Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van tapasztalat erről a...

Van tapasztalat erről a "magánmenhelyről"?

Figyelt kérdés

A felsőpakonyi menhelyről készülök elhozni egy kutyát. Nem jártam még ott, de elég rossz benyomásaim vannak eddig. Pl. a kutya, akit kinéztem, nincs ivartalanítva, semmiféle szerződést nem akarnak aláíratni velem stb. Nincs se honlapjuk, csak egy telefonszám volt a www.allatok.info honlapján a kutyus képe alatt.

Tévedés ne essék, bármilyen körülmények is uralkodnak, elhozom a kutyát, csak szeretném tudni, tud-e valaki valamit erről a helyről. Mire számítsak?



2013. márc. 22. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem menhely lesz az. Ideiglenes befogadók is hirdetik ott a kutyákat. Esélyes, hogy ideiglenessel van dolgod.
2013. márc. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van néhány ilyen magánmenhely az országban, én megmondom őszintén ilyen helyről nem hoznék kutyát. Aki ilyet csinál, az a legfurább fajtája az állatvédőnek, mert erőn felül vállal felelőtlenül kutyákat, aztán általában nem tudja tisztességesen ellátni őket. Konkrétan a felsőpakonyit nem tudom, de másik olyat, amelyik illegálisan működő magánmenhely, ismerek.


Inkább olyan helyről hoznék kutyát, ahol felszabadítok egy helyet egy olyan kutyának, akit aztán tisztességesen tartanak.

Persze, ha szerelem első látásra, akkor nincs kérdés, meg persze gyepiről is lehet hozni, az is oké, de a magánmenhelyek nekem rossz-szájízűek.

2013. márc. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is tartok tőle, én is hallottam már negatív visszajelzéseket a magánmenhelyekről, de erről a kutya nem tehet.

A kiskutya egyébként anyukámnak lesz meglepetés (piros masnival átkötve :) ) mert teljesen beleszeretett a neten keresztül. Legfeljebb nem kapja meg rögtön, hanem rászánok pár hetet, hogy kikupáljam, ha nagyon rossz állapotban lenne.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2013. márc. 22. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:
szerződéssel hoznám ki, az mentesítene a tervezett ebadó alól.
2013. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A mi településünkön nem lesz ebadó, és úgysem az a havi párszáz forint lenne a döntő, tekintetbe véve pl. csupán az ivartalanítás költségeit.


Elhoztam a kiskutyát. Épp tüzel, egy udvaron volt együtt kb. 10 másik kutyával, szóval 99%, hogy vemhes. 2011. óta nem oltották be, a fél szeme be van gyulladva, mert összeverekedtek. Szerződést nem írattak velem alá, csak néztek, mikor megemlítettem.

A kiskutya nagyon félénk, főleg férfiakkal bizalmatlan, de anyukámat árnyékként kíséri mindenhova. A pórázt nem ismeri. Kapott féreghajtót, kombinált oltást, szemcseppet, jó kaját és sok kedveskedést, szóval talán még lesz belőle valami. :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mennek a jó értékelések!

2013. márc. 26. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!