Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » ELÖSZŐR AZ ALSÓT OLVASD! Mit...

Cinti12 kérdése:

ELÖSZŐR AZ ALSÓT OLVASD! Mit tegyek hogy újra ugyan úgy mint régen egyből hanyatt vágja magát és ne csak akkor simogassam amikor haza jövök mert akkor örűl de utána is figyel rám játszik velem stb? Csak fél a kezemtől!?

Figyelt kérdés
Van egy bolognese 3 éves kiskutyám. bemutatom: ált. ott szokott várni a kapuba amikor haza jöv a suliból,aranyos,kedves, de inkább egy gazdás kutya aki én vagyok a gazdija,értem bármit megtenne. ha tüzelés van akkor is ugyan olyan amilyen csak amikor hozunk kant megváltozik,nem nagyon szereti ha hozunk de most azért hoztunk mert van még egy bolognese kiskutyánk. őmiatta hoztuk de Mollyn is próbálkozott, Molly már nem nagyon örűlt neki de még eltűrte. Majd később megmorogta megkapta a kant Bernit.....egyik nap este kimentem hozzájuk, Milli fegüdt a bal oldalamon Berni a jobb oldalamon. Molly nem jött oda majd odahívtam őt is a jobb oldalamra ahol Berni feküdt csak Molly állt. Elkezdtem simagatni majd elkezdett morogni és felnézett rám. Mivel ilyet soha nem csinált velem szembe megcsaptam többször is, majd kb. 1 óra múlva is kimentem és oda szaladt hozzám gondolom h bocsássak meg neki majd én megint megcsaptam h hagy békén. akkor is mert nagyon igeges voltam rá. Majd másnap Molly ment volna Bernihez és Millihez és Berni megkapta megmorogta, rá és vicsorított. Szinte egész nap. Elvittük Bernit haza.(Mollynak és Millinek se lett kiskutyája)Mooly amikor megvertem ami egy hónapja volt. Egy-két hétig került engem mert félt tőlem. Majd ráhagytam nem nyösztettem na azóta játszik, megminden úgy mint régen de nem nagyon akarja hogy simogassam. :( És már egy hónapja ez van!Azt mondták hogy nem a kezemmel kellet volna megvernem hanem mással mert így fél a kezemtől!
2013. márc. 30. 18:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
16%

te kis buta :)

lelkiismeret furdalásod van ??

szar érzés ,mi !!

TUDOD ,vannak emberek aki rühellik,ha valaki más bántja a kutyáját,ők azok akik sokszor nem is látják a fától az erdőt:)

megnyugtatlak, a kutyádat elkényeztetted, mivel kicsi és aranyos meg bolognése ,ez már kényeztetést jelent :)

a NEM EGYGAZDÁS ! kutyád egyszerűen meg van sértődve, és te pedig ezt hagyod ( na ,ja mert lelkifurid van :)

felejtsd el a verést ! ne gondolj rá,és próbálj meg egy teljesen más hozzáállást .

a kretén lehúzó hozzászólásokat felejtsd el ! ők csak azt látják,hogy bántottad:)

de nem látják a lényeget:)

( az anyák is bántják néha a gyereküket,mégsem lesz belőlük sorozatgyilkos :) sőt a gyerekek is a szigorúbb szülőt szeretik jobban

2013. márc. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

folyt köv:

persze NEM AZT MONDOM,HOGY BÁNSD!

legyél vele szigorúbb,legyél vezető,legyél egyszerűen egy nem kényeztető ,de a kutyáját ismerő gazdi!

legyél magabiztos, fejet fel,póráz a kutyára,és csak akkor dícsérd ,ha tett érte!

