Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ELÖSZŐR AZ ALSÓT OLVASD! Mit...

Cinti12 kérdése:

ELÖSZŐR AZ ALSÓT OLVASD! Mit tegyek hogy újra ugyan úgy mint régen egyből hanyatt vágja magát és ne csak akkor simogassam amikor haza jövök mert akkor örűl de utána is figyel rám játszik velem stb? Csak fél a kezemtől!?

Figyelt kérdés
Van egy bolognese 3 éves kiskutyám. bemutatom: ált. ott szokott várni a kapuba amikor haza jöv a suliból,aranyos,kedves, de inkább egy gazdás kutya aki én vagyok a gazdija,értem bármit megtenne. ha tüzelés van akkor is ugyan olyan amilyen csak amikor hozunk kant megváltozik,nem nagyon szereti ha hozunk de most azért hoztunk mert van még egy bolognese kiskutyánk. őmiatta hoztuk de Mollyn is próbálkozott, Molly már nem nagyon örűlt neki de még eltűrte. Majd később megmorogta megkapta a kant Bernit.....egyik nap este kimentem hozzájuk, Milli fegüdt a bal oldalamon Berni a jobb oldalamon. Molly nem jött oda majd odahívtam őt is a jobb oldalamra ahol Berni feküdt csak Molly állt. Elkezdtem simagatni majd elkezdett morogni és felnézett rám. Mivel ilyet soha nem csinált velem szembe megcsaptam többször is, majd kb. 1 óra múlva is kimentem és oda szaladt hozzám gondolom h bocsássak meg neki majd én megint megcsaptam h hagy békén. akkor is mert nagyon igeges voltam rá. Majd másnap Molly ment volna Bernihez és Millihez és Berni megkapta megmorogta, rá és vicsorított. Szinte egész nap. Elvittük Bernit haza.(Mollynak és Millinek se lett kiskutyája)Mooly amikor megvertem ami egy hónapja volt. Egy-két hétig került engem mert félt tőlem. Majd ráhagytam nem nyösztettem na azóta játszik, megminden úgy mint régen de nem nagyon akarja hogy simogassam. :( És már egy hónapja ez van!Azt mondták hogy nem a kezemmel kellet volna megvernem hanem mással mert így fél a kezemtől!
2013. márc. 30. 18:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most ő se bízik meg bennem és én se bennem!
2013. márc. 30. 18:10
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát...minek neked egy alomnyi kutya? Csak nem szaporító vagy? :O elég nagy hülyeség volt megverned -.- mivel nem ismerem a kutyát nem tudom h mikor lesz a régi egyszer biztosan nem lehet megmondani.
2013. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Kutyát nem verünk! És főleg nem a semmiért! Látszik, hogy nem tudsz kutyát nevelni. Ez számára csak bántalmazás, nem büntetés! Nem is tudja értelmezni, persze, hogy fél tőled! Az ilyennek még a közelébe se engednék állatot!


Mi a jó fenéért akarsz szaporítani? Így is már tönkre tették a fajtát a hozzád hasonló mocskos szaporítók! Nem kellesz te is, nem kell még több beteges, ideggyenge bichon keverék! Miért akarod gyártani a keverék kutyákat? Belőlük akarsz pénzt csinálni? Inkább kezdj el dolgozni!


És mégis miért vannak kint a kertben?! Társasági kutyák, nem is tudom, hogy jut olyan az eszedbe, hogy udvaron tartsd őket! Neked nem való se kutya, se semmilyen élőlény! Nincs hozzá elég felelősségérzeted és értelmi képességed, ez látszódik. Inkább keress nekik egy normálisabb gazdát!

2013. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

nem kéne annyi kutya,mert eggyel sem tudsz bánni!


valóban nem veréssel kéne nevelni,mert látod ez lett. Valószínű sok idő lesz mire újra bízni fog benned..


Minden esetre simogatni ne simogasd egy darabig,dobáld neki a labdát,taníts neki új trükköket,de ne simogasd meg csak jutifalat illetve szóbeli dicséret..

2013. márc. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt direkt provokációnak írod?
2013. márc. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

első vagyok! Ha már a többiek is elmondták én is megmondom a magamét. normális választ meg már adtam ;)


Miért szaporítasz???? Az kell neked? egy csomó kutya az utcán??? most is van sok nem kell még több. kér volt ezt megkérdezned számíts az ilyen válaszokra. Minek bántod? a semmiért? grat! elvenném töled a kutyát. nem baj h nem lett kölyke... másoktól is meg fogod kapni és most tőlem is: TE EGY UTOLSÓ ÁLLATKÍNZÓ VAGY ÉS A TETEJÉBE MÉG SZAPORÍTÓ IS -.-"

2013. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

az ilyeneket verném halálra!!

vered szerencsétlent,szaporítod is!! úristen -.-

ezért tart M.on az állat tartás itt mert ilyen emberek vannak..

