Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jót tett azzal az ember a...

Jót tett azzal az ember a kutyának, hogy beengedte az életterébe?

Figyelt kérdés

Sokaktól azt hallom ma is, hogy kutya nem való házba. A kutya egy HASZON állat, Ő szolgálja az embert, és nem fordítva. És sokan meg emberként kezelik az ÁLLATOT. Foglalkoznak vele, amikor a kutya akarja, ruhákat vesznek neki, nyaralni viszik, ágyban alszanak az emberrel.


És hogy eltévedt az ember, mikor már egy állatnak van kiszolgálva az ember, nem fordítva.


Jót tett azzal az ember, hogy beengedte a kutyát a házba, a mindennap része lett a kutya, és már nem állatként van tekintve rá, hanem majdnem emberként?



2013. márc. 30. 10:18
1 2
 11/20 anonim válasza:

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.

Nem tudom hogy mi van a húsba,felvágott stb,nem vagyok vegetáriánus,de hogy is mondják amit nem tudsz az nem is fáj.

2013. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát ha már az ürüléknél tartunk: szerinted a mosógépből sterilen jönnek ki a ruhák? Meglepődnél, mennyire nagyon nem.

Azt meg tudom érteni, hogy valakit zavar a kutyaszőr. Én sem szeretem a lepedőmön, tehát nem engedem fel a kutyát az ágyra és pont. Nem engedem a szőnyegen vakarózni, kint fésülöm, tisztán tartom őt is és a vackát is, semmi nem büdös, a kevés kihullott szőrt meg összeszedi a partvis/porszívó. A lakásban tartott kutya nem egyenlő az ágyban alvó kutyával. De ha meghúzzuk a határokat a kutya számára, teljesen alkalmas a lakásban való létre.

2013. márc. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

6os válaszoló vagyok.


kedves 8as válaszoló!


érdekesnek találtam az írásodat de személy szerint engedd meg hogy válaszolhassak.


először is nekünk sehol nincsen egy darab szőnyeg sem, folyamatosan mosok fel, és a kutya is folyamatosan kefélve van, jah és rövidszőrű. oké hogy nyalogatja magát olyan helyeken de képzeld nálunk kapható 93°os alkohol, amivel állandóan áttöröljük a kezünket. szóval a tisztasággal úgy hiszem nagyon gond nincsen.


a másik. nem tudom hogy egyesek kutyáival mi a helyzet, de a mienk valahogy egyáltalán nem büdös, nincsen jellegzetes szaga sem. leginkább a kint tartott kutyák szoktak büdösek lenni, szóval nem hiszem hogy ebből kellene kiindulnod. az a kutya amelyiket rendszeresen ápolják kizárt hogy büdös legyen. sőt érdekes a párom unokatesójának a kutyáját nem engedik be a lakásba mondván büdös, míg az enyémre soha panaszt nem hallottam és kifejezetten szeretnek is vele foglalkozni, tehát nem hiszem hogy csak én nem érzem. sőt te a tisztaság illatát érzed bent nem pedig a kutyát, ugyanis folymatosan takarítva, fertőtlenítve is van.


ételmaradék: elhiszed hogy a nem megfelelő táplálás miatt is bűzölöghet a kutya? szájon át, bőrön át stb. én nem táppal etetem az enyémet, ő sem eszi meg, de nem is maradékkal, hanem a jó öreg főtt husi-rizs-répa vagy más zöldség verzióval. és belegondolván a "minőségi" etetésedbe illetve magába abba hogy kinti kutya lévén többet koszolódik a kutya szőre, őszintén szólva kétlem hogy olyan csilli villi szőrű kuvasz lenne. sőt továbbmegyek, gyerekként én is kinti láncra kötött kutyákkal nőttem fel. ételmaradékot ettek, soha nem volt csilli villi szőrük.


az hogy kemény 20 percre beengedted a kutyát melegedni jó nagy h.lyeség volt, akkor inkább ne is engedted volna be. ugyanis a hirtelen változó hőmérséklet különbség sokkal többet árt a kutyának mint használ. szerencsére viszont túlélte, tény nem halt bele. ahogyan te sem halsz bele ha kemény húsz percre bemehetsz valahova melegedni (a kabátodat semmit nem veszel le) majd mikor elindulsz még jobban fázol mint annak előtte.


bár mi is csak ritkán alszunk vele, főleg frissen fürdés után ennek ellenére, simán át lehet törölgetni a kutya olyan részeit hogy tiszta legyen. nekünk van is ilyen helyzetre törlökendő, bár mint már azt leírtam nem kell ahhoz az ágyba jönnie hogy használjuk.


a rengeteg kaksis helyhez sajnos sokat fűzni nem tudok. én nem a város közvetlen közepében lakom, de nem is vagyok annyira a szélén sem. itt van egy rakás félreeső hely ahol a kutyám nyugodtan végezheti a dolgát és senkit nem zavar, tény errefele egyesek még addig sem képesek elmenni a kutyáikkal azok meg kipakolják a járdára. az enyém meg lett nevelve hogy hol szabad és hol nem, ennek ellenére ha valami csoda folytán baleset történne olyan helyen ahol mások is közlekednek nem lenne pofám otthagyni. egyszer volt hogy az enyém is a járdára pakolta ki mert nem bírta a helyig, még pici volt, épp akkor tanulgatta a szobatisztaságot. hát rohantam vissza a kutyával, fogtam papírtörlőt, zacskót és egyedül visszamentem felszedni.


