Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha nem eszi a...

Mit csináljak, ha nem eszi a száraz tápot? Már minden trükköt próbáltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a gondom, hogy fél éves pincsi kutyám nem hajlandó szárazat enni. Soha nem tudtam rávenni. Ahonnan elhoztuk ott is áztatva kapta.


Próbáltam már h keménykedek, és nem kap semmi mást, és akkor valóban evett annyit, h éppen éhen ne haljon, de nagyon lefogyott, és mondta az orvos is meg a kozmetikus is, h növésben lévő kutyával nem szabad keménykedni. Iszonyatosan sovány lett, olyan menhelyi kinézete volt.


Ha konzervvel összekeverem, és felpuhul a száraz TALÁN megeszi, de akkor is csak ha keménykedek vele. Elveszem, ha nem eszi meg, legközelebb kapja csak meg...stb.


Komolyan utálja a szárazat, pedig már próbáltam többfélét is, talán a pro plan az amit még tessék-lássék megeszik. Meg a susa.


A konzervet azt szereti, meg az emberi kajából a húst- de pl. kenyeret, köretet, rizst nem eszik meg.


Van valami tippetek? Mert oké, keménykednék én, de de már az orvos sem javasolta, annyira lefogyott.



2013. márc. 27. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Ivartalanítás szokott még javítani az evőkén ;)
2013. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg a BARF-ot. Alaphelyzetben én is azt javasolnám, hogy vedd el, de ha már ennyire utálja, akkor talán szokj át a husis etetésre.
2013. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kutya nem fog éhen halni, ha pár napig nem eszik,az enyém 4 napig bírta, már majdnem sírtam. A 4. napon úgy falta ahogy belefért. Mindenképpen kellene neki kemény-szilárd táplálékot enni, legfőképpen a fogkő miatt.
2013. márc. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Én áztatáom a tápot, vagyis nem áztatom, csak felöntöm vízzel és úgy adom oda. Ha nagyon válogatós, akkor húslevessel is felöntheted, de az sem baj, ha csinálsz neki való étrendet húsból meg zöldségből.

A lényeg, hogy ne fűszerezett emberi kaját kapjin, meg tésztát, kenyérrel. Hús+zöldség tökéletes neki is, ahogy minden kutyának. Egy ilyen pici kutyának nem egy vagyon husit adni.

2013. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet h nem hal éhen, viszont fejlődésben van, nőnie kéne, nem vegetálni, ezért mondta az orvos, h ne keménykedjek vele.


BARFon már gondolkodtam én is azt bezzeg megenné, ne féljetek...


én is áztatom most és konzervvel keverem, de így is csak finnyázza a drága. Igazából szerintem nem is túl jó ez a száraz kaja, totál nem természetes nekik, úh. lehet tényleg BARF-ozni kellene. Csak nem tudom, hogyan fogjak hozzá.


De ezek szerint tömeg probléma ez a száraztáp, mert rokonságban egyik kutya sem eszi rendesen, csak ha trükköznek vele. Anyámék kutyája azóta eszi a szárazat, mióta versenyben van egy macskával a kajáért... :)

2013. márc. 27. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a pincsim nem hajlandó megenni a nyers húst..


Mit jelent az hogy keménykedsz a kutyával? Mert simán lehet hogy csak rossz dolgokat köt az evéshez a keméynkedésed miatt akár..


Nem kell váltogatni a tápot kiválasztod hogy melyik a legjobb neki szerinted. Azt adod neki..


Odadod neki a kaját reggel ha eszik eszik ha nem azonnal elveszed tőle.. Ne legyen egész nap előtt a kaja.


Nekem is csinálta ezt a pincsim mikor nagyon vékony volt akkor nem evet vagy 5napig mert játszotta az eszét.. azóta megeszi azt amit én adok neki.


Ha nagyon vékony esetleg vehetsz neki lazacolajat azt általában csípik.. de utána mindenképp elkéne kezdeni vele ezt komolyan venni.

2013. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Diesel pont ezt csináltam amit mondasz. Ő nem várt 5 napig, mert minden nap evett annyit, hogy fel ne dobja a talpát, de az kevés volt a fejlődéshez a doki szerint.


Ezt értem keménykedésnek, hogy lenyomni a torkán, amit nagyon nem akar megenni, akár éheztetéssel. Az egyetlen rossz dolog amit az evéshez köt, az a száraztáp. Ezt garantálom :D

2013. márc. 27. 14:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék, hogy miért lettem lepontozva, de mindegy. Nálunk nem probléma a száraztáp, én csak azért vizezem, mert a kutyám alapból nem túl sokat iszik, viszont a kaját habzsolja. Ha felöntöm vízzel, akkor nem tud bezabálni, mert halászni kell a szemeket, és legalább jut a szervezetébe folyaték.

A BARF nem egy nagy varázslás amúgy, annyi, hogy a kutya súlyának kb. 2-3%-a legyen a napi kaja, ebből 30% zöldség, 30%csontos hús, 40% hús. Én úgy csinálom, ha épp van rá gusztusom, hogy a lereszelt zöldséget adom oda előbb (tök, cékla, répa, alma, karalábé, de van hogy leveszöldség) és ha azt megette akkor kapja a husit, hogy ne legyen válogatás. Eleinte turmixolta hozzá némi húst, vagy egy kis tojást, de mivel nem válogatós, anélkül is megeszi, úgyhogy nem kínlódok vele.

2013. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért lettél lepontozva :( Légyszi ne pontozgassátok már le egymást, a válasza hasznos volt, ezt hagy ítéljem meg már én!


Egyébként a doki azt mondta, nem baj, ha vizezve van a táp, azt úgysem rágja a kutya, csak nyeli!


Enyém is inkább a birkabőrt rágcsálja órákig, nem a kaját. Nem az a lényeg, hogy mit rág, hanem, hogy valamit rágjon. Csak hatalmas a száraztáp lobbi manapság, és sokan így be vannak zombulva ez irányba szerintem. Én csak azért szeretném, hogy megegye, mert olcsó, könnyű tárolni, nem romlik meg. De belátom, hogy nem a leggusztusosabb a kutyáknak.

2013. márc. 27. 14:47
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutya ragadozó, húsos kaja meg házikoszt kell neki. Tudtátok, hogy a tápok miatt van annyi daganatos kutya. Az embereknél is a daganatos betegségek legfőbb oka a lelki okok mellett a rossz táplálkozás. A kutya nem tápevésre lett teremtve. Én például nyers farháttal etetem őket+ ha van akkor házikosztal is. Ha főtt kaját adsz neki ne legyen túl zsíros mert a gyomorbántalmak mellett ekcémát is okoz. Tavasszal meg ősszel vitaminkúra. Így egészséges tud maradni ha csak genetikailag nincs valami baja.
2013. márc. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!