Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja a kutyának ha bele...

Lehet baja a kutyának ha bele szakadt a kullancsfeje a mert a kutya lekaparta?

Figyelt kérdés
2009. szept. 18. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz! Legalábbis attól nem , hogy beleszakadt a feje. Ha fertőzött volt, akkor van gáz. Figyeld, hogy van-e étvágya. Ha valami különöset tapasztalsz, irány a doki. A babesiánál minden perc számít.
2009. szept. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azért fura mert olyan mintha három helyen csípett volna bele és egyikben látszik, hogy bent maradt a fej és kicsit meg van gyűlve, gond ez?
2009. szept. 18. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

önmagában a fej nem gond, kilökődik majd ...gond abból lehet ha a kullancs fertőzött volt.


szerintem mindenképpen beszéld meg az orvossal a továbbiakat, talán egy megelőző imizol injekció sem ártana neki, vagy egy lyme elleni oltás vagy akár mindkettő.

2009. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát valószínű orvos lesz a vége, de még egyenlőre kivárok egy keveset legfeljebb a mai napot, hogy változik e valami a kutyán.
2009. szept. 18. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 1 hónapja én is így jártam. Elég dagadt volt és gyulladt, de nem mindjárt mentünk dokihoz. Az okosok addig addig ijesztgettek, míg végül elvittem, de addigra már lejjebb ment a pukli és úgyvéltem javul, amúgy tök jó kedve volt, jó étvágya. A doki azt mondta, csak akkor van gond ha fertőzött, mint ahogy ezt a többiek is írták. Ha megakarod magad nyugtatni vidd el, de ha nem volt a kullancs fertőzött akkor szerintem magától is elmúlik. Amúgy az én kutyám kapott egy szurit, és 8 napra való antibiotikumot "hátha mégis gond van" alapon. De szerencsére nem lett! Ez 3500 ft-ba került. Hát ez van.
2009. szept. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem csak akkor vidd orvoshoz, ha máshogy kezd viselkedni (nem eszik, nem olyan eleven stb.). Maga a fej nem baj, hogy benne maradt (csatlakozom az előttem szólókhoz: csak akkor van gáz, ha fertőzött volt a kullancs.) A duzzanat magától elmúlik, beletelhet pár napba. Az én kutyámnak is többször volt ilyen esete....
2009. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sajna saját tapasztalatból tudom, hogy a kullancs nem játék. Nálunk sajna mindennapos, hatalmas erdő van a kert végében, a kutyám szabadon rohangál, időnként saját magamon is találok úgy hogy csak az udvar végében sétáltam. Folyamatosan kapja a frontline cseppeket még is volt egy olyan időszaka, amikor hetente egyet kettőt összeszedett. Nem is volt semmi baj, aztán egyszercsak borzalmasan rosszul lett, nem evett, csillogtak a szemei, szomorú volt, és csak feküdt, arrébb lökni sem lehetett. Elvittük az állatorvoshoz, aki hamar megállapította hogy kullancs miatt, és hatalmas szurit nyomott bele, amitől még rosszabbul lett. Hányt, ment a hasa, gondolom méregtelenített. Folyamatosan kapta a gyógyszereket, és 3-4 nap is eltelt mire újra "rendes kutya" lett belőle.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem feltétlenül baj, de nagyon nagyon figyelj oda rá, és ha valami nem normálisat észlelsz azonnal vidd állatorvoshoz, hisz egy fertőzésbe bele is halhat akár. Ha megszeretnéd nyugtatni magad, akkor rendelési időben telefonálj oda az állatorvosnak, hogy van e okod aggodalomra, vidd e el ezért vagy felesleges.

2009. szept. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!