az hogy a haverod kutyája egy neveletlen eb a tirpák haverodnak köszönhetően az még nem jelenti azt hogy ne tudnál máshol se bemenni a házba anélkül hogy a kutya zaklatna téged. nálunk nagy a család, a párom unakotesóinak járkálnak a haverjai fel, az unokaöccs három magántanárral is tanul, de nemhogy akutyám oda nem megy de még a nyitott szobaajtónkon sem megy ki engedély nélkül. az meg egyenesen tilos hogy akárkit összeugráljon. nem csak minket nem, senkit.


a bolhás , rühességhez azt hiszem nem kell hozzászólnom, ugy érzem önmagáért beszél ezek után hogy akutyámnak ilyen bajai nincsenek, rendszeresen van féregtelenítve is.


szóval ennyit az ellenérveidről miért nem jó hogy a lakásban van a kutya.

2013. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
jah azt el is feljtettem leírni a büdösséggel kapcsolatban hogy az én hülye szokásom mindig az hogy a kutyát megfogom és "beleszipuzok" a szőrébe, mert mindig olyan jó illatú. ha büdös lenne, vagy csak az a jellegzetes kutyaszaga akkor bizonyosan ezt nem tenném meg.
2013. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad

Figyelj bemész egy idegen házába,biztos más illatot fogok érezni,lehet hogy nem büdöset de másat,minden lakásnak úgy gondolom megvan az illata,meg van a kutyának is a szaga akár mit csinálsz vele.De legyen a te kutyát parfüm illatot áraszt a tied kivétel!Egyébként a te kutyádnak milyen a száj szaga?Citrom,vagy rózsaillatú?Az enyémnek tény hogy büdös de hát eszik is.Az embereknek is büdös a szájuk ha nem mossák meg a fogukat,vagy ha nem rágóznak.Kutyának is ugyan úgy büdös.Még a tiednek is.Egyébként azt nem tudom megérteni minek kell főzni a kutyának valaki írja már meg nekem.Hidd el a kuvaszomnak szép fehér a bőre,nem azt mondom de kicsit van szaga de ha ott állsz mellette nem érzed,csak ha oda teszed az orrod.Kutyaszőr,lehetséges hogy lehet így ápolni egy kutyát nem,nem vitatom.Egyébként most ha be engedtem a kutyámat meddig kellett volna be engednem?Most én letudom venni a kabátom tény,de a kutyának a szőrét hogy vegyem le?Mert te szerinted ha kimegy megfázik ezt nem értem.

Egyébként erre a kérdésre amit a kérdező irt nem lehet válaszolni van aki azok táborát erősíti,amelyik azt mondja kutyát a házba is lehet tartani,olyanok mint én azok meg azt hogy nem.

2013. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

Ezt el felejtettem!

Most azt mondtam ételmaradék.Figyelj,főzök vagy nővérem,marad egy kis hús fogom oda teszem a táljába,eszek egy vajas kenyeret nem kell oda adom neki,kakaó,vagy tejet nem bírom meginni mert annyit csináltam megy ki a táljába,almát eszek nem kell oda adom neki és még sorolhatnám, el van kicsit hízva,1 héten 2x kap IGAZI tehén tejet 2litert.Általában vizet iszik.Az én kutyám lehet változatosabban eszik mind a tied.Reggel meg este kap enni,Reggel kevesebbet teste meg többet.

2013. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
*este
2013. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

jesszuskám, megírtam, az orrodat is belenyomhatod az enyém szőrébe képzeld el akkor sem lesz neked büdös legyen akármilyen jó orrod. sőt meg is mondom milyen MÁS szagot vagy illatot fogsz érezni a szőrén, az öblitőét amivel a helye ki van mosva (nagyon erős illatú drága övlítő, imádom mert ha még én sem fürdenék napokig akkor is úgy illatoznék mintha frissen zuhanyoztam volna, még a mi bőrünk is "átveszi"). oké hogy minden lakásnak más a szaga de nálam a rendszeres takarításnak hála kétlem hogy bármi büdöset is éreznél ugyanis mindenhonnan csak a tisztaság árad. a padlóról, a butorról, a kutya helyéről stb stb.

jó hogy a leheletet felhoztad, de az én kutyámnak "semmilyen" szagú lehelete van (mint pl. a víz, semleges), konkrétan ezt tudom is ugyanis reggelente nem úgy ébreszt mint a filmekbe hogy belenyal a képembe ami amúgy is tilos, hanem konkrétan ráfujtat az arcomra. (pitbull, akinek van az tudja mit értek a fujtatás alatt) nem eszik maradékot, nem rohadnak a fogai, szóval ne haragudj de még a lehelete sem büdös, bármilyen hihetetlen. egyetlen egyszer volt büdös a szája, amikor váltotta a tejfogait. nah akkor tényleg büdös volt és nem csak egy napig.


