Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres tanítás hátrányai?

Klikkeres tanítás hátrányai?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hallottam erről a módszerről, és kíváncsi vagyok, hogy valaki tud-e valamiféle hátrányt, amiért nem feltétlenül ezzel a módszerrel kellene tanítani a kutyát.

2013. márc. 23. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyi, hogy folyton eltűnik az az átkozott klikker..... :)
2013. márc. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
0%
én könyvből szoktam tanítani a kutyám abba jobban megbízom főleg ha Caesar Milan (asszem így kell leírni de a csodálatos kutyadokira gondolok)írta ;)
2013. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

a klikker eltűnhet, elvesztheted, ráadásul ha más is klikkerezik a kutyájával a te kutyád jelenlétében, az belezavarhat a saját munkátokba.

én a nyelvemmel klakkogok, az mindig kéznél van, és teljesen egyedi a hangja.

2013. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én csak egyes feladatoknál használom, igazából nem érzem hátrányát. Jó mondjuk először meg kellett tanulnom, hogy használjam ugy a kezeim mintha 3 lenne:)))
2013. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%

# 1, 3: Az, hogy az eszköz eltűnik, nem a módszer hibája, hanem a használójának a hanyagsága. Márpedig a kérdés arra vonatkozott, hogy a módszernek milyen hátrányai vannak? Az meg egyszerűen nem igaz, hogy a másik klikkerezése bezavar az én kutyámnál. Kutyasuliban egyszerre 10-20 gazdi is dolgozik a kutyájával és mégsem megy oda az én kutyám a szomszéd gazdihoz jutifalatért, amikor az kattint.


Én talán annyi hátrányt tudnék említeni, hogy a hatótávolsága eléggé korlátozott de ez megoldható úgy, hogy a feladatot előbb közelről tanyítjuk és amikor már hallótávolságon kívül gyakoroljuk, akkor másféle megerősítést alakalmazunk, például egy hangos klikkelő szót. Én például az előre küldést a hagyományos "kaja a kerítés tövében" módszerrel tanítottam és klikkelő szóval erősítettem meg távolról azt a pillanatot, amikor a kutya még teljes lendülettel rohant a kerítés irányába (tehát amikor még éppen nem kezdett el lassítani).

2013. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 sippara ***** válasza:
Maximum a klikker tűnhet el (bár bevallom, nyolc hónapja klikkerezünk és még sosem volt rá példa), de akkor is ott a klikkelő szó. A kutya pedig "el tudja dönteni", hogy melyik klikk szól neki (attól függetlenül, hogy az enyém például simán bepróbálkozik, ha valaki klikkel a közelben, és mi épp nem tanulunk. tudja, hogy nem neki szól, de bepróbálkozik potya falatért :P)
2013. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A klikkeres tanításnak épp az a hatalmas előnye, hogy nincs hátránya, mert nem tudsz vele elrontani semmit. Ha nem megfelelően, megfelelő időben használod, akkor is legfeljebb azt éred el, hogy más viselkedési mintára erősítesz rá, mint amire szerettél volna, mást tanítasz meg a kutyának.

Az egyetlen árnyékoldala az, hogy kezdőként, egyedül nagyon nehéz neked megtanulnod mind a hat klikkeres tanítási módszert, különösen a formálást. De ha ráérzel, megdöbbentő eredményeket lehet vele elérni.

2013. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nincs különösebb hátránya,én nem tapasztaltam csak előnyét.

használni (szerintem ) nem nehéz,én még sosem rontottam el vele semmit pedig se én sem a kutyám nem vagyunk valami géniuszok :D De ez van,összeillünk . A kutya szereti és mait megtanult klikkerrel biztosra,azt bármikor megcisnálja utána klikk és jutifalat nélkül is.

2013. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
És ezt a módszert használja a kutyaiskolák többsége? Azt tudom, hogy a Tükör iskola igen.
2013. márc. 23. 18:29
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem a többségük, hanem egy részük. Mostanában már egyre többen. Szerintem nincs róla statisztika, hogy hányan használják és hányan nem.
2013. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!