Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megéri kiskutyákat vállalni?

Megéri kiskutyákat vállalni?

Figyelt kérdés

nyáron tervezek egy "fullextrás" kutyust venni. igazából nem szándékozok kiskutyákat kipréselni belőle,most mégis elgondolkoztam, hha mégis lenne kiskutyája, ez anyagilag megérné-e? mennyibe kerül kb oltások, törzskönyv,chip egy kiskutyának?

kérdésem igazából azért teszem fel,mert nem tudom megéri-e egy ilyen-olyan győztes szülőpártól kiskutyát venni,ha csak hobbi célra tartanám.

köszönöm előre is a válaszokat.



2013. márc. 28. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos, újabb szaporító a láthatáron...........
2013. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy meoe tag akkor 11000Ft a törzskönyv kutyánként, ha tag vagy akkor 5500Ft. 4000Ft a fedjegy, meg az alombejelentő. Chip 3500Ft kutyánként, két oltás darabja 4-7ezer kutyánként + a féreghajtás. Ha ezt 8-10 kiskutyára számolod az elég durva összeg. De attól, hogy nem biztos, hogy kiskutyázni szeretnél, azért érdemes lenne kennelből szűrt szülőktől venni kutyát. Én is onnan vettem, és ivartalaníttattam. Én is direkt hobby célra vásároltam a kutyám :)
2013. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 sippara ***** válasza:
93%

kennel név: 20.000 forint

tenyészszemle: 6.000 forint

szűrések: 30-50.000 forint

fedeztetés: 100.000 forinttól a határ a csillagos ég

herpesz oltások: 24.000 forint

vemhesség alatti ultrahangok: 18-30.000 forint

alombejelentő: 2.000 forint

kölyöktáp elválasztásig: 40.000 forint

elletőláda: 15-20.000 forint

kutyapelenkák, tisztítószerek, fertőtlenítő elválasztásig: 15-20.000 forint

oltások: 12-15.000 forint x alomszám

törzskönyv: 5.500 forint x alomszám

chipregisztráció: 1.500 forint x alomszám


MEOE tagsági: 9.000 forint/év


Hat kölyökkel számolva az kb. 450.000 forint. Ebben nincsenek benne a kiállítások (nevezési díj+utazási ktg+szállás: belföldön 20-40.000 forint/kiállítás, külföldön akár több százezres nagyságrendekről is beszélhetünk), a szuka etetése, esetleges képesség-, vagy munkavizsga (ha van ilyen a fajtában). Emellett kéne még bőven tanulnod genetikát is. Nagyjából ennyi.

2013. márc. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mi az h újabb szaporító?? eszem ágában sem volt szaporítani!!

amugy utolsó kettő köszönöm a válaszokat, valami ilyesmire számítottam,szóval akkor nem lesz kiskutyája a szukámnak. sajnos egyetem mellett ilyenekre esélyem sincs..., viszont akkor lehet kevésbé nívós kennelt kellene választanom :/

2013. márc. 28. 17:43
 5/9 sippara ***** válasza:
Ha nem akarsz horribilis összeget "ott hagyni" a tenyésztőnél, érdemes megbízható induló kennelt keresni, vagy rögtön hobbi célra vásárolni a kölyköt (esetleg ivartalanítási kötelezettséggel). Milyen fajtában gondolkodsz? Hátha tudunk kennelt ajánlani :)
2013. márc. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ha csak hobbiként szeretnéd nem éri meg! Kiállításokra kell vinni stb. Ez míg eljutsz a kölykökig és, hogy jó pénzért el is tudd adni sokat rá kell költeni! De ez nagyon függ a fajtától!!!
2013. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Meg csak a szaporítás éri, a tenyésztés soha. A "fullextrás" kutyádat gondolom nem a szomszéd Rexikéjével fedeztetnéd, egy valamire való kannal meg nem 20 ezerért vállalnak fedeztetést, és oda még el is kell utazni (súlyos százezrek lehetnek a költségek). Ha nincs szerencséd és problémás a vemhesség vagy a szülés, az alsó hangon szintén sok tízezer és az alom még csak megszületett.... A neheze még csak ekkor jön, tisztességes gazdit találni a babáknak, és hidd el, manapság ez a legnehezebb feladat. Nagyon-nagyon sok esetben hallottam vissza, hogy bár a világon mindent megtettek, a kölyköket komoly szerződéssel adták el személyes beszélgetés, csekkolás után, mégis vagy szaporítani kezdtek vele, vagy iszonyúan elhanyagolták (nem gondozták, kezeltették) a kutyát.... Ha meg megmaradnak, akkor 2-3-4-5 kutyát tisztességgel eltartani a mai világban bizony rettenetesen nehéz.....
2013. márc. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Jó kennel megnézi,kinek ad el kutyát.Ha hobbi célra akarod,ivartalanítva vagy iv.kötelezettséggel viheted el.Mindig kötnek veled szerződést,melyben garanciát vállalnak a kutyára és a te kötelezettségeidet is rögzítik benne.Ha legális a kutya/fedeztetési jegy,alombejelentő,chip vagy tetoválás/ mindig rendelkeznie kell törzskönyvvel vagy származási lappal/attól függ melyik szervezet tagja a tenyésztő/de nem biztos,hogy ezt kiadják neked ,ellenben a fénymásolatát mindig.Attól,hogy igazolt a kutya származása,nem biztos,hogy ajánlott tenyésztésre.Ezt a tenyésszemle dönti el,ahol kap egy alkalmas vagy alkalmatlan minősítést.Nem minden a kennel név és a díjak.Érdemes fajtamentő szervezeteknél érdeklődni a tenyésztőről.A szülöknek legyen eü.szűrése az örökletes betegségekre.Ha odafigyelve választasz kennelt megéri,mert egy bizonytalan hátterű,később beteg kutya kezelésére többszörösét fogod kifizetni.Ha nem kennel akkor fajtamentő szervezetektől lenne jó örökbe fogadni,mert olcsón is vehetsz kicsi kölyköt,de nem biztos,hogy azt kapod amire vágytál.
2013. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy a kölykök is "full extrásak" legyenek, tehát el tudj értük kérni egy normál összeget, a szülőknek is el kell valamit érni. Versenyre kell őket hordani, ami kapásból nagyon sok pénz. (felkészítés, utazás, nevezés, stb) Később tenyészszemle, szűrések, stb.

A tenyésztés nem megélhetési forrás, hanem hobby. Sok esetben inkább viszi a pénzt, mint hozza, de egy igazi tenyésztő úgysem azért az évi 30-50 esetleg 100 ezer forintért csinálja, amit aztán megmarad belőle.

2013. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!