Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó kutya tartó vagyok?

Mátyás97 kérdése:

Jó kutya tartó vagyok?

Figyelt kérdés
Hétköznap egyszer sétáltatom őket, kb. 1 órát. Hétvégén pedig kétszer kb. 1-2 órát. Séta után megyek velük játszani, kb. 0,5-1 órát. Heti hat alkalommal etetem, szerda a koplaló nap. Az ételük házi koszt, közepes minőségű táppal, vagy konzervvel. 2 kutyám van, az egyik egy fajta tiszta golden retriever, a másik egy collie, de az ösztönében van egy kis német juhász, persze a kinézete teljesen collie-s. Ha nincsenek otthon szülők akkor beengedem őket. És ha rossz az idő, pl. esik, fúj a szél, nagyon meleg van, vagy nemrég ez a hóvihar, akkor én harcolom ki hogy be lehessen engedni őket. Nagyon szeretem őket, és ők is engem. A golden retriever magasan képzett kutya, én tanítottam, illetve még mindig tanítom, (klikker-er)ő két éves, viszont a collie, csak ül, és fekszik, és marad. Őt is én tanítottam. Csak azt nem tudom, ez elég-e nekik? 16/F

2013. márc. 24. 19:05
 1/8 urkunde ***** válasza:
24%

Ha ettől többet foglalkoznál velük az már munkahely lenne.

Megteszel mindent szerintem többet mint kéne.Foglalkozz

inkább a lányokkal a bulival.37/F

2013. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%
Ha láthatóan boldogok, otthon nem ugrálnak feleslegesen, szót fogadnak, szőrük szép csillogós, végtermékük nem túl sok, nem túl lágy/kemény, akkor jó gazdi vagy :)
2013. márc. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben köszönöm:) Nyugalom, foglalkozok lányokkal is, jó sokat. Főleg a futtatókban, kutyával könnyű:D
2013. márc. 24. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hétköznap egyszer sétálnak egy órát...? Egy collie-nak minden nap kéne legalább 3 óra mozgás. Meg agility, frizbi és a többi...

Az jó, hogy tanítod őket de a mozgás nagyon kevés! A collieval még sokat kell foglalkoznod. Mind a két kutya okos, épp ezért sok-sok tanítást igényelnek.

2013. márc. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elnézést! Rosszul foglalaztam! Minden nap 1 óra séta, 0,5-1 óra játék! Pl. labda, kötél, frizbi, birkózás.
2013. márc. 24. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem elég jó ez így. mondjuk az a rész, hogy titokban beengeded őket, az kicsit necces, de hát végül is egy 16 éves fiú vagy :D
2013. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó kutyatartó vagy, sőt. :) Bár mindenki így gondolkozna, aki állatot tart.

Büszke lehetsz magadra, főleg, hogy milyen fiatal vagy. Csak azt sajnálom, hogy ki kell harcolnod, hogy bent lehessenek. Lehet, hogy én vagyok a furcsa, de, ha az az állatnak is jó, hogy bent van, akkor biztosan nem tudnám kint hagyni. Mondjuk nálunk ez szerencsére nem kérdés. :)

2013. márc. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor köszönöm Mindenkinek:) Hát igen Magyarország ilyen. Én azt mondom hogy csak az vállaljon kutyát, aki nem van rá pénze, és ideje.
2013. márc. 25. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!