Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan meghal a kutyám,...

Hamarosan meghal a kutyám, hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés
14 éves erdélyi kopóm már nincs valami jól. Nagyon lefogyott, és csetlik-botlik. Valószínűleg hamarosan lebénul. Együtt nőttünk fel, 21 éves vagyok, 8 éves korom óta nálunk van és hát családtag... Egyébként fájdalmai nincsenek, betegsége nincs, de látszik, hogy bármelyik pillanatban elhagyhatja az ereje. Néha rohangál, eszik rendesen, de a hátsó lábai már nem tartják meg a súlyát. Rémes nézni. Hogy dolgozzam fel? Még nem veszítettem el senkit soha. Sem embert, sem állatot. Rettegek.
2013. márc. 20. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Jaj, szegény, pedig az egy szép kutya lehet.

Nekem az erdélyi kopó a kedvencem.

Hát feldolgozni nem lehet sehogy, maximum majd ha sok idő eltelik, akkor könnyebb lesz. Esetleg vegyél egy másikat miután meghalt, hogy olyan legyen, mintha még mindig ott lenne. Hát nem tudom. Nehéz dolgok ezek.

2013. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aug. 14én pusztult el a tacsim, 14 éves volt, majdnem 15.. Iszonyatosan fájt, sokáig hallottam utána mintha inna a tálkájából, kijönne a kosarából, sokat álmodtam vele.. Feldolgozni.. nem lehet szerintem senki halálát. Elfogadni viszont igen.. Én arra gondoltam hogy jobb neki, mert leálltak a veséi, nem evett már, és akkor döntöttem úgy hogy altassuk el... Látszott a szemén a szenvedés, de remélem idejében léptünk.. Hiányzik nagyon, még néha most is keresem, hogy épp hol rosszalkodik. De mostmár szép emlékek jutnak eszembe, és csak mosolygok.:)
2013. márc. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Közhely, de igaz: idővel könnyebb lesz.

Addig is amíg együtt lehettek, tölts vele minél több időt, hogy ő is érezze, vele vagy. Ha eljön az idő, el kell engedned, mert Neki úgy jobb lesz. Sirasd meg, gyászold meg!

És semmiképp ne legyen másik kutyád, amíg nem engedted őt el! Mert egy új kutya másik egyéniség, és nem fogja tudni Őt pótolni!

2013. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tényleg szép kutya, még a régi trikolor. :) Nem szeretném új kutyával pótolni. Van egy másik kutyám is, ő 6 éves, el sem fogadna új kutyát, mert elég harcias. Biztos neki is hiányozni fog.

Azt figyeltem meg, hogy nem fáj neki, valószínűleg nem érzi már. Az előbb is nagyon beütötte a lábát a lépcső szélébe, de meg sem nyikkant, azt hiszem, érzéketlen lett néhány pontja. Szerintetek érdemes állatorvossal megnézetni? Amint szenvedni kezd, elaltatom, az biztos.

2013. márc. 20. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószinűleg az egyik csigolyája elmeszesedett, nem tudja használni a hátulját, ezért nem érez fájdalmat. Amig jó kedvű, eszik, iszik, és még játszani is szeretne, ne gondolkodj ezen. Töltsetek el még pár szép hónapot.
2013. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Elég szomorú úgy "eltemetni" egy kutyát, hogy még orvos nem látta a baját.
2013. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ahogy Cezar Millan mondta a jobbkeze (14 éves pitbull) elvesztésekor,hogy az élet egy folyamat része,ami a születéssel kezdődik és a halállal ér véget.


Talán nézd meg más kutyák/farkasok hogyan állnak ehhez,ők is másképp viselkednek egy társuk elvesztésénél,de az élet megy tovább,idővel elmúlik a fájdalom,mindig!

2013. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Látta az orvos korábban, azt mondta; öreg. Egyszerűen csak érzem, hogy már nincs sok neki hátra.
2013. márc. 20. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:

4 éve vesztettem el életem kutyáját... csak öt évünk volt együtt, a legnagyobb csapás volt ez, az addigi (és eddigi) életem során.

ha nincs a halála előtt hozzám került kölyökkutyám, könnyen lehet, hogy teljesen elsüllyedtem volna a depresszióban. nem áltatlak: nem fog elmúlni. csak egy kicsit tompul majd, idővel.

már meg tudok nézni róla képeket mosolyogva, fel tudok idézni mulatságot történeteket elszomorodás nélkül, de ezt a választ már könnyes szemmel írtam...

2013. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oh, basszus :(
2013. márc. 21. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!