2013. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem kell szaporítani őket. Fölösleges, teli vannak a menhelyek kutyákkal, nincs arra szükség hogy te még plusz 10-et oda juttass.

2. Először gondolkodni kéne, és NEM megverni a kutyát, sem a kezeddel sem SEMMIvel. Más az ha rácsapsz az orrára, de nem verjük a kutyát.. Elérted azt hogy féljen tőled, és ne bízzon benned, nagyon ügyesen csináltad.

2013. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére lehet, nem is időben volt ott az a kan.

Amikor melletted morgott a kutyád, akkor a kant morogta el. Tudod, egy ilyen kistestű kutyának kis ütés is elég, hogy kellemetlen, akár fájdalmas érzést okozzon. A kutya pedig olyan, ami neki kellemetlen, fáj, azt , ha teheti, elkerüli.Nagyon sokáig fog tartani, amíg a kutyád elfelejti a rossz tapasztalatot a kezeddel kapcsolatban.

Ha még nem tudtad, majd megtanulod---az ütéssel nem oldasz meg semmit.

2013. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

a szaporításodhoz nincs hozzáfűzni valóm, illetve a többiek már nagyon jól megírták én meg bevallom őszintén az egész szövegen úgy felhúztam magamat hogy sehogy sem menne szépen leírni a szaporításodról a véleményemet.


namármost, kicsit bután fogom megfogalmazni miért is morgott a kutya meg téged hogy a lehető legjobban felfoghasd.

az hogy te ráersztettél kant úgy hogy ő ezt nem akarta az egyenlő volt számára a bántalmazással. konkrétan megerőszakoltattad a kutyádat. ezek után nem megleő hogy a szuka a rossz élmény hatására és a kan jelenlétében morgott és rádnézett. azon sem lennék meglepődve ha konkrétan te "raktad" rá a kant, vagy te fogtad le a szukát. ennek fényében ha lenne egy kis eszed akkor megértenéd hogy a szuka valószínű azért morgott mert nem szerette volna mégegyszer ugyanazt átélni.


ezekután meg még a tetejében te még el is verted hát gratula, örülj hogy csak ennyit változott a kutya. tudom hogy ez most egy kicsit úgy fog hangozni mintha az én "harci" kutyámmal szeretnék janiskodni. de ilyenkor amikor egy olyan agyatlannal van szerencsém aki van olyan erős ember hogy képes elagyabugyálni egy kistestű pici kutyát, olyan de olyan szívesen a kezébe adnám a domináns kan pitemet. az enyém ugyanis semmit sem rühell jobban mint a következetlen és értelmetlen verést, vele tennéd mindezt meg már nem lenne karod, vagy lenne de elkapná a kezedet és nem eresztené míg el nem ájulnál a vérveszteségtől az is tuti. verésre veréssel válaszol, csakis következetesen és verésmentesen volt mindig is nevelve. játékból viszont el szoktam "verni" de az nem zavarja, jókat szoktunk bunyózni .


meg az milyen már hogy szerencsétlen kutya odajön hozzád erre te meg megint elagyabugyálod? elmondanám hogy itt is nagyon nagy tévedésben vagy, ugyanis a kutya nem azért ment oda hozzád hogy te bocsáss meg neki, hanem azért mert ezzel jelezte feléd hogy bár egy idegbajos agyatlan következetlen gazda vagy de megbocsájt neked. erre te elvered, ezek után őszintén szólva kétlem hogy ez a kutya valaha is megbízna benned. ráadásul bele sem gondolsz hogy már a puszta látványod mekkora stresszforrás a kutyának ugyanis a következetlen és idegbajos viselkedésed után már soha nem tudhatja hogy mitől borul el az agyad és vered el megint. mert az első még ha TALÁN össze is tudta kötni azzal hogy morgot a másodika mivel kösse össze? nem csinált az ég világon szerencsétlen semmi csak baráságosan odament hozzád.


az én véleményem is az, ha valaha is szereted ezt a kutyád, vagy egy picit is szeretted akkor ajándékozd el egy jó gazdinak, te pedig tanulj az esetből és a többi megmaradt kutyát soha többé ne bánalmazd!

2013. márc. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!