Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős korára lesz...

Mennyi idős korára lesz fizikailag képes a kutya arra, hogy a napi háromszori sétáig vissza tudja tartani a dolgait?

Figyelt kérdés
most 3 hónapos a kutyám, azt tudom, h most még azért pisil/kakil be, mert nem tudja visszatartani, de mikor lesz képes kibírni a sétáig?
2009. szept. 17. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hónaposan 2-3 óránkánt, 3 hónaposan 3-4 óránként, 4 hónaposan 6, és 6 hónaposan 8 óránként kell(ene) sétáltatni. Persze, ha kiskorában nem viszed ki időben és többször bepisil, akkor később sem fog annyira "küzdeni", mert tudja, hogy be lehet pisilni, még akkor is, ha leszídják. Ezért érdemes a kölyok megérkezésekor 1 hónapig otthon maradni vele, mert akkor soha nem szokja meg, hogy bent is pisilhet. Fél éves kora előtt a napi 3 kevés. (Sok kutyánál még utána is)
2009. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

feltételezve,hogy lakásban tartott kutya :

nem kell minden wc-zést sétával összekötni .

naponta csak háromszor wc -tetni egy benti kutyát , szerintem kínzással egyenértékű !

séta előtt persze wc- ok, de !

nem csak akkor kell kivinni a kutyát,ha sétálni viszed !!

3 hónaposan, vagy napi 8-10 × kellene kivinni wc-re , és ebből 2-3 × elvinni utánna sétálni .

akkor bírja ki, ha megnő a hólyagja ,

mert napi 1 -1,5 l vizet megiszik a hólyagja, meg vagy 1,5 dl-es !!!

te , meddig bírnád ????:)

2009. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
értem, h ilyen korban többször le kell vinni, ez persze természetes, a kérdésem az volt, h mikorra fejlődik ki annyira a hólyagja, h a napi 3x-i sétálást ki bírja várni. az, h felnőtt korára naponta csak 3x akarom levinni nem hiszem, h olyan kevés lenne.
2009. szept. 17. 14:19
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

kevés a napi 3 !

a napi sétákon kívül , még vagy 3 × javasolt kivinni csak wc-re .

reggel felkeléskor , dél körül és este vacsi után csak wc-re kivinni semmiség 3-5 perc az egész !

persze ,ha lusta vagy az más :)

nem lennék a kutyád !

2009. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

12.35-ös-sel ne törődj!

Nagyon sokan nem tehetik meg pl. munka, iskola, gyerek mellett a napi 6-8 sétát, levitelt, mégis boldog , kiegyensúlyozott életet tudnak a kutyusuknak biztosítani.

Felnőtt korában elég 3x kivinni a kutyát.

Természetesen ezek a séták ne csak a wc-zést szolgálják,

legalább egy alkalommal legyen ez egy hoszabb, egy-másfél órás játék, futkározás, labdázás.

Mozogni egy lakásban tartott kutyusnak is kell.

Természetesen ha valamilyen okból /pl.betegség./ a kutyusnak töbször kell a dolgát végeznie, akkor ugye muszály levinni többször, de egy egészséges, jól nevelt kutyusnak elég a napi 3 séta.

Üdv.

2009. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

12:35-ös:

ismersz? tudod hogy bánok a kutyámmal? én sem lennék az ANYÁD.

utolsó válaszoló: köszi a válaszod!

2009. szept. 18. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:

napi 3 × kivinni egy lakásban tartott kutyát ,IGENIS KÍNZÁS !

ha ennyi időd van , akkor minek kutya ?

vagy ,kutyának nevezett kis-törpe öleb, ami a túltenyésztése miatt napi 10 dkg ot eszik ,és 3 dl vizet iszik .

elfér a kis retikülben ,de lényeg ,hogy a szomszéd lássa hogy van !!

az nem kutya ,csak úgy hívják !

tarts macskát az szobatiszta lesz 1 nap alatt,és elég az almot hetente cserélni .

munka mellett, is van 5 perc wc-re kivinni egy kutyát ,többször mint 3.

de ez neked még sok-sok hónap.

2009. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kedves 13,58 .

olvasd el ,nem 6-8 séta.

séta 2 -3 .( néha szerintem 1 is elég )

wc-napi 6-8 !

a kettő nem ugyanaz !

munka,gyerekek,család mellett is van rá 4 percem,hogy kivigyem wc-re .

igaz ,inkább korábban kelek 5 percel,és később fekszem 4 percel .

de,hogy 1 nap összesen csak 3 × keljen kivinni egy kutyát _?_?

hát ez azért durva !

2009. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
törpe öleb? kínzás? ezt valahogy kiolvastad a kérdésemből? a táskában elférő törpe öleb is értelmesebb lehet nálad. fogyatékos vagy barátom, olvasd el, hogy mit kérdeztem. nagyon utáltam ezt az oldalt, mindig csak röhögni jártam ide, és hát tényleg így van, 10 éves kis hülyék név nélkül okoskodnak, közben meg nem is értik a lényeget, magát a kérdést. ez volt az első kérdésem, és hát az utolsó is lesz, maradok továbbra is az értelmes emberek által írt kutyás tanácsoknál, értelmes oldalakon. te meg most krvára örülhetsz, h jól megmondtad egy szemét kutyakínzónak. na megyek jól megverem a kutyámat a szögesdrót ketrecében.
2009. szept. 19. 15:41
 10/10 A kérdező kommentje:
ja és anyád
2009. szept. 19. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!