2013. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
2 nél több kutyánál falka vezérségért folyó harc tőr ki és a te tekintélyedet is megkérdőjelezik ha hagyod de a veréssel ezt csak tetőzted a helyet hogy átvennéd a főnök szerepét csak félni fognak tőled és nem tisztelni majd egyszer megharapnak bár ne legyen ilyen.2 nél több kutya tartásához tapasztalat kell meg egy kis olvasás hogy hogyan lehet több kutyát együtt tartani hogy se köztük és se köztetek ne legyen hatalmi harc :9
2013. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

11/12es válaszoló!


megnézném hogy mindezek után ha még ő lenne a szigorú mert nehogy már elkényeztesse a kutyát mégis milyen pozitív változás lesz? látszik hogy semmit nem értesz a kutyákhoz. a kutya elvesztette a bizalmát az amúgy sem vezéri pozicióban elhelyezkedő gazdi iránt. azon sem lepődnék meg ha innentől kezdve a kutya nem fogadna szót a gazdájának. nagyon sok kutya hihetetlen de a verést választja semmint hogy megtegye a gazdának amit kér (erre mondták régen hogy egyszer el lett verve a kutya azóta semmit nem tud). ahhoz hogy minden rendben legyen a kérdezőnek végig kellene járnia egy rehabilitációval is foglalkozó kutyasulit a kutyájával. de még az sem egyik napról a másikra menne nekem elhiheted. a kérdezőnek (és úgy látszik neked sem) halvány lila gőze nincs a kutyatartásról. szóval nem kis melót kellene ebbe a szituba fektetni. de egyedül a kérdező hidd el semmit nem fog tudni elérni, de főleg nem azzal hogy megpróbálja eljátszani hogy ő a nagy következetes és szigorú falkavezér.

2013. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Vered a kutyát és még szaporítod is. Te egy gusztustalan ember vagy. Inkább ajándékozd el a kutyákat, nem neked való ez.
2013. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

11-12 vook.

ti kis butusok :)

a kérdés feltevője egyértelműen egy gyerek ,gondolom a név alapján 12 év körüli iskolás ,és ti letámadjátok,szaporítónak és állatkínzónak nevezitek :)

sem az emberekhez,sem a kutyákhoz nem igazán érthet, és ti sem :)

biztos,hogy nem az ő ötlete volt a pároztatás, valószínű ,hogy nehezen viseli ,a kutyusa bántalmazását ( ami csak egy -két pofon " megcsapás volt ")

önbizalomra, tanácsra,és bíztatásra lenne szüksége, erre ti kretének letámadjátok, de sem értelmezni a kérdését, sem a sorok között olvasni nem vagytok képesek :)

segítségre,és nem leszidásra lenne szüksége, szégyelljétek magatokat :)

nem vagyok sem kedves, sem jó, de ez csak egy gyerek !!

én nem, így nekem igazam van ,nektek pedig nem :)

kérdező : szedd össze magad, fejet fel, legyél sokkal nyugodtabb, legyél sokkal magabiztosabb és menni fog ez a kutyás dolog !

hallgass az okosabbra :) rám ! :)

2013. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

hahaha! nah persze hallgasson az okosabbra, rád, aki még azt sem vagy képes felismerni hogy a kérdező tök mindegy mennyi idős akkor is ez a szitu már komoly segítségre szorul és nem egy két mondatos tanácsosztásra. amit mellesleg tök mindegy hogy megfogad e vagy sem, változás akkor sem fog történni.


a másik, tehát azért mert gyerek, az feljogosítja őt hogy bántalmazza a kutyát? ami biztos nem olyan laza volt ahogyan azt te hiszed, ugyanis a kutya retteg a tizenéves gyerektől. esetleg fejogosítja hogy szaporítsa? egyébként ha ahhoz megvan az esze hogy ilyen részletesen le tudja írni melyik szuka hagyta magát a kannak és melyik nem akkor ahhoz is legyen hogy felfogja ez egy mocskos szaporítás. de nem fogja és gyártani fogja a kutyákat halomszámra mert hát miért is ne, meg agyba főbe veri. okos felelősségteljes felnőtt lehetsz te is kedves 61%os válaszoló. ezen felül az a tizenéves gyerek aki elgyepálja a kutyát majd később is csak mert ő még nem nyugodott le, hát ne haragudj de nem hiszem hogy egészséges mentalitású lenne. egy tizenéves gyerek pedig van annyira már értelmes hogy ezekkel a fogalmakkal tökéletesen tisztába legyen. jól le is pontoztak engem amiért a pittel kapcsolatban olyan durván fogalmaztam, ennek ellenére még mindig az a véleményem hogy megérdemelné. könnyű a kistestűekkel keménykedni, nemde? tudod van egy mondás: "Mielőtt megütnél gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet - mégsem tennék ilyet soha."

2013. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!