Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat hamarosan érkező kisbabánkhoz?

Figyelt kérdés
mi ilyenkor a teendő?
2012. nov. 11. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
a kutya ilyenkor már érzi, hogy valaki érkezik hamarosan. gondolom már a viselkedésén is észrevehető. A lényeg, hogy ugyanugy éljetek ahogy eddig. Ha megszeretné nézni a babát, mutassátok meg neki. nyilván kettesben nem hagyjuk őket, de az a lényeg, hogy ne zárjátok ki őt az életetekből.
2012. nov. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Pontosan.

Fontos, hogy ha megérkezik a kicsi, mutassátok be a kutyának. Az egyikőtök ekkor fogja a kutyát pórázon, te pedig a babát tartva szép lassan guggolj le a kutyától nem messze úgy, hogy láthassa a jövevényt. Elsőre legyen valamennyi távolság közöttetek természetesen, megszimatolnia sem kell, de hagyjatok időt neki ahhoz, hogy érdeklődve megszemlélje. Különösen bent lakó kutyánál fontos ez. Lehet, hogy izgatott lesz majd, de ne szóljatok rá, csak akkor, ha nagyon ugrálni kezd.

Ez egy hosszasabb folyamat, ha benti kutya, sose hagyjátok kettesben a kicsivel, de rendszeresen mutassátok meg neki. Ő is hadd lássa, ahogyan alszik a kiságyban, hadd szokja meg a "falka új tagját". Pár hét múlva, amikor már nem újdonság, meg is szimatolhatja majd a kicsit.


Az elején lehet, hogy megrémül majd a babasírástól, ekkor nyugtassátok meg, ha ilyenkor látja, hogy ezt a furcsa hangot a kisbaba adja ki, hamarosan el fogja fogadni. Attól kevésbé kell félni, hogy a kicsi majd félni fog a kutyaugatástól, ha anyu hasában már hallotta, akkor nem fog rettegni tőle valószínűleg.


Ami pedig még fontos, hogy ugyanúgy bánjatok a kutyával, mint régen. Kapjon simogatást, jutalomfalatot, ha jól viselkedett, vonjátok be valamennyire a baba nevelésébe - úgy értem, ne zárjátok ki mondjuk fürdetéskor, az ajtóból hadd nézhesse ő is. Akkor elkerülhető a féltékenység is.

2012. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Babasíráshoz érdemes előre szoktatni (magnó).
2012. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem a kutya ott őrizte a babaágy mellett a kislányom. amikor felébredt a baba és sirt, a kutya rohant, és ugrált, hogy "gyere már nem hallod"????
2012. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha még a kórházban leszel a picivel, egy kis "babaszagú" ruhadarabot küldj haza a büszke apukával. Így még kevésbé lesz a kutyusnak újdonság a csecsemő, mert már megismerkedett az illatával.
2012. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%

Feltétlenül mutasd ki persze a kutyának hogy őt jobban szereted mint a gyereket!Ha rájön a kutyus majd ezek járnak a gondolatában:


"minek foglalkozzak ezzel a csupasz patkánnyal a gazdiék engem szeretnek a legjobban és én boldog vagyok!"


Persze ha a gyerek nagy lesz játszani kezd a kutyával az befogadja őt a falkába!

2012. dec. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!