Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi ki a kakit a...

Miért eszi ki a kakit a macskaalomból?

Figyelt kérdés
A 4 hónapos tacskó keverékem kieszi a macskám almából a kakit.Miért??
2009. szept. 17. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáknál előfordul, hogy a saját székletükbe és más kutyáéba is beleeszik. Lehet h valami tápanyagot hiányol a sajátjából:-)

Szóval normális, de lehet h valami vitaminhiánya van.

2009. szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
én egyszer azt olvastam, hogy ha a kutya kakit eszik, akkor vitaminhiánya van... hogy pontosan milyen vitamin hiányzik nála, azt nem tudom, de a Google a barátod ;) van erről infó bőven több helyen is.
2009. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Nem vitamin, hanem bélflóra miatt eszi :)

Amikor a golden retink kb. ilyen idős volt,folyton fosott,aztán egy sétaáltatás alkalmával evett ürüléket,és utánna helyreáltt a bélflórája,és azóta se fosott :)

2009. szept. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
de, vitaminhiány is lehet (b).de semmi baj. nekem az egyik rokonom (ma már felnőtt), mikor gyerek volt, és még nem voltak vitaminok, ette a megszáradt tyúkkakit,és amikor az anyja meglátta,rohant vele az orvoshoz, aki azt mondta,hogy hagyja csak, tudja,mire van szüksége. elég morbid, de elmúlt a vitaminhiánya...
2009. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok...szóval,voltak vitaminok,csak nem tablettában,vagy ha volt is, drága,és nehéz volt hozzájutni
2009. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a saját kakiját sose eszi meg, az hülyeség! elsősorban a vadászkutyák csinálnak ilyet. Rém undorító, de sajnos teljesen természetes jelenség. Hiszen ugye tudod, hogy a ragadozók a zsákmánynak először a beleit eszik meg, így jutnak vitaminhoz. Lehet, hogy nem táplálod helyesen, de szerintem ez azért hülyeség, mert én a kutyáimat nagyon változatosan etetem minőségi tápokkal, rostokkal kiegészített húsokkal, stb, de így is a legnagyobb csemege számukra az emberkaki és a lócitrom. Remélem a miértre kaptál választ. A "hogy tudnám leszoktatni" kérdésre nem tudnék válaszolni, a mostani 2 kutyám is eszik minden féle kakit, az előző vizslánkat pedig 15 évig nem tudtam leszoktatni erről...
2009. szept. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is ezt csinálja hálaistennek nagyon ritkán! A bélflóra és a vitamin hiány együtt igaz, le kell tiltani róla, mert rossz SZOKÁSSÁ is válhat. Ha nagyon rosszul érzi magát úgyis felülírja a tiltást, de biztosan az etetésnél hibádzik valami.

Ha a kutyus még csak 4 hónapos, akkor max dorgálást érdemel ezért. És nem mellékesen neki dupla annyi tápanyag kell, mint egy felnőttnek, szóval biztos nem kap meg valamit a kajában.

2009. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja, régebben nekem is volt macskám, az én kutyám is megette a kaksiját. A megoldás a fedeles macsakaalom tálca, amihez kis billenőajtó van...
2009. szept. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!