a kutyának én azért főzök mert: konzervet tápot nem adok neki, a maradékomat sem, mert amelett hogy egészségtelen még csak büdösebb is lesz a kutya tőle (hagyma, fokhagyma stb) így hát ha friss húsból szeretnék fűszer/só mentes egészséges ételt adni a kutyámnak akkor nyilván főznöm kell. abba meg nem halok bele mert kb. fél órára felhajítok fazékba húst rizzsel zöldséggel amíg pl. elmosogatok vagy takarítok, vagy előkészítem a mi ételünkhöz a dolgokat, húst, zöldséget, fűszereket stb.

a te kuvaszodnak azért van szaga mert 1) maradékkal eteted

2) nem hinném hogy a helyét és a környezetét naponta takarítod illetve ki szoktad mosni rendszeresen -magyarán a kutyád a retekben él-

3)nem hinném főleg lévén kinti kutya te különösebb rendszerességgel fürdetnéd

4) nem hinném hogy naponta többször áttörölgetnéd nedves törlökendővel a tappancsokat, és az "olyan" helyeket.


és igen a kutyád szőrét nem tudod levenni, éppen ezért írtam a kabátos példát hogy ha csak rövid időre engeded be az csak rosszabb utánna a kutyának. gondolj bele hogy az átmelegedett testével hirtelen kikerül a mínuszba. akkor már sokkal jobb ha veszel neki egy két olyan plüssös, szőrös nagy takarót amibe ha belebújik olyan mintha egy falkával aludna olyan jól fűt.


oké hogy változatosan eszik a tied (akár a disznók nemde?) de eleve szerinted a vajaskenyér az mi a kutyának? nem is csodálom hogy el van hízva, a szomszédban is kenyérrel etetik a kutyát ráadásul alig mozog (van egyépként udvara), tök dagadt. és egyen bármilyen változatosan a kutyád, az enyém meg az unalmas husi rizsét ami nincsen tele fűszerekkel, meg semmilyen moslékkal nem etetem, de nagyon szívesen a tied mellé raknám hogy melyik tűnik egészségesebbnek. lehet hogy neked szép, sőt nem is tartom kizártnak hogy a maga maradékos kinti életmódján az a kuvasz szép. de tuti nem annyira amennyire állítod. tudom tapasztaladból.


egyébként abban egyetértünk hogy erre nem lehet válaszolni, mindenki a maga véleményét írja le. én nem is szóllak le pl. téged azért mert kint tartod a kutyádat, ez a te dolgod, nem leszek attól se több se kevesebb ha a te kutyád kint él az udvarban. viszont úgy gondoltam hogy az általad felhozott ellenérvekre válaszolok, ugyanis valahogy egyik sem illik a mi kutyánkra illetve a mi esetünkre. egyépként ha ennyire hihetetlen számodra mindez elárulnám hogy a párom a tetejében még allergiás és asztmás is egyben. gondolhatod ha mindaz pl. a szőrrel igaz lenne akkor vagy a párom vagy a kutyám nem lenne meg, ennek ellenére pár napja kitalálta hogy akar még egy pitet. sőt továbbmegyek, mi sem szeretjük ha a kutya büdös, kutyaszagú. régen mikor még kölyök volt (nem pici) olcsóbb sampont használtunk és hiába fürdettük akár 100 órát is akkor is lehetett érezni a bőrén ahogy magad is írtad. azóta sampont is váltottunk már réges rég és szerencsére nem büdös a kutya. sőt olyannyira hogy néha elgondolkodtam még azon is hogy lehet a többi kutyát megzavarjuk azzal hogy a mienk nem "kutyaszagú", de eddig még nem volt ebből probléma, gondolom olyan ez mint hogy az emberek nagyon sok mindent nem éreznek amit a kutyák már igen.

2013. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Ugye éjjel nappal kint van,ha oda piszkol azt fel takarítom,mikor meglátom hogy éppen a dolgát végzi akkor megyek megvárom még elvégzi eltakarítom,vagy ha hazaérek akkor is rögtön össze szedem az ürüléket.Én nem állítom hogy az enyém tiszta,mint írtam is kint van éjjel nappal,porosodik a szőre mivel elég nagy a bundája meg amúgy is kint van,de bolha meg semmilyen élősködő nincs benne veszek rá bolhanyakörvet, és nincs benne bolha nem vakarózik.Most nem értem mi a gond ha eszek egy szelet vajas kenyeret és ha nem kell oda adom neki.És nem kenyérrel etetem.A kenyértől csak nagy lenne a hasa.

Lehet a tied egészségesebbnek néz ki de az én kutyám 12 éves,nem egy fiatal kutya.

2013. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Ezt még le felejtettem bocsi!

Oké el hiszem hogy nem büdös a kutyád.De miért is disznó ha változatosan eszik?Rendben is tartom a portámat,és a portámon van a kutya is,tehát a helye tiszta ez alatt azt értem nincs kutyaszőr,ürülék semmi.Egyébként kár is ezen vitatkozni,a te kutyád is más célt szolgál meg az enyém is.

2013. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!