Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya leszoktatása a...

Kölyökkutya leszoktatása a harapdálásról. Hogyan kell helyesen? Jól csinálom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sokszor volt ez a kérdés, de nem tudom melyik megoldást alkalmazzam. A szájbefogás tűnik a legjobb módszernek, de nem tudom jól csinálom-e? Kicsit le is nyomom a földre, mikor befogom a száját, de félek, hogy valami baja esik. Közbe iszonyatosan morog és vergődik. Majd ha elengedem tüsszög egy kicsit. Ez normális, vagy nem jól csinálom? Utána odébbmegy egy kicsit, majd folytatja a rosszalkodást. Csináljam tovább így, vagy válasszak másik módszert? Nem lesz ettől agresszív? Nem akarom, hogy megromoljon a kutya-gazdi kapcsolat vagy, hogy ne bízzon bennem.

2013. márc. 20. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Egy kutyának szüksége van a harapdálásra, főleg a kölyökkutyáknak, hogy erős fogazata legyen. Hadd harapdáljon, szereti és fontos is neki, ha meg nem tetszik add el.
2013. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős most?
2013. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Dehogy adom el!! :D Azt tudom, hogy szüksége van rá, nem is az a baj, vannak rágcsálós játékai meg minden. De a kezünket meg a lábunkat is harapdálja, és nagyon be tud vadulni, jó hegyesek a fogai és fáj ám. Van hogy szinte támad, ugat. Azt olvastam, hogy erről az erős harapdálásról le kell szoktatni, számos módszer van erre, de az olyan módszerek mint pl, hogy otthagyom, "kizárom a falkából", vagy belerakom a játékát a szájába mikor harapni akar, nem igazán használnak nálunk.
2013. márc. 20. 17:05
 4/14 A kérdező kommentje:
9 hetes, 1 hete van nálunk. Nem azt várom, hogy rögtön abbahagyja, csak nem tudom jó úton haladunk-e, jó-e ez a módszer.
2013. márc. 20. 17:06
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommentelőnek igaza van, de szerintem (javíts ki ha tévedek :DD) te az ember harapdálásáról beszélsz, nem a játék harapdálásáról. Nem tudom, hogy beválik-e, de én azt láttam a 101 Nagykutya c. sorozatban, hogy ilyenkor vajjal kell bekenni a kezed és az orra alá dugni, hogy nyalogassa... elvileg ettől tudni fogja, hogy az emberi bőr más mint az állatoké. itt a videó http://www.youtube.com/watch?v=CVb1G8oMk_M ( 34:55-kor van szó erről a témáról) remélem tudtam segíteni :)) majd írd meg légyszi a tapasztalatodat!!
2013. márc. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos videót! Ki fogjuk próbálni.
2013. márc. 20. 17:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, az én kiskutyám is sokat harapdál minket, én is a szájbefogást próbáltam de megnézem a videót és mindenképpen kipróbáljuk mi is
2013. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem kutyánál és macskánál egyaránt bevált a legszolídabb módszer: ha túl erős a harapás megmerevedek, nem mozgok. Így uncsi leszek, és néhány mp alatt abbahagyja a harapdálást, akkor én is folytatom a játékot. Annyi, hogy következetesen mindig, ha túl erős, meg kell merevedni. Ugyanis a motiváció itt az, hogy a mozgó játékot (kezet) jó rágcsálni, a nem mozgót meg nem jó.
2013. márc. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ugyanez a probléma, most azt a megoldást találtam így neten, hogy fel kell jajdulni, utána meg otthagyni.
2013. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7/9. válaszoló, neked is morog meg vergődik, amikor befogod a száját? Mennyi ideig fogod be neki?
2013. márc. 20. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!