Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezen lehet valahogyan változta...

Ezen lehet valahogyan változtatni? Lehet később valamilyen baj belőle?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy a férjem, amikor utasítja a kutyát, akkor a kutya énrám néz folyamatosan és általában nem is hallgat rá addig, amíg én valamilyen jelét nem adom arra, hogy tegye meg amit a férjem kér. Velem szemben 100%-os a kutya, viszont a férjemre már csak hébe-hóba hallgat és olykor neveletlen is vele szemben. 7 hónapos kan kutya és a férjem nemigazán akarja megfelelően nevelni, pedig már nagyon sokszor elmagyaráztam neki hogyan és mit tegyen egyes esetekben, de képtelen határozott lenni. A kérdésem az volna hogy ez mit jelenthet hogy rám néz amikor a férjem utasítja és a későbbiekben lehet-e ebből bármilyen problémánk? Illetve hogy a kutyával hogyan lehet megértetni hogy a férjemre is hallgasson minden helyzetben?
2013. márc. 20. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a férjed nem határozza el, hogy márpedig ő lesz a főnök, addig a kutya sem fog úgy tekinteni rá.

Egy határozott, magabiztos ember, akinek a hangja, a nézése, a testtartása is tekintélyt parancsol, annak szinte azonnal engedelmeskedik a kutya.

Nálunk édesapám ilyen, megőrülök attól, hogy úgy kezeli a kutyámat, mint egy plüssmacit :S

2013. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hovarju ***** válasza:

A férjed is szeretné, hogy hallgasson rá a kutya?


Ha téged néz és a beleegyezését kéri, hogy végrehajtsa a feladatot, szerintem nem baj.


Segíthet, ha megbeszélitek mit engedtek meg a kutyának, mik azok a parancsszavak, amire hallgat a kutya, és ha egyikőtők nem enged meg neki valamit, azt a másik se engedje meg.



Segíthet még az is, ha a férjed egy-egy alkalommal csak vele sétál és néhány napig tőle kapja az ételt.

2013. márc. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A fenti válaszok mind jók. Még annyit hozzá tennék, hogy a kutya most kamaszodik, próbálgatja a határokat, ezek szerint a férjeddel szemben sokkal többet megengedhet magának. Idővel ez javulni fog. Ha egyébként te megfelelően neveled, a férjedet is valószínűleg jobban el fogja fogadni még akkor is, ha egyébként nem olyan következetes és tekintélyt parancsoló a szemében, mint te. Persze a kutya temperamentumától is sok minden függ, de ahhoz, hogy rá is tökéletesen hallgasson mindig, a férjednek is komolyabban részt kell vennie a nevelésében.
2013. márc. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!