Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg szabad simogatni az...

Meg szabad simogatni az idegen kutyát?

Figyelt kérdés
Ha egy kutyát látok a bolt előtt, amelyik póráz nélkül nyugodtan és fegyelmezetten várja a gazdit, odamehetek megsimizni? Nem támad meg?
2013. márc. 20. 17:41
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
0%
Ha szép óvatosan nyúlsz felé és figyelsz a jelzéseire úgyis észreveszed szerintem, hogy a kutyusnak bejössz e vagy sem :)
2013. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

ne menj oda. Én sem örülnék annak, hogyha a kutyámat a bolt előtt hagynám, más meg elkezdené csesztetni.

Amúgy, sose tudhatod, inkább hagyjad békén.

2013. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kérdezés nélkül soha sem simogatunk idegen kutyát. Sok kutya nem szereti ha idegenek tapogatják, és félelemből akár haraphat is, és akkor persze a kutya lesz a hibás, nem az a ki provokálta. Pont így jártam minap, neteztem egy padon a kutyám mellettem feküdt nyugisan, a következő kép az volt, hogy egy kislány nyúl a kutya felé. Mondanom sem kellett, hogy a kutyának nem tetszett, és el akart menekülni, csak fellökte a kislányt, de rosszabb is lehetett volna!
2013. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne. Nem tudhatod hogy milyen. Az egy dolog hogy ott ül, szépen és fegyelmezetten, de ettől függetlenül ha nem ismered a gazdáját és a kutyát, nem tudhatod milyen. Lehet hogy csak megmorogna, ez a jobbik eset, de gondolj bele mi van akkor ha nyúlsz felé és bekapja a kezed. Sosem tudhatod, hogy reagál ha nincs ott a gazdája, de még ha ott van akkor sem.
2013. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Sőt az ismerőst sem! Olyankor a kutya (saját felfogása szerint) feladatot teljesít, és ezt általában nagyon komolyan veszik. Pont a múltkor mentem a boltba, egy barátom három kutyája ott ült fegyelmezetten a bolt előtt, megláttam őket, és rögtön odaléptem, hogy szevasztok, és nyúltam volna, mire felugrottas és éktelen ugatásban törtek ki. Persze a helyükre visszaültetni sem tudtam őket, nem győztem elnézést kérni a gazditól, hogy ilyen hülye voltam, pedig én elvileg értek a kutyákhoz. Az ő kutyái ilyenkor egy sálat, vagy a gazdinak valamelyik tárgyát őrzik, nem szabad nyúlkálni.
2013. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Semmilyen kutyát, még azt sem, amelyik ismerősé, nem szabad megsimogatni! Legalábbis egy normális ember nem simogat mindenféle kutyát... Ki nem állhatom, mikor sétálok a kutyámmal, aki még kölyök és mindenki, aki tök vadidegen, nyúlkál! Se szó, se beszéd, csak fogja és odanyúl. A kutyaoviban is ez volt, nem is járunk... Meg is lett az eredménye, bizonytalan lett az emberekkel szemben... Nem tudom miért kell más kutyájához hozzányúlni!?
2013. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
66%
Hát, inkább nem, a fenti hozzászólások miatt is... Mondjuk az én kutyámat megsimogathatnád, én direkt úgy neveltem, hogy minél több idegen is simogassa, mert semmiképp nem akartam támadó, agresszív kutyát, szóval én máig bíztatok mindenkit, aki kedvet érez rá, hogy simogassa meg... Na de nem mindenki úgy neveli a kutyát, ahogy én, és nem tudhatod előre.
2013. márc. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó igen biztatom én is mikor vele vagyok! De ha egyedül üldögél a bolt, vagy posta előtt nagyon nem szeretném ha macerálná valaki.
2013. márc. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
18:56 nem igazán értelek..talán örülnöd kellett volna annak, hogy szocializálódik a kutyaoviban. nem vitted többet, ezért bizonytalan lett. antiszoc gazdi--> antiszoc kutyus :D
2013. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Helyes sorrend: gazditőól engedélyt kérsz, ha az megadja, a kutyától kérsz engedélyt(egy szimpla szimatból ő már tudja) és max utána. Egy őrzővédő vagy egy egygazdás fajtánál szép is lenne, ha bárki leállna simogatni. Mondjuk testvéremék nem hagynák kint a kutyájukat sosem, mert az olyan kedves, hogy simán el is lehetne vinni:D
2013. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!