Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szlovákiaiak! Mi van akkor,...

Szlovákiaiak! Mi van akkor, hogyha nálunk sok a kóbor kutya és elakarom őket vitetni menhely-re ahol gondosgodnak velük? Tovább lent!

Figyelt kérdés
De azt meglehet írni egy menhelynek, hogy nálunk sok a kóbor kutya és vigyék el de szlovák menhelyeket tudtok ajánlani? és hogy meglehet-e azt írni? Lehetőleg olyan menhely-t ahol törődnek is velük.
2009. szept. 17. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Én bár nem vagyok szlovákiában, de gondolom ott sem túl rózsás a helyzet...

Magyarországon hivatalosan a regionális gyepmesteri telepet (illatos-Bp) lehet hívni, ők befogják és elviszik a menhelyek kapacitása nem túl nagy, ezért csak pár reménytelen, ill. bíztató, ebklienst tudnak ellátni tisztességesen.

Szóval ha van ott egy 10 fős falka, akkor abból 2-3 fogja megúszni az altatást, jó gazdihoz kerülni. Ha nagyon elvadultak, akkor egy sem.

A helyedben én megpróbálnék szervezni értük valami magánakciót, hogy legalább az omega tagokat, az emberrel bizalmasan, csak kissé félénken viselkedő egyedek gazdára találjanak.

Az igényes menhelyeken még kisebb a kapacitás, mivel kevés az ember, ezért kevés a kutya, hogy minőségi ellátást nyújthassanak.


Utána kell nézned, remélem Szlovákiában jobb a helyzet, mint M.o.-n, sok sikert!

2009. szept. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És mit szólsz ahhoz hogy ha lefényképezem a kutyákat és felrakom a netre mint ingyen elvihető kóbor kutyák? Van naon sok aranyos csak sajnos panelba lakom és még halat se engednek meg :( :´(
2009. szept. 18. 14:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én az őszinteséget díjazom, szóval ha felrakod őket írd le a helyzetet, mert kevés olyan kutyás van, aki szocializálni stb tudja az életét utcán töltött kutyákat.

Szóval jó ötlet, csak olyan szöveget kell írni hozzá, ami igaz, de egyben megmozgatja az emberek embérségét is. :)

2009. szept. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
fuh kösz megpróbálok valamit összerakni:D az enyhe szlovák tudásommal :D jó ha tudok köszönni szlovákul nemhogy fogalmazást írni :D. De felrakom azé magyar oldalakra is háhta valakinek megtetszik nagyon aranyosak de télleg szép keverékek.Csak kicsit félőssek múltkor simogattam meg az egyiket de naon félt.
2009. szept. 20. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!