Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek kan kutyájuk van, és...

Akiknek kan kutyájuk van, és nincs ivartalanítva?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok véleményére vagyok kíváncsi, akik nem ivartalanították a kan kutyájukat. Valóban kezelhetetlenebbek, és szökősek? Ha nem fedeznek, akkor nem bírnak magukkal? Problémásak?


Vagy ez sem minden esetben igaz, és függ a kutya vérmérsékletétől, illetve a neveléstől?


2013. márc. 28. 17:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ez nem igy van. Az enyém már többször fedezett, és semmivel sem hisztisebb mint mielőtt még egyáltalán nem fedezett volna.
2013. márc. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem más a tapasztalatom. a négy kanból az egyik már fedezett, mégis ő a legnyugodtabb tüzelő szuka mellett. nem mondom, udvarol, és meg is ugraná, de ha rászólunk abszolult fegyelmezett. ő tudja, hogy mikor van csúcsidőben a szuka, és míg a többiek ráizgulnak a tüzelése legelején járó szukára is, ő csak akkor kezd el vele foglalkozni, mikor már időben van.

a fiatal kanokkal is nehezebb kicsit, a legifjabb kanom a szukáim első két tüzelését végigtutulta, most, három évesen már nem sír utánuk. a többiek is csak akkor nyüszögnek egy kicsit, ha már csúcson vannak a lányaim.

én nem tartom fölöslegesnek az ivartalanítást, sok gondot meg tud előzni és könnyebbé tudja tenni a kantulajdonos életét, de ha már felelősségnél tartunk, akkor a felelősségteljes kutyatartó az én definícióim szerint képes kézben tartani a kutyáját és hatékonyan megakadályozni, hogy az szaporodjon. és ehhez nem kell műtéti segítséget igénybe vennie. egyébként a négyből kettőt én is ivartalanítani akarok a tavasszal, mivel őket már biztos, hogy nem vonjuk tenyésztésbe, és kényelmesebb volna, ha az év minden napján össze tudnám engedni őket a csajokkal.


a tenyészőket meg ne úgy tessék elképzelni, hogy mindegyikük kennelsoron tart tíz kutyát... nagyon sok tenyésztő csak 2-3 kutyával dolgozik és családtagként tartja őket, illetve társtulajdonosnál vannak "kihelyezett" kanjai és szukái.

2013. márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1 ivaros kan,és 2 ivartalan szuka gazdájaként nem tartom feleslegesnek az ivartalanitást. A kan is csak azért nem lett,mert kiállitási kutya. Jól kezelhető,soha nem szökött, nem volt agressziv senkivel szemben.

Szerintem nevelés,és foglalkozás kérdése.De aki ezt nem tudja megoldani,vigye el,és ivartalanitsa a kutyáját.

2013. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

"de ha már felelősségnél tartunk, akkor a felelősségteljes kutyatartó az én definícióim szerint képes kézben tartani a kutyáját és hatékonyan megakadályozni, hogy az szaporodjon. és ehhez nem kell műtéti segítséget igénybe vennie."


Pontosan erre céloztam én is. Elég lehet az is ha kelőképp figyelünk, neveljük a kutyát, gondoskodunk normális kerítésről, stb. Akik ivartalanítanak, azok anélkül is megóvnák kutyáikat. Akik felelőtlenek, azoknak meg sem fordul a fejükbe az ivartalanítás lehetősége. Ennyi.

2013. márc. 29. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!