Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meg lehet műteni...

Szerintetek meg lehet műteni a kutyám fülét?

Figyelt kérdés

Van egy skót juhászom és a fülei felállnak, tehát a felső 1/3-ad nem bukik vissza előre. Kiskorában, amikor elkezdett felegyenesedni az egyik elkezdtem "súlyozni", hogy előre bukjanak. Ennek ellenére felàllnak. Most lesz 2éves és arra gondoltam, hogy plasztikai műtéttel helyrehozható ez a "hiba".

Szerintetek megműtessem vagy ne?!

Megjegyzem, nem ettől függ a szeretetem, mert ígyis nagyon szeretem.


2013. márc. 25. 10:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szépészeti beavatkozás tilos.

Nem mindegy hogy áll a füle?

Ha meg esetleg kiállító vagy, akkor ne csalj!

2013. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sajnos, pont az ilyen műtétek miatt vontak tenyésztésbe olyan kutyákat is, amelyeknek nem megfelelő eredetileg a fültartása. Szépen örökítették.
2013. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiállító, szóval csalásról nem lenne szó.

A fülkorrekciós beavatkozás pedig engedélyezett az Àvtv. szerint. (ha az emlèkeim nem csalnak).

2013. márc. 25. 11:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Itthon, Magyarországon már nem.
2013. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csalnak az emlékeid. 2012 aug 1től mindennemű fülvágás tiltott, dokik csak nagyon indokolt esetben csinálják meg, orvosi szakvélemény alapján (most intéztem egy mentőkutyának, akinek folyamatosan ragasztani kell a fülét, különben szakad szerteszét).

Farkat vágni is csak a kutya 7 napos koráig lehet.

2013. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 11:09

Kissé el vagy tévedve. A kérdező nem vágatni akarja a kutya fülét. A bebicsakló fülű fajtáknál, ha áll a fül, van rá megfelelő beavatkozás, hogy egy bizonyos ponttól ne álljon fel a fül.

2013. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

NEM LEHET SZÉPÉSZETI BEAVATKOZÁST VÉGEZNI AZ ÁLLATON! Melyik része nem érhető?


Idézem:

"(5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig."


Álló fülből lebicsakló - ezzel szerinted nem változik a küllem?

2013. márc. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne kiabálj.

A törvény az törvény. Viszont vagy betartják, vagy nem.

Te teljesen a törvényeknek megfelelően élsz?

2013. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem úgy élnék sok lenne errefelé a hulla. Megvárom a zöldet, nem rohangálok át az úton, nem engedem a páromnak a gyorshajtást, betartom a határidőket, nem bliccelek a tömegközelekdésben, stb...Hidd el, baromira nem nehéz.
2013. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a fajta küllemének megváltoztatása. hát ez érdekes, mert attól függ honnan nézzük. ha a logó fület irja elő a standard, akkor ugy változik meg a külleme, ha áll a füle, ergo egy beavatkozással teszed helyre, és ugy felel meg a követelményeknek.
2013. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!