Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut/husky tulajok! A...

Malamut/husky tulajok! A kutyátok tavasszal, nyáron és kora ősszel veletek van a hűvös szobában?

Figyelt kérdés
Mennyi időre szoktátok őket kivinni a forróságban, sétálni, mozogni?
2013. márc. 28. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk malamutunk volt amikor gyerek voltam és kinti kutya volt. Minden gond nélkül bírta.
2013. márc. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egész évben kinti kutya volt (bár akkor nem volt ilyen durva nyár, mint tavaly, hogy este 30, nappal 38 fok) Estefelé és reggel korán sétáltasd. Mi általában lementünk a duna partra pancsizni, vagy beindítottam a kerti locsolót. Attól teljesen beindult. Kergette a vizet és úgy ugrált benne mint egy kisgyerek. Egyszer kaptam olyan tippet, hogy gyereknek való műagyag kádat vízzel tele tegyek ki és akkor beleül. Hát nálunk, ez nem jött össze, mert mindig kiborította a vizet, de elvleg van akinek működik. Ha nagyon meleg lesz, akkor majd látod a kutyán is, hogy nem akar nagyon mozogni. Ilyenkor ne erőltesd, csak egy rövid sétára vidd, ülj le vele kicsit, simizd és fésülgesd a szőrét (főleg tavasszal, mert akkor valami istentelen mennyiséget képesek vedleni)

Ne félts nagyon, kemény fából faragták ezeket a kutyákat. :) Ha van lehetőséged, akkor nyugodtan engedd be, mert biztos jobban érezné magát, de elárulom, hogy Ausztráliában is tenyésztik őket és gondolom ott sem tudják egész nap a klíma mellett tartani őket.

2013. márc. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Huskynk volt. Míg kicsi volt, először egy ideig benn volt, tavasszal, de kinn jobban szeretett lenne. Utána már mindig kinti kutya volt. Nyáron hűvös helyeket kereste, meg a teraszon a hűvös kövön volt sokszor, de télen viszont sokszor a hóban! aludt, és nem a házában. :)
2013. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én a nagy kánikulában beengedem őket a házba, meg ők is inkább bent vannak, és fekszenek a hideg kövön, de amikor kint vagyunk akkor kb óránként fellocsolom a betont, hogy az se legyen tűz forró, ástam nekik egy kis kerti tavat, amibe ha kedvük tartja belemászhatnak, meg nekik az itatójuk egy nagy fém edény, ami kb 50 literes, és sokszor abba is belefekszenek, főleg, amikor este lecserélem nekik a vizet benne.

Sokszor locsolni is szoktam őket, szóval én nagyon figyelek rájuk. De, amúgy ezek nélkül az intézkedéseim nélkül is el lennének, csak én abból indulok ki midig, hogy nekem nincs bundám, és majd meg pusztulok olyan melegem van ,akkor ő neki is milyen lehet, ezért inkább locsolom őket is meg magamat is, ami egy jó szórakozás is nekünk:)

2013. márc. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minden evszakban velem van,mivel lakaskutya. Nem igszan hatja meg a meleg, ugyanugy lefut 10-20 km-t.
2013. márc. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A miénk husky. Nyáron a forróságban beengedem nappal, de egyébként kinti kutya és jól bírja. Lehet látni rajta, ha már nagyon szenved a melegtől, olyankor szoktam beengedni. Az enyém fél a víztől, de nedves törülközővel szoktam hűteni a hasát, oda teszem. Ha nyaralunk vele, akkor a hegyi patakokba bele megy, ezt érdekes módon imádja, de itthon nem tudom lelocsolni, fél a slagtól vagy flakontól, vagy a fene tudja.
2013. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is két huskym van, de nekem télen nyáron bejöhetnek a lakásba, ha akarnak. Egyik kutyám akkor is imád bent lenni, mikor tél van és a szobába nagyon meleg, nem zavarja, csak bent lehessen.:D Nyáron is szeretnek bent hüssölni, de annyira nem vészes a meleg, elviselik ők.
2013. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A mi huskynk mindíg kint van . Egész jól tűri a meleget , csak legyen neki árnyék és hideg víz . Sétálni inkább estefelé vidd , mikor hűvösebb van .
2013. ápr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!