon (!!!!!!!) jó tápot adsz neki, hogy minél több hasznosuljon, és akkor talán elkerülöd főleg a hiány-és emésztőrendszeri betegségeket.
2013. márc. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Az én kutyám anyát,apját láttam,nem voltak vékonyak. Az én kutyám párizsit,májkrémet eszik ,Royal Canin Yorki tápot. 3 hónapos és 40dkg. Szerintetek ez jó?
2013. márc. 19. 19:15
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez így jó, mondjuk a párizsiban nincs sok minden:) Jutalomfalatnak persze jó. Arra figyelj, hogy ameddig ilyen fiatal, ne ugráljon föl-le az ágyra, lépcsőzést se engedd, mert még gyenguszok az ízületei:) A súlyától meg ne ijedj meg, bőven fog még nőni, pláne ha a szülei nem voltak extrém kicsik. Ha nem szélsőségesen alul vagy túltáplált, akkor ugyanakkorára nő mint ők.
2013. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
De nem biztos hogy 40 dkg csütörtökön visszük állat orvos hoz. Egy francia ágyon szokott aludni és onnan szokott ugrálni de raktam alá 3 párnát és azokra ugrál:D Igen éreztem hogy nagyon vékonyak a csontjai a szülei is "minik" voltak. De szerinted attól függetlenűl hogy "mini" lehet úgyan olyan mint a normális yorki? és az állat orvos meg tudja állapítani hogy beteg-e? mivel "mini"??????
2013. márc. 19. 19:28
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Jajj... Kérlek, ne hagyd ugrálni! Pláne nem párnára! Szerintem rosszabbat csinálsz, mintha a stabil padlóra ugrana, mert a párnára nem mindig egyformán lehet ugrani, besüpped de nem egyformán. Elég egyszer rosszul ugrania és kibicsaklik a lába!

Amúgy tényleg nem kell megijedni, lehet a tied is pont olyan egészséges, mint a többi Yorki, nem mindegyik "mini" lesz beteg, csak nagyobb az esélye rá, ahogy le is írtam. Az esélyét te is tudod csökkenteni, az első lépést már megtetted azzal, hogy jó tápot adsz neki, maximum a doki lehet felír valami porcerősítőt mellé.

2013. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Rendben megfogadom a tanácsod nem hagyom ugrálni! És légyszives leírnád hogy mit adjak neki enni??
2013. márc. 19. 19:53
 20/34 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem 3 hónaposan a 40 dkg nagyon kevés. Az enyém 2 hónaposan 1 kg fölött volt. Most 6 éves, és 5 kg.

Ok, ez meg több, mint amit a standard megenged, de nem is törzskönyves... Amikor anno vettem, akkor nekem nem az volt a szempont, hogy mini legyen. Láttam a szülőket, mindkettő formás, eü. szűréseik voltak. A kutyám egészséges.

Egyáltalán nem biztos, hogy a kutyád beteges lesz, csak azért, mert kicsi, de pl. a légcsőszűkület garantált.

Ezenkívül állandóan abból fog állni az életed, hogy érte aggódsz, mert annyira kicsi, és törékeny. Nem fogod merni más kutyákhoz odaengedni sem.

Én mindenkit lebeszélek arról, hogy tk. nélküli kutyát vegyen. Aki mininek, vagy extramininek hirdeti a kutyákat, arról még inkább lebeszélem. Igen, lehet kicsi kutyákat tenyészteni, de ilyen hivatalosan nem létezik. Ezenkívül abnormálisan kicsik ezek a kutyák. A yorkshire terrierek valaha vérbeli kotorékebek voltak, igazi terrierek. Ezek a mai mini csodák viszont... Én nem engedném, hogy 2.5-3 kg alatti kutyákat pároztassanak.

2013. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!