Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be merjek vállalni egy csehszl...

Be merjek vállalni egy csehszlovák farkaskutyát?

Figyelt kérdés
Nemsokára egy kertesházba költözünk vidékre, így végre megvalósulna az álmom: egy csehszlovák farkaskutya. Van már ott a kertben egy ivartalanított németjuhász szuka, aki nagyon kedves. Nagyon szeretném ezt a kutyát, de csak én foglalkoznék vele, és én még suliba járok. Volt már más kutyám, de nem teljesen az enyém, tehát nem mondanám magam tapasztalt kutya tartónak. Viszont van macskám lovam és egyéb állatok is voltak már, szerintem tudnám következetesen nevelni. Mit gondoltok alkalmas lennék egy ilyen kutya felnevelésére és tartására? Jól meglenne a másikkal? Nem akarok másik kutyát csak hogy belerázódjak a kutya nevelésbe, mert akkor évekig élnék egy állattal arra gondolva hogy majd utána lesz egy olyan akit igazán szeretnék. Mi a véleményetek a helyzetről?

#farkaskutya #kutya váalás
2013. márc. 5. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Őszintén? Nem.
2013. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem beszélgess el erről egy tenyésztővel. nagyon nehéz fajta, és nem csak egy elszánt gazda kell hozzá, hanem egy toleráns család is, és egy atombunker-kerítés. ugranak, ásnak, rágnak, másznak, és ha jól rémlenek az emlékeim még olyat is olvastam, hogy a villanypásztor sem fogja vissza őket.
2013. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha a kérdés felmerült benned, hogy alkalmas vagy-e, akkor egyértelműen NEM a válasz. NEM vagy alkalmas rá, ne vállald be.
2013. márc. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

a csehszlovák farkaskutya még nagyon fiatal fajta. arról nem is beszélve hogy befogodd vagy fogágban nevelkedett farkasokat kereszteztek (ha jól tudom) németjuhásszal. ez azt jelenti hogy sokkal vaddab, jobban élnek benne az ösztönök, mint mondjuk egy olyan kutyában aminek a fajtáját már 500 éve tenyésztik. sokkal erősebb egyéniség kell hozzá, elég domináns, és nem biztos hogy tudnád irányítani-


illetven lehet hogy jól bánsz az állatokkal de macska, ló, plusz a másik kutya plusz a suli. egyszerűen nem lenne elég időd rá

2013. márc. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Valletta ***** válasza:
91%
Egy ivartalan német juhász szuka és egy farkaskutya között ég és föld a különbség. A német juhász egy munkakutya, arra lett kitalálva, hogy az embernek dolgozzon, míg a farkaskutyát se szocializálni, se tanítani nem nagyon lehet, főleg nem egy tinédzsernek. Szerintem ha ezt őszintén elmondanátok a tenyésztőnek, nem is adna el kutyát. Ha annyira az álmod, menjetek el hozzá körülnézni, beszélgetni vele, nézd meg a kutyákat, de ezekkel csak együtt élni lehet, bármire is használni, tanítani nem nagyon. Szerintem tegyél le róla.
2013. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy alkalmas rá, akkor a tenyésztő úgyse fog adni kutyát. Nem csak neked kell rá alkalmasnak lenni, hanem a környezetednek is. Menj el egy állatkertbe, és nézd meg, hogy a farkasoknak milyen kifutójuk van! Na, olyan kerítés kell neked is a telked köré, ha bent akarod tartani azt a kutyát.
2013. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de azért még pár részlet:

Akik a kerítés és a telek mérete miatt aggódtak:

A telek hihetetlenül nagy, és masszív kerítése van. Azért lett ivartalanítva a Német juhász, mert kiszökdösött. A kerítést emiatt meg kellett csinálnunk, tehát ebből a szempontból bírja a gyűrődést. Sajnos végül lettek kölykei, ezután ivartalanítottuk is. De ki már nem tudott menni se másik kutya bejönni.

#4-es:

A fajtáról rengeteget olvastam, tudom milyenek, ezért írtam ide a kérdést.

Ami miatt aggódom hogy a suli ugye délelőtt a lovaglás délután... Meg kéne várnom amíg leérettségizek? Most vagyok 11-es.

Valetta: Mégis ki mondta hogy bármire akarnám használni? Egyszerűen szeretnék egy ilyen kutyát. Nem akarom versenyre járatni, rendőrkutyát csinálni belőle stb. Egyszerűen csak ott lakna a kertben, minimális kiképzése persze lenne, eljárnék vele kutyasuliba, és a szabályokat betartatnám. De nem lenne semmi úgymond "dolga". A Német juhászt csak azért írtam, hogy ott lenne ő is, elviselné-e vajon? Az meg nem tudom milyen összefüggésben van az egésszel hogy tinédzser vagyok, attól még meg tudok nevelni egy állatot. Az ráfordított idő amivel gond lenne, emiatt habozok.


Szerintem fel fogok hívni egy tenyésztőt, elmondom neki a körülményeket és meglátjuk mi lesz.

2013. márc. 5. 13:42
 8/18 Valletta ***** válasza:
74%
Szerintem gondok lennének a másik kutyával. Azt meg végképp nem bírom felfogni, hogy miért kell kutya, ha arra használnád, hogy ott legyen a kertben...
2013. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ezt most nem értem. Mit nem lehet ezen felfogni? Miért kéne minden áron használni egy kutyát? Azért szeretnék ilyet, mert tetszik ez a fajta, egyszerűen meg akarom osztani az életemet egy ilyennel. Olyan nehéz elképzelni? A bent tartott állatoknak sincs semmi "haszna" mégis elég sok mindenkinek van.

A Német juhász nagyon barátságos, és tényleg sok helyük lenne hogy ne kelljen folyton egymás arcában lenniük. Főleg hogy ivartalanított. El tudnád magyarázni hogy miért adtad ezt a választ vagy csak gerincből rávágtad hogy nem?

2013. márc. 5. 13:49
 10/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
95%

Egy ilyen független, önálló természetű kutyának nem elég egy szimpla udvar...simán szökik, ha unatkozik...hidd el, megtalálja az utat kifele!

Naponta hosszú séták, sok-sok km kell neki, hogy kielégítse felfedező hajlamát és mozgásigényét.

Lesz naponta 2-3 órád a foglalkoztatására?

2013. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!