Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hülyék az emberek?

Mátyás97 kérdése:

Ilyen hülyék az emberek?

Figyelt kérdés
Nekem van kettő kutyám, egy golden retriever, és egy collie. Minden nap viszem őket sétálni a töltésre, persze póráz nélkül. Mind a kettőnek magas fokú engedelmessége van. Egyik nap egy ilyen szobacirkáló jön velem szembe, talán egy csivava lehet. Ott volt a gazdája (egy pláza cica). A a p*nanyaló meg neki akart rontani a kutyáimnak. Az én kutyám csak rá ijeszett, és a gazdája meg velem kiabált. Ilyenkor ki a hibás?

2013. márc. 25. 11:43
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
81%

Ha pórázon volt a csivava, akkor Te voltál a hibás, hogy odaengedted a kutyákat.

Egyébként az, hogy "neki akart rontani" számomra azt jelenti, hogy hörgött-morgott-acsarkodott, de NEM MENT a kutyáidhoz. A "ráijesztés" mit jelent, mit csinált pontosan a kutyád?

2013. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek az arrogáns fogalmazásomért. Én póráz nélkül viszem őket (persze csak a futtatón). A csivaván sem volt póráz. Mikor megláttam a csivavát, rögtön odahívtam a kutyáimat, és végig mellettem jöttek. Aztán jött a csivava oda, és elkezdte ugatni a kutyáimat. Az én kutyáim nem ugattak, csak a collie az egyik mellső lábával dobbantott egyet. Az a kis csivava meg szinte bekakilt. És utána jött az a nő, és mondogatta nekem, hogy tegyek rá szájkosarat. Én elmondtam neki a véleményemet, és ő erre megsértődött. Ui: A véleményem az volt, hogy fegyelmezze, nevelje, és engedetlen kutyát ne vigyen a futtatóba póráz nélkül.
2013. márc. 25. 18:59
 13/16 A kérdező kommentje:
Ja és a kutya úgy 1-1,5 méterre volt.
2013. márc. 25. 19:00
 14/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
48%

Akkor igazad volt! Ne foglalkozz az ilyenekkel :) Oda szoktam mondani, hogy ne panaszkodjon, inkább nevelje meg a kutyáját. Vagy a sajátomhoz beszélek, hogy "okos vagy, látod, milyen jól nevelt vagy", stb :D

A collie dobbantása, amennyiben a földön történt, még játékra hívás is lehet :D

2013. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Nekem számtalan ilyen esetem van. De nem kell ügyet csinálni belőle. Megfogod a kutyáidat elhaladtok és kész.
2013. márc. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam!:) Köszönöm a válaszokat!:) Jó hallani hogy nem vagyok ezzel egyedül. Az én kutyáim nem olyan harciasak, és általában nyugodtak.Persze nem azt mondom hogy ők nem kezdhetik el a balhét, csak erre még nem került sor.:) Szerencsére!!
2013. márc. 26. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!