Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a SUZA AZ2...

Mi a véleményetek a SUZA AZ2 tápról? Etet valaki ezzel, hogy van vele megelégedve?

Figyelt kérdés

[link]

Nincs benne kukorica elvileg, legalább is az összetevőiben nem szerepel.


Nagytestű 9 hónapos kutyának keresek megfelelő tápot, olyat amit szívesen megenne, de ne legyen nagyon drága se.

Eddig próbáltunk: A Brit puppyt, a Bosch junior maxit, a Bosch lamb&rice, és a Nutra Nuggets Large Breedet. Egyiket sem szerette, talán a bosch junior maxit etette a legszívesebben. Úgyhogy még mindig keresem a megfelelő tápot.

Előre is köszi a segítséget.



#táp #suza
2013. márc. 25. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

30% fehérjetartalom egy nagytestű kölyöknek rengeteg. 23-25% között lenne az ideális, inkább felnőtt tápot nézz már neki, ott esélyesebb, h találsz megfelelőt.

Én Brit Care felnőtt tápjával etettem 7-8 hónapos korától a bullmacimat.

Egyébként pedig ne hagyd válogatni a kutyád! Lerakod elé, ha nem eszi, pár perc múlva elveszed és következő etetésnél lerakod újra, ezt egészen addig, amíg el nem kezd enni! Ha nem eszik, akkor nem éhes. Nem szabad hagyni, h sztrájkoljon!

2013. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
BARF étrend nem szimpatikus?
2013. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Akkor akár már felnőtt tápot is kaphatna?

Ezt néztem még felnőtt táp, nincs benne kukorica: [link]

A kutyus egyébként,nagyon kicsi, lassan nő 30 kg most és olyan 40 kg körül kéne lenni, egy kis macika. :)

A Barf nem jó mert kicsi a fagyasztónk. :(

2013. márc. 25. 12:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az enyém is 9 hónaposan 35 kg volt, a fajtatársai ennyi idősen 45 kg körül voltak. Egyik elhízott volt (könyök dp-vel műteni kellett), a másikat pedig utolértük szépen :)

Inkább legyen picit soványabb + visszafogottan növekedjen, abból nem lehet baj :)


Próbáljátok ki szerintem! Én szerettem volna ezzel etetni, vettem is egy csomaggal anno, de semmit nem hasznosított belőle a kutyám (ettől függetlenül jó táp), mi ezért álltunk át a Brit Care-re utána.

2013. márc. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szia!


Én ezzel etetem a kutyámat. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Az enyém most 18 kilós, 9 hónapos keverék. Nagyon szereti a kutyám, de ő nem válogatós egyáltalán.


A Susának van bárányos-rizses és halas-rizses tápja felnőttben is. Ha ez a zsák elfogy, akkor már azokat fogom neki adni.

2013. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még van egy heten, hogy megrendeljem a tápot, addig kitalálom melyik táp legyen, megnéztem a suza felnőtt tápot is, abba mindben van kukorica is. Igen végülis az 10 kg lemaradást remélem behozzuk, de jó lenne olyan táp amit szívesen eszik, mert így hogy keveset eszik, nincs mitől nőni :) Az ízületeire kap zöldkagylót is, azt hiszem pont te ajánlottad, a humán zöldkagylót. Az állatorvos(tanuló) szerint 1- 2 hónap szünetet kéne tartani a zöldkagyló szedésében, de hát még növekedésben van, én úgy olvastam addig folyamatosan szednie kell. Erről mi a véleményed? Köszi a segítséget!
2013. márc. 25. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Oks :)

Én egészen addig adom az enyémnek is, amíg el nem éri a kifejlett méretét, utána kap majd esetleg kúraszerűen, de majd még meglátom :)

Ez nem olyan dolog, amit elraktároz a szervezet egy időre...

2013. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, még szedi, néha tartunk egy - egy nap szünetet 1 hónapban, amikor elfelejtem. :) Akkor én is adom olyan 18- 24 hónapos koráig. Szerencsére semmilyen problémánk nincs. :)
2013. márc. 25. 14:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Okok, ne is legyen :)
2013. márc. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kan, vagy szuka a kutyád? Ha kan, még bőven a fejlődési fázisában van. Nem feleslegesen vannak a kölyök-junior tápok. Azokban olyan összetevők vannak, amelyekre a fejlődésben lévő kutyáknak szüksége van. Felnőtt tápokban hiányzik már sok belőlük. Keress 23-26 %-os fehérje tartalmú kölyök-növendék kutyának való tápot.

A súlyt pedig ne vedd 100%-ig limitnek. Adódik különbség még fajtán belül is.

2013. márc. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!