Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érvek az ivartalanítás mellett...

Érvek az ivartalanítás mellett. Ötletek?

Figyelt kérdés
Az anyukám és az élettársa pár hónapja vettek egy közép-ázsiai kölyök kan kutyát. Szerintem szaporítótól, mert törzskönyv nélkül, de akkor a "jobbiktól", mert legalább az oltásai megvoltak és egészséges volt. Én ivartalanítás párti vagyok, mert kicsi koromban az első tacskónkat méhgyulladás miatt vesztettük el. Hogyan győzhetném meg őket arról, hogy érdemes ivartalanítani a kutyát? Már csak azért is, mert nem tenyészpéldányról van szó, nem akarom támogatni a szaporítást. De ők ezt épp ellenérvnek látják, hogy "fajtatiszta", hátha ők is el tudnák vinni párszor szukához. -.- A kutyát telken fogják tartani.
2013. márc. 27. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
először is mondd el nekik, hogy előfordulhat, hogy agresszívabb lesz a sok hormontól, aztán meséld el nekik, hogy előfordulhat, hogy hererákja lesz, hogy 2 millió gazdátlan kutya van az országban, és nem kell több "fajtatiszta" alom, mert azok is ugyanúgy keverékek lesznek és csak az előle a 2 millió elől veszik el a gazdijelölteket. Hogy kevesebb esély lesz arra, hogy elszökik tüzelő szukák után. Így nagyon hirtelen ennyi jutott eszembe, de a többiek úgy is kiegészítik a többivel és ha esetleg valamit rosszul írtam volna, azt kijavítják:)))))
2013. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 urkunde ***** válasza:
10%

Komolyan ez a legnagyobb gondod?Még ha szukáról lenne szó talán megérteném.Nem a te felelősséged ha valaki a szukáját

befedezteti.Már csak azért sem mert ez nem a te kutyád.

2013. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%
valóban, ez a család kutyája, tehát ugyanannyi köze van hozzá, mint az anyjának, vagy annak élettársának.
2013. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, a családon belüli vitákat interneten keresztül nem lehet megoldani. De örülök, hogy ilyen ember is van, mint te! Néha már úgy tűnik, mintha csak csupa mocskos szaporító járna ere az oldalra kérdezni. Szóval köszönöm, hogy kiírtad a kérdést, máris jobb lett az estém. :)
2013. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem az én felelősségem, mivel nem én tartom a kutyát, hanem a gazdáié. És nem csak a szuka kutyáé, ha van neki egyáltalán gazdája. Telekről van szó.

Van olyan, hogy felelős állattartás. Sajnos a magyar társadalom ismerete eléggé hiányos ebből a tárgyból. Sajnos.

Már nem élek velük, de nekem is megvan a jogom kifejteni a véleményemet, tanácsot adni, mint ahogy nekik is.

Azért tettem fel a kérdést, mert mi macskát fogunk tartani, és igen, szabadidőmben annak a "gondnak", "problémának" szentelem az energiámat, hogy utánanézzek, hogyan lehetnék jó gazdija a leendő macskámnak. Nekem az a legnagyobb gondom, de nem szeretném azt se, hogy az anyukámnak és az élettársának később olyan bajai legyenek, hogy a kutya a pároztatás után mondjuk bolhás vagy beteg lett. A kutyatartáshoz nem értek, de tudtommal ott is van _felelősség_.

2013. márc. 27. 19:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Kzedtenek ezt olvassák el: [link]

Aztán járjanak utána, hogy mennyi betegséget össze tud szedni egy kan is és aztán milyen nehéz kikezelni belőle.

Ha nem fedez folyamatosan, akkor meg állandóan feszült lesz és elszökdös a tüzelő szukák után. Na, akkor szed csak majd össze mindenféle nyavalyát...

2013. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szóval kezdetnek :D
2013. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kan KÁJ? Már önmagában ez elég nyomós érv az ivartalanítás mellett... :)


Ha nincs törzskönyve, nem fajtatiszta. Magára valamit is adó szukás nem engedné, hogy befedezze a kutyáját.


Arról nem is beszélve, hogy a KÁJ-ok nem kispályások. És ha már fedezett a kan, sokkal dominánsabb lesz, elvégre a szaporodás a farkasoknál csak a falkavezér kiváltsága. Nem kéne megvárni, hogy a hormonok elvegyék az eszét és rangsorvitákhoz vezessenek. Egy csivavát viszonylag könnyen lerendezel, ha a fejedre nő, de egy domináns közép-ázsiai azért nem ugyanaz.

2013. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mivel kan kutyusról van szó, teljesen értelmetlennek találom az ivartalanítást! Ha szuka lenne az persze más, van ráció benne amit mondtál! A nőstényeknél a méhgyulladás sajnos tényleg rizikó faktor! Tehát mint nálam is van a lányok ki vannak pakolva a tökösnek megvannak a golyói!
2013. márc. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja, megint az van, hogy csak a szuka kutyások ivartalanítsanak ugye? hogy én mennyire utálom ezt a felfogást...
2013. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!