Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy néz ki a kiskutya széklet...

Hogy néz ki a kiskutya székletében a féreg?

Figyelt kérdés
2 napja kapott féreghajtót a kiskutyám, másnap nem láttam semmit a székletében, ma viszont többször is hasmenése volt, ami elég furán nézett ki... ilyen kis fehér csíkok voltak benne, de nem mozogtak, nem tűntek féregnek, de azért megijedtem. Nem tudom mi lehetett az, párom szerint nem férgek voltak. Hogy néz ki egyáltalán az ilyen? Nem igazán találtam jó képet a neten a férgekről.

2013. márc. 21. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig valószínű, hogy azok is azok voltak. Általában olyanok, mint valami vékony giliszta, világos, fehéres színűek. Nem feltétlenül mozognak gyorsan és a méretük is eltérő lehet.

Szerintem vedd úgy, hogy azok férgek voltak (biztos rossz volt látni, de ez a jobbik eset, legalább már nincs a kutyában) és a szükséges idő letelte után ismételt meg a kezelést.

Ha esetleg mégsem élősködők voltak, akkor növényi rostok, ill. félig megemésztett étel lehetett. De én hajlok arra, hogy a férgek voltak. Nem tudom, milyen szert kapott a kutya, lehet, hogy már nem élő férgek voltak.

2013. márc. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A féreg egy kicsi, fehér, zsinór szerű élőlény legalábbis, míg él. Ha kapott féreghajtót akkor a bélben döglenek meg és a székletben már nem mozognak!


Ha kikerül a szervezetből gyakran megdöglik ha az állat ráül. Ilyenkor kis, fehér rizsszemnek tűnik az állat végbelénél a szőrre tapadva illetve lehullva az állat által gyakrabban használt helyek körül.


Ezek fertőzhetik a kutyát:


Fonálférgek : orsóféreg ( Toxocara canis ), ostorféreg ( Trichuris vulpis ), kampósféreg ( Ancylostoma caninum )


Galandférgek: uborkamagképű galandféreg ( Dipylidium caninum ), egyéb galandféreg fajok ( Echinococcus, Taenia )


Így név szerint keress képeket róluk de ha döglöttek akkor egyértelműen nem úgy néznek ki hanem, mint írtam fent olyanok, mint az apró rizsszemek.


Szerintem ezt olvasd el érdekes:


[link]

2013. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Azok férgek voltak, és te azon szerencsés helyzetben vagy, hogy a féreghajtó hatására döglötten jöttek ki a kutyából.

Én, amikor megvettem a kiskutyámat, előtte egy nappal kapta meg a féreghajtóját attól, akitől vettem, és nálam az előszobában hirtelen rájött a kakilhatnék, és már nem tudtam vele kiszaladni, mikor láttam, hogy nem jött ki a kaki, és olyan furán kezdett el menni. Szaladtam gyorsan egy zacsiért, hogy megfogjam vele az általam emésztetlen tárgynak hitt valamit, és amikor megfogtam(úgy nézett ki, hogy egy vastag fehér valami lógott a kutyám végbeléből), na amikor megfogtam, és kihúztam az a vastag valami hirtelen szétnyílt, és elkezdtek tekeregni a férgek.

Áldom az eget azóta is, hogy zacskóval fogtam meg, mert nekem is ez volt az első férgekkel való találkozásom, és amellett, hogy nagyon megijedtem, nagyon undorító is volt.

Ha nem jött ki kb 40 db féreg egy nyomásra, akkor semennyi.

Azonnal hívtam a srácot, akitől vettem, és mondta, hogy ne ijedjek meg, mert előtte levő nap az oltással féreghajtót is kaptak, és ez ilyenkor természetes...Sőt, mondta azt is, hogyha ilyen sok volt benne, akkor még azon a héten ismételjem meg a féreghajtást, és képzeld, utána még egy nagy adag kijött belőle.

Azóta szerencsére a rendszeres féreghajtásnak köszönhetően tiszta a kutyám.

2013. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szívbajos, de ez durva, és legfőképpen undorító...(előző válasz)
2013. márc. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondod? Nagyon kivoltam...még a dokit is felhívtam, de ő is azt mondta, hogy ne aggódjak, ez így tök rendben van.

Tényleg undorító volt, és nagyon remélem, hogy többet nem lesz ilyenben részem.

2013. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

3. oltását kapná meg majd ápr. 2-án a kutyusom, gondolom akkor is ad neki majd féreghajtót a doki. Előtte el kell vinnem a dokihoz, hogy volt benne féreg? Vagy elég lesz majd akkor? Esetleg vegyek neki én az állatpatikából?

2013. márc. 21. 22:19
 7/8 anonim ***** válasza:
valószínű férgek voltak.
2013. márc. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Beszéltem az állatorvossal is, megyek féreghajtóért és megismételjük még az oltás előtt.
2013. márc. 23. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!