Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire baj ha a 2 kutyám...

Mennyire baj ha a 2 kutyám neve majdnem egyforma? A kutyák megtudják különböztetni mint mi?

Figyelt kérdés

Kan: Brendon

Szuka: Brenda


az a baj ,hogy már rossz lenne neki nevet váltani , A Szukát mi adtuk , a Kan pedig örökbe fogadott, és ez volt a neve, 2 németjuhászról van szó . A kutyákkal sétán és játékon kívül külön foglalkozok, szal nem egyszerre tanítom őket, de pl ha hívom az egyiket jön a másik is, és félek ,hogy mindkettő egy névre reagál csak


2013. márc. 25. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg keverni fogják, míg világ a világ. Általában nem is hallgatják végig a kutyák a szavakat, hanem az elejéből azonosítják, mit akarhatsz. Praktikusabb lenne az egyiket átnevezni, vagy legalább valami becenevet kitalálni neki. Két hét alatt megszokja bármelyik az új nevét, emiatt ne stresszelj.
2013. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis fognak egymás nevére is hallgatni, nálam teljesen különböző a két kutya neve, mégis ha az egyiknek szólok jön mind a kettő. Szóval ilyen szempontból egyáltalán nincs jelentősége.
2013. márc. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így is úgy is hallgatnak egymás nevére, nálunk ha mondom bármelyik nevét, jön a másik is, szóval ilyen szempontból tök mindegy.
2013. márc. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Hallgatnak egymás nevére az enyémek is, de szerintem inkább csak kíváncsiságból. Ha meg kell jelölnöm őket valamiért, pl. ajtónál, Shelly marad, Zizi gyere, akkor azért hasznos, hogy tudják, melyiküktől mit akarok :D Vagy ha rá kell ordítani, hogy fejezzen be valamit, ne érezze már mindkettő, hogy rosszat csinált, tudjam megjelölni, hogy melyikre szóltam rá. Szóval azért hasznos az, ha van saját neve a kutyának.
2013. márc. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Beverly Hills 90210 :D
2013. márc. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 urkunde ***** válasza:

Teljesen mindegy a név, a hangsúlyra figyel a kutya.

Lehet ugyanaz a két kutya neve,én is csak tiszteletből mondom mind a kettő nevét ha hívom őket.De ha tudom is én

azt mondom :fapapucs gyere akkor is jön mind a kettő.

2013. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

nekem az a tapasztalatom, hogy meg tudják különböztetni. két kutyámnak van nagyon hasonló neve, de nálunk az első betű ami különbözik, tehát például: Ropi és Topi (csak igazából a két kezdőbetű D és P), viszont soha nem keverték össze egymást. (és nem is szoktak egyszerre odajönni, ha hívom őket, közös behíváshoz a "gyere ide" parancs van érvényben, amúgy pedig teljesen önállóan jönnek a saját nevükre.)


nálatok azért bajosabb, mert a szó végét általában az ember nem hangsúlyozza annyira - illetve a kutya is inkább az első szótagokra figyel - így a helyedben kitalálnék valami becézést, vagy átkeresztelném a második kutyát.

2013. márc. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is két különböző nevű kutyám van de ha hívom az egyiket ő felfigyel de a másik már a nyakamba ugrott. :D majd jön akit hívtam és már a földön fekszek. :D
2013. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi tesómmal rendszeresen együtt szoktunk sétáltatni. Neki két kutyája van, nekem egy. Direkt adtunk nekik egy "gyűjtőnevet", amire mind hárman hallgatnak, így nem kell sorba kiabálni a kutyák nevét.

Amúgy a kérdésre válaszolva. Én a helyedben átnevezném az új kutyát. Az enyém is át lett nevezve amikor hozzám került, két napa alatt megszokta. :)

2013. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!