Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek kan kutyájuk van, és...

Akiknek kan kutyájuk van, és nincs ivartalanítva?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akik nem ivartalanították a kan kutyájukat. Valóban kezelhetetlenebbek, és szökősek? Ha nem fedeznek, akkor nem bírnak magukkal? Problémásak?


Vagy ez sem minden esetben igaz, és függ a kutya vérmérsékletétől, illetve a neveléstől?


2013. márc. 28. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez függ a nevelésétől, nagyon a fajtájától is! Tüzelési időszakban lehetnek főként gondok, de ha jó nevelt a kutya akkor ez sokat számít.
2013. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

4 kanom van itthon, semmi gond nincs velük. ha tüzelő szuka van a közelükben, és a tüzelés csúcsidejében van, akkor is le tudom hívni őket, pedig különböző fajtájú kutyák, van köztük egészen keményfejű is.

abba gondolj bele, hogy minden egyes tenyészkan, illetve versenykutya ivaros, őket is kézben tudják tartani a gazdáik.

2013. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát megfelelő neveléssel, kordában lehet tartani a dolgokat?! Az sincs, hogy rajtunk embereken "gyakorolnak", például ha átjön a szomszéd asszony?:))
2013. márc. 28. 18:06
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem egy dobim van,semmi gond vele.
2013. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az nem gyakorlás hanem dominancia...ha rendben van a falka sorrend a kutyádnak eszébe sem jut "meghágni" a vendégeket,téged. Ezt szuka kutyák is csinálhatják.

Egy kan pincsink van, ivaros. Nem szökős, semmi baj nincs vele.

2013. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nagy tenyészetekben a kutyák általában kennelben élnek, ha nem, akkor meg nincs sok kan egymás mellett.


Igen, az én tapasztalatom szerint egyes kutyák nagyon tudnak szenvedni a tüzelések alatt. Én anno pont azért ivartalaníttattam már 10 hónaposan az alomtestvér kanjaimat, mert már kb. 7 hónaposan a testvérük első tüzelésekor olyan kerítés-mászásos, üvöltéses hisztit csináltak, hogy komolyan féltem tőle, hogy valahová felakadnak. Alig vártam, hogy elmúljon. Aztán amilyen szerencsém volt, a szuka negyed évre újra betüzelt.....

2013. márc. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4 éves dobermann kan. Kicsit több a hiszti tüzeléskor, de nem szökik, nem agressziv, teljesen normális kutya. És mellette jól is dolgozik.
2013. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy a kérdés össze gyűjtötte azokat az embereket, akik fölöslegesnek tartják, illetve helytelenítik az ivartalanítást.


A fölöslegest és a helytelenítést, természetesen felelős állattartás mellett értem. Szerintem alapból azok végeztetik el kutyáikon az ivartalanítást, akik amúgy is felelősen tartják. Akik miatt a rengeteg kóbor állat van, és rengeteg a menhelyeken, nekik meg sem fordul a fejükben.

2013. márc. 28. 18:32
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 felnőtt kanom van. Nem szöknek, nem is kezelhetetlenek, a szomszédban, ha gyorsan összeszámolom minimum 4 ivaros szuka van, de akkor sincs semmi gond velük. Szoktak összezörrenések lenni, tüzelési időszaktól függetlenül, de nagyon ritka és inkább csak dulakodások, harapásváltás nem történik, valamit kisebb közbelépést igényel (nem kell szétszedni őket, elég ha rájuk szólok) csak, de ettől függetlenül, idén ivartalaníttatni szeretném őket.
2013. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hamarosan 5 éves lesz az ivaros roti-nj keverék kanom. Mostanában tüzeltek a csajok. Ezt onnan tudom, hogy a nagy havazás előtti parti sétákon orra a földön és megy-megy-megy jó messzire, vagy éppen lemarad egy-egy nyomnál, majd tátogva jön utánam. Visszahívható, letiltható szukáról...olyannyira, hogy tavaly egy csomagtartóban utazott egy csúcsponton lévő tüzelő vizslával :) Egy póráz azért volt rajta a biztonság kedvéért.

Sok, nagyon sok függ a nevelésen!

Egyébként ha egyszer hagyják fedezni a kant, akkor értelemszerűen utána tüzelő szuka közelében sokkal kezelhetetlenebb lesz, hisz már tudja, mi a jó...

2013. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!