Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így elrontjuk a szobatisztaság...

Így elrontjuk a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés

Kiskutyám velem alszik, 10 hetes, kb egy hete van nálunk. Az én hálószobám az emeleten van, viszont az alma lent, így kb óránként levisszük, és nagyjából a kutyapelenkára csinál (olyan 80%-ban), ha lent van. Ha viszont fent van nálam, akkor bepisil, néha többször is egy órában (ha nem kapom el időben, hogy levigyem). Ha a helyén van,bezárva, akkor jelez, hogy ki kell mennie, oda nem piszkít. Hogy itt fönn ne kelljen 20 percenként fölkapnom, ide is tettem egy kutyapelenkát, amit használ.

Kérdésem, hogy ezzel teljesen megzavarjuk? Nemsokára ki lehet vinni a saját kertbe, ez csak átmeneti megoldás. Ugyanígy a szobatisztaság miatt a szobámból is ki szeretném költöztetni, a lenti szintre.

Bocsánat, ha zavarosan fogalmaztam.



2013. márc. 19. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben elfelejteném a kutyapelenkát, főleg ha saját kertetek van. Gondolom ott nem járkálnak más kutyák, ha csak pisilni és kakilni viszed ki, semmi baja nem lesz, és sokkal egyszerűbb egyből rendesen szobatisztaságra tanítani, mint pelenkával vacakolni. A pelenkáról nagyon nehéz lesz kiszoktatni, mert nem fogja érteni, hogy miért nem lehet bent csinálni, ha eddig lehetett. Meg fogja szokni, de az elején össze lesz zavarodva.
2013. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, aki az időintervallumokat nem érti: óránként leviszem, ott odacsinál a pelenkára, aztán egy tíz perce múlva mikor felhozom, gondol egyet és valahol az emeleten pisil. Az emeletre most elhelyeztem egy pelenkát, hogy ha bekövetkezne ilyen fakszni, akkor ide végezze a dolgát. Kérdés, hogy megzavarja-e, hogy két helyre vizelhet és üríthet? Mindez még kb 1 hétig tart, míg nem teljes a védettség (doki szerint saját kertbe a második kombinált oltással kimehet).
2013. márc. 19. 20:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Tegnap oltattuk, még valamilyen kullancs elleni védelmet szeretnék neki, és utána elkezdenénk kiszoktatni. Remélem nem zavartuk eddig teljesen össze.
2013. márc. 19. 20:17
 4/11 A kérdező kommentje:
És milyen fenyítést javasolnál, ha éppen tetten érem, hogy bent végzi a dolgát? Persze, ha nem kapom el közben, nem fogom megbüntetni. Elég rászólni és mondjuk egy nyakérintés vagy egy taps?
2013. márc. 19. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem azzal zavarod össze hogy fönt is használtok kutya pelenkát az emeleten hanem eleve a kutya pelenkával.


most beszélgettem egy hölggyek itt a panelban, a kiskutyájukat pár hete engedhetik kutyák közé, ugye hallgatot a dokira hogy addig használjanak pelust... a helyzett az lett hogy a kutya nem pisil vagy kakil még ha másfél órát is vannak lent vele, még akkor se ha felmennek és pár perc múlva újra lehozzák, hanem csak a lakásban hajlandó a dolgát végezni...


az én kutyám sose látott kutya pelenkát, igaz ő 9 hónaposan került ki a menhelyről, az első nap másfél óránként vittük le sétálni vagy ha láttuk hogy szaglászik már, még éjjel is felkeltem hozzá. panel harmadikon lakunk, és simán kibir mostmár akár 12 órát is és még ha már nagyon kell neki is akkor is meg várja hogy kiérjünk a lépcsőházból. lehet hogy addig végig rohanni kell vele, de egyszer sem volt baleset

2013. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A pelenkás megoldást csak a második oltásig akartuk használni, ami ugye tegnap volt(plusz kva nagy hóviharban sem vittem volna szívesen ki)

Vagyis holnap, remélem nem lesz belőle baj, már viszem is le reggel.

2013. márc. 19. 20:37
 7/11 sippara ***** válasza:
100%
Ha már megvan a második oltás is, nyugodtan mehet a kertbe. Ha nagyon aggódós vagy, előtte körbenézhetsz esetleges macskakaki után (már ha vannak a környéken macskák), ennél többet nem tudsz tenni :)
2013. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha netán az lenne, h nem akarja kint elvégezni a dolgát, vidd ki a pelenkát is és először próbáld arra pisiltetni/kakiltatni :)
2013. márc. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbáljuk:)

Macskák átjárnak sajnos, majd átfésülöm előtte a terepet.

2013. márc. 19. 23:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Se alom, se pelenka... nem macska, hogy bent végezze a dolgát. 2-3 óránként le kell vinni, nem kell sok idő, eleinte elég csak 10 percekre. De akkor is le kell vinni!
2013. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!