Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted fel fog jelenteni...

Szerinted fel fog jelenteni ezért mert elvettem a kutyáját?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha hosszú de légyszíves olvasd el!


Lényeg annyi, hogy a környékünkön már kétszer láttam egy idősebb nagydarab fickót olyan 50-55éves körül lehetett aki "sétáltatja" a kölyök kutyáját (egy kis keverék). A sétáltatást azért raktam idézőjelbe mert körülbelül olyan szinten rángatja, hogy a levegőbe repül a kutya, plusz egy vékony pálcával csapkodja a kutyát és a kutya csak nyüszít bújna és remeg... ezt kétszer láttam már, hogy ezt csinálja. Tegnap este amikor sétáltattam a kutyámat ismét láttam ezt a kedves embert és láttam, hogy a kutya nem nagyon megy csak állt és a pasi rángatta a pórázon majd megunta és belerúgott a kutyába. Na nekem itt telt be a pohár odaszaladtam a pasit arrébb löktem ahogy csak tudtam és egyből el kezdtem ordibálni vele, hogy mi a f@szt képzel magáról, mi a f@szért kell szerencsétlen kutyát kínozni, meg hogy lehet annyira kemény valaki, hogy egy kb. 2 kilós kutyát rugdos a földön azért mert nem megy..


Láttam a pasin, hogy nagyon megdöbbent/meglepődött de én is megvoltam lepődve mert mondom ha ez most nekem jön agyon ver :D Lényeg, hogy kb. 3 percen keresztül ordítottam vele majd elhoztam a kutyáját és mondtam neki h mehet a rendőrségre feljelenteni mert én is felfogom jelenteni állatkínzásért ha az orvos észrevesz olyat ami verés következménye miatt van.


Kedden lesz csak állatorvos addig várok, valamint izgulok, hogy most fel fog e jelenteni vagy észhez tért..


Nem tudom, hogy miért csináltam ezt de nem bírtam tovább nézni, ahogy szerencsétlen kutyát rángatja rugdossa és ütögeti! Ti mit csináltatok volna?


2013. márc. 30. 10:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
szerintem krvára leszarja hogy mi van a kutyával, örül hogy megszabadult tőle..
2013. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs csipelve a kutya, vagy törzskönyvezve, vagy valami papír róla hogy az övé akkor nem jelenthet fel.


Amúgy meg lopásnak minősül, de a rendőrség azthiszem 30 ezer ft alatti értékkel egyáltalán nem foglalkozik. (Ezt onnan tudom, hogy ellopták a telefonomat, tudom is hogy ki volt, de szartak a fejemre, mert nem ütötte meg a telefonom azt a bizonyos értéket, hogy intézkedjenek...)

2013. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
8%
Értelmes ember módjára megmondom neki, hogy ne csinálja. Így te sem vagy jobb egy fokkal se.
2013. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
barátnőm is ezt mondja, hogy ő még a rendőrségre se fog elmenni mert leszarja a kutyát.. de én meg nem értem, hogy akkor neki minek egy kölyök kutya? 4hónaposnál nem idősebb.. az összes foga tej fog.. :) a szobatisztasággal meg még hadilábon áll a kis csöpség!
2013. márc. 30. 10:30
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez eléggé vakmerő cselekedet volt, de ha tényleg úgy igaz, ahogy leírtad, akkor rendben.

Ha egy kicsit túlzol, és pl nem rugdosás volt, hanem mondjuk lábbal való taszigálás, hogy gyere már no, akkor meg eléggé rossz döntés.

A kiskutyán vannak bármiféle bántalmazási nyomok? Mert ha nincs, és feljelent, akkor nagyon megszívhatod.

Amúgy milyen fajta?


Én tudom, hogyha egyszer mondjuk én az utcán valamiért büntetem a kutyám, mert volt már rá példa, hogy pl felvesz valamit, vagy nem figyel, és húz, vagy hasonló,, és oda jönne hozzám valaki, és elvenné a kutyámat, azt ott helyben, minden túlzás nélkül kinyírnám. De persze a fegyelmezés, meg a verés közt van különbség, remélem te nem értettél félre semmit.

2013. márc. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Kedves 3. Szerinted egy olyan embernek aki egy 2 kilós kutyát rugdos, rángat és üt annak el lehet magyarázni, hogy "ne haragudjon uram kérem többet ne csináljon ilyet" és ő erre azt mondja majd, hogy "jajj elnézést megigérem, hogy nem csinálok többet ilyet"... ?


Lehet, hogy nem vagyok jobb de legalább a lelkiismeretem nyugodt!

2013. márc. 30. 10:32
 7/28 A kérdező kommentje:

hát bántalmazás nyomát én nem látom, csak annyit h sántít picit a bal első lábára, de az másért is lehet.. amúgy nem túlzok semmiben, a rúgás az olyan volt, hogy a kutya a földön csúszott utána, valamint a pálcával való csapkodás is olyan volt, hogy lehetett hallani a pálca suhanását.. Nekem is van kutyám tudom és nem vagyok híve a veréssel való nevelésnek de énis csaptam már oda a kutyámnak, de nem egy pálcával csapkodtam és nem rugdostam a földön főleg nem ilyen pici korában..


amúgy valami keverék, tacskó pincsi félére tippelek, de a szőre olyan drótszerű, h lehet van benne foxi is!

2013. márc. 30. 10:35
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
De te meg sem próbáltad, értelmes ember módjára kommunikálni a dolgot.
2013. márc. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
szerintem aki egy állatot tud bántani azzal nem lehet normálisan kommunikálni, lehet, hogy nem vagyok jobb nála de legalább egy állatnak nem tudnék fájdalmat okozni. és ha már csak ennyivel jobb ember vagyok nála akkor nyugodt vagyok!
2013. márc. 30. 10:41
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted. Ha van rá bizonyítéka h az övé akkor tud csak feljelenteni. Ha neked van bizonyítékod/tanúd h tényleg bántotta a kutyát te is feljelentheted. Amúgy meg egy ilyen embernek csak így lehet elmagyarázni nem úgy h "jajj kérem ne bántsa..." az nem fogja érdekelni talán így kinyílik a csipája.
2013. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!