Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kullancs elleni nyakörv...

Ha kullancs elleni nyakörv van a kutyán az természetes ha kullancs belemegy?

Figyelt kérdés
A tavalyi nyakörve(nem gagyi de nem akarom megnevezni) az olyan volt hogy belement a kullancs és volt hogy bele is ragadt. Mivel világos rövid szőrű a kutya így mindig észreveszem és kiszedem. Csak nem értem hogy akkor minek van rajta drága nyakörv. Hogyan fejti ki hatását? Belemegy és elpusztul vagy elkerüli?

2013. márc. 21. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen, belemehet a kullancs, viszont elvileg el is pusztul... na már most, az utóbbi nem minden esetben van így... Mi már több szert is használtunk, eddig nem sok sikerrel...
2013. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel a kullancs csak akkor pusztul el, ha már bejut a bőrbe és az ott lévő méreganyagot benyeli.Nincs olyan termék a piacon, amelyik 100 %-osan távol is tartja a kullancsot. Sőt, egyik termék sem felel 100 %-os hatást.
2013. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyakörvek rovarölő mérget tartalmaznak és némelyik olyan vegyi anyagot is, aminek már a jelenlététől is menekül a kullancs. Általában. De a körülményektől függően előfordulhat, hogy a méreg koncentrációja nem elég nagy vagy a kullancs jobban viseli az átlagosnál.
2013. márc. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi erdő mellett lakunk, amíg Frontline-t használtunk, mindig volt kullancs a kutyánkban, nem is egy, ráadásul egyszer iszonyatosan összecsípték a szúnyogok.

2 éve Scalibort veszek, azóta se kullancs, se szúnyog, se bolha.

2013. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha jól értem akkor megvehetem a legdrágábbat akkor is belemegy/belefúródik! Nem egyszer volt hogy csipesszel kellet kiszedni nyakörv használata mellett. Féltünk hogy babesias lesz. Most akkor belemegy és bele is ragad de elpusztul és nincs ideje megfertőzni? Igazából engem ez idegesít hogy ezt nem tudom!

2013. márc. 21. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a macskámmal szoktam így járni, évente kétszer kap, kullancs nyakörvet (nagy kalandor, az erdőt járja), ahhoz képest, amikor nem kapott még ilyet, lényegesen kevesebb benne a kullancs, de azért így is van, hogy hetente kettőt hármat találok benne és ami nagyon érdekes, hogy a nyakörv alatt :)
2013. márc. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem nyakörvet használok, hanem cseppet, az nem baj ha belemegy, nem tudja megfertőzni, mert el is pusztul. Nemrég fésülés közben találtam egy döglöttet a szőrén...
2013. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell aggódni, ha megszívott kullancsot találsz.
2013. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!