Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkiknak szokták csonkolni a...

Yorkiknak szokták csonkolni a farkukat?

Figyelt kérdés
Mert a legtöbbnek, akiket látok, csonkolva van. Őket eleve így adják el, vagy ez gazdikérdés? Vagy a fajta szerint eleve le kell? Ezt még legális? Csak azért kérdezem, mert nem vagyok nagy farok meg fülvágás-párti, de nekem is tetszik így, és kutyavásárláson gondolkozok.

2013. márc. 29. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
már nem nagyon... 7 napos korig lehet vágni, szóval a tenyésztő dönti el, hogy vágat vagy nem, de mivel kiállításokon és nyugat Európában már nem nagyon preferálják a vágott farkat ezért nem jellemző.
2013. márc. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem
2013. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Régebben vágták, de már nem.
2013. márc. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen szokták.A barátnőmnek 4 yorkikja van és mind a 4-nek levan vágva a farka.Nekik az állatorvos ajánlotta, hogy jobb ha levágják.
2013. márc. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem publikus levágatni. Az enyémnek le van. Azt mondják,hogyha a kutyának le van vágva a farka akkor az tisztább kutya mint a többi amelyiknek nincs le vágva. :)
2013. márc. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvos annyit ért hozzá, mint a bálnagyógyításhoz...
2013. márc. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnek nincs levágva, ma már nem szokták. Ha jól tudom, már kiállításra sem nagyon lehet vinni vágott farkú yorkshire-t.

Egyébként a faroknak fontos szerepe van az egyensúlyozásban, szoktam figyelni, hogyha valami keskeny helyen áll, vagy úszik, akkor a farkával is nagyon "koncentrál". Szerintem ennél a fajtánál semmi nem indokolja, hogy le kelljen vágni a farkát. Vannak fajták, akiknél egészségügyi szempontból fontos lehet, de a yorki nem az :)

2013. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!