Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Vannak ugye azok az oltások, amit kölyökkorban megkap a kutya, majd a veszettségit. És utánna már csak évente kötelező a veszettségi oltást beadatni. Valahol azt olvastam viszont hogy, célszerű lenne a többit is évente ismételni. Az orvost erről még nem kérdeztem ki, viszont mi a férjemmel szívesen beadatnánk a többit is ugyanúgy a kutyusnak évente, a betegségeket elkerülendő. Mi a véleményetek erről?

2013. márc. 27. 06:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Persze azt gondoltuk hogy, ebben az esetben sem egyben mindennel teli pumpálná a kutyust. Hanem ugyanolyan oltási programja lenne mint kölyökkorban évente egyszer.
2013. márc. 27. 06:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvileg évente ismételni kell a kombinált oltást is. Nincs külön felnőtt oltási program. Évente egy ismétlő kombi és egy ismétlő veszetség elleni. Ezen kívül léteznek más védőoltások is (pl. lyme kór elleni) de ezeket kevesen adatják be.
2013. márc. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehát amikor kölyök volt akkor nem csak két oltást kapott. (Kombi+Veszettség). Ugyanazt amikor kölyök volt, ugyanúgy nem lehet neki beadatni?
2013. márc. 27. 08:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De, effektíve két oltást kapott. Kombit és veszettség ellenit. A parvót azért nem említem külön, mert az a kombiban is benne van. Az immunizálás kölyök korban megtörtént, innentől már csak bizonyos időközönként emlékeztetni kell az immunrendszert, hogy hatékonyan tudjon reagálni egy esetleges fertőzésre. Az emlékeztető pedig egyetlen injekció évente.
2013. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!