Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire igényes a Husky?...

Mennyire igényes a Husky? Kelet-Magyarországon lakom. Mennyire bírná például a nyári melegeket?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik a Husky mint fajta és szerető családra lelne nálunk, de mindenek előtt szeretnék kicsit tájékozódni a dolgokról!!

#kutya #husky #igényes #kutya tartó
2012. nov. 9. 20:56
 1/8 intrepid ***** válasza:
Kertes ház, napi foglalkoztatás, dolgoztatás. Ez lehet, hogy szadinak tűnik, de ő egy ilyen fajta. Üzni, hajtani kell. Egyébként imádnivaló.
2012. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szegeden lakunk, úgyhogy itt is nagyon meleg van. Panelban vagyunk, úgyhogy még melegebb van:) Reggel 40 perc séta, reggel 8- du 5 ig egyedül van itthon, nem rombol, nem vonyít( direkt figyeli a szomszéd).

Du nagy séta a töltésen, és játék a többi kutyával. Este majd összeesik, olyan álmos. Tutira lefárasztják egymást a kutyák. Agyilag is igényli a foglalkozást, tanítást, játékot.

Nyáron amikor nagyon meleg volt, úszni vittem, vagy letusoltam. Erre egyébként van még pár husky.


Most is ki van nyúlva:) Hanyatt fekve alszik.

2012. nov. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Szibériai Husky évente kétszer igen erősen vedlik, tehát elengedhetetlen a rendszeres kefélés, ilyenkor jelentős mennyiségű aljszőr távolítható el. Nyáron mint minden más kutyának, hűvösebb, árnyékosabb helyet kell biztosítani, és fontos hogy mindig legyen előttük friss hideg víz. Ha kialakítotok neki egy kisebb "medencét" abban is hűsíteni tudja magát. A Szib. Huskyknak nagyon nagy a mozgásigényük, tehát rendszeresen fárasztani kell őket. Befoghatjátok bicikli elé, elvihetitek hosszabb túrákra, futásra...Ezeket nagyon élvezi. Ha ismeritek a fajtát, akkor gondolom a negatív tulajdonságairól is hallottatok már (ásás, magas kerítés megmászása, szökés, kisállat "gyilkos", vonyítás, makacsság stb) De aki szerelmes ebbe a fajtába, az pont így szereti ahogy van.
2012. nov. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:

Egy éves kan, panelban (39 négyzetméteren)


Nyáron halál :) reggel napfelkelte előtt fél óra, napközben semmi (persze pár perces eü séta van), nedves törcsin fekszik egész nap és lefagyasztott húsleveskockákat szopogat, este sötétedés után másfél-két óra (attól függ, ő mennyire fárad el, általában leszívja a meleg).

Az év többi részében reggel 10-15 perc, aztán fél négyig egyedül van itthon, de alszik. Fél négytől kb ötig séta, haverkodás, itthon klikker, aztán fél nyolctól megint bandázás, fél tíz-tíz között érünk haza, aztán vacsi és alvás, bár most éppen más a helyzet, mert porcleválással fekszem itthon, így csak kétszer vagy néha háromszor sétál (attól függ, a párom mikor ér haza a munkából), a maradék időben klikkerezünk, az leköti :)


Agyilag és fizikailag is fárasztani kell, különben tombol (bár a miénk nem rombol :) csak rohangászik). Állítólag a kisállatokat nem bírják, zsákmányként kezelik, de a miénk erről láthatóan nem hallott, mert békésen él együtt a kisnövésű macskával, akit inkább elnyalogatni akar, mint megenni :)

A lényeg a sok, jó és következetes nevelés (persze nem csak a huskynál).

2012. nov. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 sippara ***** válasza:
Ja igen, a vedlés borzalom, bár az őszi (az eddigiek alapján) nem olyan durva, mint a tavaszi/nyári vedlés, utóbbinál napi egy órát fésültem, fésülés után fél órával mentünk dokihoz, aki közölte, hogy jó lenne kefélni, ha már ennyire vedlik... majd' elsüllyedtem ott helyben......
2012. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 2. és 4. hozzászóló. Nekem nagyon fura hogy panelban tartotok egy huskyt (nem rosszból mondom). A miénk kertes házban nőtt fel, és nekem azóta is nagy gondot és fejtörést jelent, hogy mi lesz ezután, mert valószínű nem tudok kertes házba költözni. Biztos hogy jól érzi magát? Persze én is rendszeresen elvinném futni, vagy biciklizni a szabadidőmben, de félek attól hogy halálra fogja magát unni, amíg én dolgozok vagy rongálni fog ez idő alatt. Írtátok hogy addig alszik, amíg dolgoztok. De akkor mit csinál éjjel?
2012. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mienk éjjel is alszik, mivel miután hazaérek megyünk le a töltésre és kb fél 6-fél8 ig rohangál és játszik. Szerencsénk van, mert erre lakik egy golden, ők is panelban, és a két kutya nagyon jól lefárasztja egymást. Birkóznak és rohannak a töltésen. Szoktam vele klikkerezni is, ami agyilag fárasztja le. Majd ha kicsit idősebb lesz, bicajozni is megyünk. Az is nagyon jó lemozgatási forma szerintem. Sima sétával viszont nem tudom elfárasztani. Többet ér neki a játék másik kutyákkal, mint pl 6 km séta.

Szerintem jól érzi itt magát, és ezt nem csak azért írom, mert huskyt tartunk panelban. Nem szokott rohangálni vagy ilyesmi, nem rombol, nem vonyít. Bár a mienk pici kora óta itt él,lakásban. Imád elterülni a konyhaajtóban és nézni ahogy főzök, vagy bejön és tv-zik velünk. De egy biztos a napi sok mozgás az kell neki, ha esik, ha fúj, ha szakad a hó. Szakadó esőben is gumicsizmában is megyünk a töltésre.

2012. nov. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pety001 válasza:
És ha falunk lakom akkor is kell esöben vinni :))) Azt tudom hogy Tatám rengeteget ment vele erdöre sétálni ....Volt már Husky-ink de nekem azt mondták hogy a melegtöl meghalt :/ :(((( Nálunk nyárom 40Fok is simán megvan :( most ujra szeretnék kutyát de még nem tudom milyet de nagyon jó volna egy Husky mert én nagyon sokat....rengeteget futok bicajozok és turázok igy a mozgás az nem akadály csak féle hogy a meleg nem tesz jót neki :(
2015. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!