Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos japán akita...

Van egy 5 hónapos japán akita kan kutyám. A kölyökkutyákat támadja a felnőttekkel szépen eljátszik. Tudtok esetleg valami jó megoldást a helyzetre, hogy ne lépjen fel agresszívan velük szemben?

Figyelt kérdés
2013. márc. 27. 17:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kutyasuliba, pontosabban kutyaoviba elvinni, ahol vele közel egykorú kölykökkel találkozhat kontrollált környezetben. Ott az oktatók segítenek megoldani ezt a problémát.
2013. márc. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen kutyaovi lenne a legjobb megoldás, de sajnos a környékünkön nincs egy sem. Beszéltem kutyaoktatóval ős is azt javasolta, hogy kölyökkutyák között kellene szocializálni. A futtató ahová járunk alkalmas is lenne rá, hiszen ott találkozik kölyökkutyákkal. Azt azonban senki sem vállalja be, (amit megértek) hogy engedjük össze őket. Sajnos mint utólag kiderült az egyetlen működő kutyasuli a városban, egy összegben, előre fizetendő magas tarifával dolgozik, ráadásul csak néhány fajtára korlátozódik az illető tapasztalata. Ezért érdeklődöm egyenlőre itt alternatívákról.
2013. márc. 27. 19:05
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
Az akita sajnos egy nagyon akaratos és igencsak önfejű, agresszív kutya ha nincs jól szocializálva. A japánok anno viadaloztak velük. Ha most nem szocializálod, akkor felnőtt korában neki fog menni a felnőtt kutyáknak is és komoly sérüléseket okozhat, kaphat.
2013. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen ismerem a fajtát. Azt is tudom, hogy miért csinálja azt amit csinál stb. stb. Nekem a lehetőségekhez mérten kellene akár egy rendhagyó ötlet, hogy mivel lehetne esetleg még megoldani a dolgot, hátha valakinek van egy jó ötlete, mivel a legideálisabb helyzet sajnos nem oldható meg.
2013. márc. 27. 22:32
 5/20 sippara ***** válasza:
Le kéne tiltani a kutyát. Ha ez nem megy, akkor bizony időt, ne adj Isten pénzt kell rá szánni, és elmenni egy akár távolabbi iskolába, vagy házhoz hívni kiképzőt. Arról nem is beszélve, mekkora felelőtlenség volt egy ilyen fajtát választani, ha ilyen alapvető dolgok nem mennek.
2013. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Jó tanácsot kértem és nem szemrehányást! Mondhattad volna egyszerűen azt, hogy nem, nem tudsz a sulin kívül jó megoldást.
2013. márc. 28. 09:32
 7/20 anonim ***** válasza:
A kölyök agresszív más kutyákkal, ezt nem lehet megoldani kutyák nélkül! Nem tudom milyen megoldásra gondoltál, de egy ilyen problémát csak te nem fogsz tudni orvosolni! Ezt be kellene látnod és tenned kellene valamit ahelyett, hogy mások torkának esnél. Nincs gyógyszer, tabletta arra, hogy hirtelen jól szocializált, megfelelően kézben tartható legyen és szépen tudjon kommunikálni a fajtársaival. Ha neked az lenne az ideális, hogy egy csapásra elmúljanak a problémák anélkül, hogy áldozatot kelljen hoznod, akkor nem kutyára van szükséged! A kutya nevelése, szocializálása nem így működik, az időt és sokszor pénzt kíván, erre fel kellett volna készülni! Főleg ha ilyen kemény fajtát választottál egyszer. Legyél már felelősségteljesebb!
2013. márc. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem engedik oda hozzá a többi kölyköt :/ Egy 5 hónapos kutya még nem tud hű de nagy sérülést okozni. Kérd meg őket még egyszer, magyarázd el, hogy nem tudja igazán bántani őket és te felügyeled az egész játékot. Folyamatosan ott állsz és amikor agressziv vagy kezd agressziv lenni abban a pillanatban letiltod. Rászólsz határozottan vagy megfogod a grabancát és megrázod és amíg meg nem nyugszik addig nem engeded vissza a játékba. Egy idő után rá fog jönni, hogy amikor nyugodt akkor játszhat de amikor agressziv vége a játéknak. Az én kutyám már 3 hónaposan iszonyatosan domináns és agressziv volt a többi kutyával, kb. 1-2 hónap kellett hozzá, hogy erről le neveljem teljesen. Azóta soha nem agressziv és nem dominál , bármilyen kutyához oda lehet engedni teljes nyugalommal, persze ehhez kellett a többi kutyás segítsége, de szerencsére ők nem féltették halálra a kutyáikat a semmitől.
2013. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Félreértesz, tudom, hogy 3 nap alatt nem lehet csodát tenni, pláne egy ilyen kutyánál. Ez, hogy így viselkedik egy másfél hetes dolog.Nem felkészületlenül döntöttem mellette, és nem ölebként kezelem. Amikor én őt elhoztam meg volt, hogy hova megyünk kutyasuliba, az illető azonban kiment külföldre, nem sokkal azelőtt, hogy elkezdtük volna. Rajta kívül 1 iskola van a városban. Érdeklődtem ott is, a következő választ kaptam: Fél évet kell előre kifizetni, a tanfolyam végén pedig majd ő eldönti, hogy kell e még oktatás vagy mehet e BH-ra a kutya. Pénzvisszatérítés nincs. Tehát ha egy hónap után úgy döntök, hogy nem jó a suli akkor cseszhetem. Ezen kívül 1 ember jelenleg 1 óra alatt 37 kutyát foglalkoztat. Az enyém az alap dolgokat már mind tudja, (ül, fekszik, lábhoz, hozzám stb.) Ezek a feltételek nem túl bizalomgerjesztőek számomra. Persze, ha tényleg nincs más megoldás akkor marad ez, vagy egy távolabbi. Tőle sem az időt sem a pénzt nem sajnálom, naponta több órát foglalkozok a kutyával. Mivel nem folyik pénz itthon a csapból, ezért érthető, hogy a lehető legolcsóbb megoldást keresem. Nyilván a legjobbat akarom neki is, és tisztában vagyok azzal, hogy nem babra megy a játék. Az, hogy itt feltettem egy ilyen kérdést...próba-szerencse. Nem azt jelenti, hogy ettől várom a megoldást, vagy, hogy én itthon ülnék a babérjaimon a kutya meg lesz amilyen lesz. Az nem hiszem, hogy felelőtlenség, ha nem a terv szerint alakultak a dolgok.
2013. márc. 28. 12:47
 10/20 A kérdező kommentje:
12:42! Köszönöm a válaszodat! Számomra sem teljesen világos, történetesen vele egyidős de nála nagyobb testű kölykökről van szó. Ahogy esetleg közelebb érünk az én kutyám morog és húz feléjük, ha közelebb jönnek a kölykök akkor oda is kap. Ekkor vagy ők mennek el onnan a kutyájukkal vagy mi. Megkötik a kutyákat és viszlát.
2013. márc. 28. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!