Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műteni fogják a kutyám harmadi...

Műteni fogják a kutyám harmadik szemhéjait. Mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Visszavarrják neki mind a kettőt. A doki nem nagyon mondott semmit, hogy mi lesz utána. Kap gallért, hogy ne érjen a szeméhez? Őrízni kell majd vagy lesznek fájdalmai?
2012. jan. 26. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Oda kell egy kicsit figyelni rá. A műtét után még egy pár napig fájni fog neki de hamar túl teszi majd magát rajta. De mikor gyógyul akkor egy kicsit viszketni fog neki, akkor már jobban oda kell rá figyelni.

Ha minden igaz a doki fog adni vagy krémet vagy szemcseppet. (nem biztos csak lehet).

2012. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kiskutyámnak kivágták,nem varrták (legalábbis nem emlékszek,hogy varrták volna,olyan régen volt). Egyszer elaltatták,egyszer csak érzéstelenitették. Nem kellett rá gallér,csak kenőcsöt irt a doki,azzal kellett kenegetni. Nagyon hamar meggyólult,nem hiszem,hogy nagyon fájt neki,mert semmi jelét nem mutatta. A kenőcs zavarta inkább,mert fehér szinű volt és gondolom idegesitette,hogy homályosan lát,mikor bekentem neki. De ez egyáltalán nem nagy műtét,hamar meggyógyul.
2012. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Neki varrni fogják, kivágni nem engedem, mert hosszú távon tönkremegy a szeme. Erős kutya, jól bírja a fájdalmat, akkor talán nem lesz gond. Köszönöm a válaszokat. :)
2012. jan. 26. 14:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kapott tölcsért, de hamar rájött, hogy a kanapésarkától nem védi a tölcsér, úgyhogy én azért nagyrészt felügyeltem (hálistennek akkor még fősulis voltam így meg tudtam oldani). Inkább én megdörzsöltem neki óvatosan, minthogy ő dörzsölje oda mindenhez ami kiáll. Kenni kellett neki napi 3-szor, és ennyi. Hamar túlesett rajta.
2012. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-4 napig kell majd rajtahagyni a gallért. A mi kutyánk észre sem vette látszólag, csak a gallér zavarta. Nem láttunk rajta fájdalomra utaló jeleket, ugyanolyan aktív vidám volt, mint máskor. Az egyik szemét 1-szer, a másikat 2-szer műtötték.

Jól teszed, hogy nem engeded kivágatni a mirigyet, mert akkor megszűnik a könnytermelés egy része, amit ez a mirigy lát el nagy százalékban, és kialakul a szárazszem betegség. A kutya egész életében csepegtetni kell a szemeit, de még így is megvakulhat. Így hogy visszavarrják, a könnytermelés megmarad, viszont van rá esély, hogy újra előreesik és műteni kell megint.

2012. jan. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
OFF: Neharagudj kedves kérdező h idearcátlankododm:S De miis ez tulajdonéppen?Ez a harmadik szemhéj?:Sés milyen kutyáknál fordul elő?
2012. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2012. jan. 26. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánkat is műtötték ilyen problémával, csak neki kivágták, és szegény azóta is szenved, valamit nagyon elronthattak. Már évekkel ezelőtt műtötték, mégis még mindig naponta kell neki vattakoronggal kitörölgetni és műkönnyet csepegtetni bele, mert olyan csipás, hogy sokszor szerencsétlen nem is lát! Azóta már másik állatorvoshoz járunk vele, de állítólag nem lehet vele semmit csinálni.
2012. jan. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mostmár épeszű orvos nem vágja ki pont emiatt. Viszont kérdező, azt ugye tudod, hogy nagy eséllyel örökletes probléma? Feltétlenül jelezd a tenyésztőnek, és ne szaporítsd a kutyust semmiképpen!
2012. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!