Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasoltok kullancs ellen...

Mátyás97 kérdése:

Mit javasoltok kullancs ellen kutyánál?

Figyelt kérdés
Kéne valamilyen gyógyszer, amire nem allergiás. És a meglévőket hogyan tudom kiszedni? 15/F

2013. márc. 19. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Advatix, állatorvostól kérj.
2013. márc. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Eddig miket próbáltatok? Ha érzékeny a kutya, akkor az advantixot, ahogy a spot-onokat nem javaslom. Sok kutya mutat allergiás tüneteket rájuk.

A nyakörvekre jelentősen kevesebb kutya érzékeny. Illetve ha hosszabb szőrű, akkor lehet felületileg is védekezni a kullancsok ellen Neostomosannal. Ez egyáltalán nem drága, de legalább 2-3 naponta körbe kell fújni a kutyát alaposan vele.


A meglévőeket minél gyorsabban, minél kevesebb mozdulattal vedd ki. Ne nyomogasd és csavargasd őket!

2013. márc. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
37%

Az én kutyámnak homeopátiás bogyókat adok hetente 1x állatorvos ajánlásával, eddig bevált, ami kullancs volt rajta/benne az szépen kijött, csak a szőréről kellett leszednem. A nevét nem tudom, kérdezd meg állatorvostól.

Vagy esetleg még próbáld meg az ultrahangos kullancsriasztót, arról változóak a vélemények, de egy próbát megér ha érzékeny a kutyusod.

2013. márc. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
18%

Előző vagyok.

Szemöldökcsipesszel fogd meg és egy határozott mozdulattal az óramutató járásával ellentétes irányba szedd ki.

2013. márc. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%

Védekezni nem tudsz,nem hiszem,hogy egy kullancs megriad bárminek a szagától.Szerintem a megelőzésre költött pénzt simán kidobod az ablakon.Ha már belement várj egy két napot a kiszedéssel.Mert ha egyből nekiállsz kiszedni félő,hogy nem tudod megfelelően megfogni.csak kínlódás lesz az egész.

Mondjuk egy bors szem méretűvel már lehet kezdeni valamit.

A kiszedése pedig úgy történik,hogy csavaró és egyben húzó mozdulattal távolítod el.A közhiedelemmel ellentétben az irány mindegy.Én folyamatosan szedem őket

az állataimból a lakóhelyem miatt.Lényeges ha kiszeded taposd szét mert én láttam a saját szememmel,hogy a földre dobott kullancs a mellé lefekvő kutyám szőrébe kapaszkodott.Akár vissza is mászhat bele később is ,mert attól hogy kiszeded nem döglik meg.

2013. márc. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én Foresto nyakörvet használok mindhárom kutyámon. A 2 Kaukázusit Neostomosannal fújom még pluszban.

A kullancsot pedig azonnal vedd ki, amint meglátod a kutyában. Én nem szoktam se csavargatni, se semmi, csak kihúzom.

2013. márc. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én most rendeltem Forestot, még nem tudok róla nyilatkozni, de sok jót hallottam róla.


A védekezés attól is függ, hogy mennyire laksz fertőzött helyen. Ha fertőzött helyen laksz, akkor szint esélytelen, hogy bármivel is távol tudd őket tartani, nem marad más, csak a mindennapi ellenőrzés.


A kullancs kiszedésével nem szabad egy-két napot várni, mert ennyi idő elég neki ahhoz, hogy elkezdje üríteni fertőzött váladékát a kutyába. Ha meglátod a kullancsot, azonnal távolítsd el. Nem kell tekerni, csavarni, egy határozott mozdulattal húzd ki anélkül, hogy összenyomnád a potrohát, mert akkor is fertőzhet.


Mindenkinek azt ajánlom, hogy ellenőrizze kutyáját minden nap, és ha bármiféle változást tapasztal a kutyán (levertség, bágyadtság, étvágytalanság, fehér íny, láz, barnás vizelet) azonnal forduljon állatorvoshoz.


A védekezésnek többféle módját alkalmazhatod: nyakörv, spot-on, spray, mindegyik több hetes, több hónapos hatékonyságot ígér, de egyik sem lesz 100%-os, és nem biztos, hogy nálatok beválik. Kutya és területfüggő. Ezért kell mindig átnézni a kutyát, hogy még időben eltávolítsd a kis dögöket.

2013. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenkinek ment a zöld pacsi! Olyan nincs hogy az állatorvos szedi ki?
2013. márc. 19. 14:54
 9/16 anonim ***** válasza:
Kiszedi, ha arról van szó, de akár minden nap nem rohanhatsz a dokihoz.:) Pluszba minden perc számít, minél előbb ki kell venni a dögöket.:( Nyugi, először én is nagyon vonakodtam a dologtól, de ugye szükség törvényt bont... Mostantól pedig nagyon figyeljetek a kutyára, a legelső szokatlan dolognál irány a doki. De akár fel is hívhatnád még ma, ki is szedné belőle a kullancsokat, megmutatná, hogy hogyan is kell. Figyeljetek rá nagyon, nehogy babéziás legyen.
2013. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

elsétálsz egy állatorvoshoz ,megkéred ,hogy szedje ki a kullancsokat ( nem lesz ingyen).

és kérsz tőle : prac-tic nevű szert.ez egy spot-on. csak éppen vényköteles,így nem kapható a boltokban .

az ára egy 40 kg-os kutyára 2 800.-ft körül van.

ugyanúgy használatos mint a többi spot-on . rácsepegteted és kész. nem lesz allergiás,és nem lesznek rajta kullancsok:)

sem !

mi,akik használjuk , 100 % -ban elégedettek vagyunk a hatásával. a kutyáink pedig nem is ismerik a szúnyog-bolha-légy-kullancs által okozott bajokat :)

pedig 4 éve használjuk,sok-sok kutyán:)

ez komoly szer, ezért is vényköteles!!

a biók ??:) nevetséges!!

aki bió kullancsriasztót használ,az nem igazán járja a természetet:)ha meg mégis, akkor csk a neten:)

2013. márc. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!