Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Josera-Economy és Royan...

Josera-Economy és Royan Canin-Club Pro Energy HE tápok mellé adhatok a boxeremnek még más élelmet és ha igen mit?

Figyelt kérdés
Mind két táp kb 300-500g közötti mennyiséget ír naponta, azt is 2 adagban. Mikor csak ezzel etettem soványodott a kutyám. 25-27 kg között van jelenlegi súlya, és 2 éves 3 hónapos, ivartalanított szuka. Ha adhatok neki mást akkor azt mit és hogy ?

2013. márc. 22. 16:32
 1/3 Kutyabolond25 ***** válasza:
0%
A tápokon lévő feliratok általában , nem jó útmutatást adnak. A kutya elmúlt 2 éves így naponta csak egyszer kellene etetni mondjuk este akkor pedig szép adagot és nem csak tápot. Sőt, a kutyáknak a vegyes étrend a legjobb. Legyen benne ételmaradék, hús , ezek mellé mehet kiegészítőnek a táp, de ha csak tápon él nem egészséges, főleg egy olyan kutyának mint a boxer, ami energikus, izmos kutya. Az izmai fejlődéséhez kell az energia, tehát a magas tápértékű élelem.
2013. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sippara ***** válasza:

Ne haragudj, kedves előző, felsorolnád nekem azokat a tápanyagokat, amik megtalálhatóak a moslékban, és elengedhetetlenek egy kutya számára? Nevetséges vagy.

Előrebocsátom, hogy egyik táppal sem etettem még soha, szóval csak az alapján mondok véleményt, amit a neten találtam. Mindkettő összetevőinek felsorolása gabonával kezdődik, ilyen (sőt, jobb) áron például Britet is vehetsz, annak 43%-a hús (bár ez sem gabonamentes). Vagy kipróbálhatnád a BARF etetést.

2013. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

az első válaszoló véleményét én sem osztom.

a konyhai ételmaradékból legfeljebb felesleges és rosszul emészthető szénhidrát jut a kutya szervezetébe.


ha soványnak találod a kutyusod, adj neki kicsivel több tápot, ugyanis a táblázatok csak útmutatónak vannak.


én nem javaslom a kétféle táp egyszerre adását sem, mert úgy nehéz kiszámítani mennyit kéne adni.


válaszd ki azt amelyik szimpatikusabb és abból próbáld kitapasztalni mennyit kell adnod.


a JOSERA szerintem jó kis táp, bár az Economynál azért van jobb minőségű is.

az ADULT ACTIVE nekem kicsit jobb összetételnek tűnik és nem sokkal drágább (petissimo-n pl. 495 Ft/kg)

a REGULAR is hasonló (480 Ft/kg)

az ADULT AGILO (567 Ft/kg)

az ADULT LARGE BREED picivel drágább 788 Ft/kg.


szóval az általam preferált Joserából én ezek közül választanék.


ha esetleg annyira kedvezni akarsz neki, főtt csirke farhátat is adhatsz neki, gyorsabban javul a kondija.

2013. márc. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!