Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok írni egy rövid fogalmaz...

Mátyás97 kérdése:

Tudtok írni egy rövid fogalmazást a kutyátokról, és a kapcsolatotokról?

Figyelt kérdés
Például hogy mit szeret, mit nem, fogadott, vagy vásárolt, mit szeret enni, mi a kedvenc játéka, mennyire engedelmes, milyen fajta...stb. És milyen a kapcsolatotok.

2013. márc. 30. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Simán. Ide írjam?
2013. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Van egy 11 éves Bichon Frise fajtájú lány kutyusom.1,5 évesen került hozzám,nem tartották megfelelően.Ami a viselkedésén meg is látszott.Azóta egy jól nevelt kutyát faragtam belőle :)Minden rezdülésemet figyeli,már csak elég rá néznem és tudja mit várok el tőle.Mostanra a kapcsolatom nagyon jó lett vele.Ragaszkodó kis dög :D

Könnyen tanul,sok mindent tud is! Szeret trükköt tanulni,imád futkározni a parkban.Engedelmes nagyon,pórázon és póráz nélkül is szépen sétál,behívható,nem agresszív,ez persze sok munkába tellet,mert az előző gazdái eléggé elrontották..

Mindent megeszik,nem válogat..

Kora ellenére egy nagyon boldog kiegyensúlyozott és aktív kutya :)

remélem ennyi elég lesz :)

2013. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Itt is van:


Egy rotim van, gyerekkorom álma. Előtte is volt már a családban kutyánk, de mindig is ilyen fajtát szerettem volna.

Aztán tavaly októberben, ráakadtam egy menhelyen. Akkor 2,5 éves volt. Nagyon sok menhelyen voltam előtte, nagyon sok kutyát megnéztem, többet szó szerint rám akartak sózni, de őt valahogy az első pillanatra megszerettem.

Kocsival hoztam haza, nagyon féltem hogy tudom betenni az autóba, esetleg rosszul lesz vagy nyugtalan lesz, de nagyon élvezte. Eleinte nem jött ki a cicámmal (vagyis a cica nem jött ki vele), de mára már nagy haverok.

Kicsit rosszcsont, mert mindent tönkretesz. Az udvaron a bokrokat, tujákat, pici fenyőket kiszedte (a rózsával nem tudott elbánni). Néha ás gödröket, meg mindent szétpakol. Bent a lakásban kicsit jobban viselkedik.

Mindig mindenhová követ, nagyon kíváncsi, nagyon szeret autózni, és nagyokat (meg kicsiket) sétálni.

Nem válogatós, bár lehet, hogy a menhelyen hozzászokott, hogy azt eszi amit elé tesznek.

Nagyon szeret labdázni, meg mindenfélét játszani, a kedvence amikor egy rongyot fogok és húzom, ő meg rángatja a másik végét.

Alvás közben szinte mindig horkol.

Az engedelmesség az nem az erőssége, de már egyre kevesebbszer próbálkozik be.


[link]

2013. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze! Köszi! Írok én is:)

Kettő kutyám van. Egy 2 éves goldi, és egy 8 éves collie. Goldi: Minden játékot imád, főleg a nagy sárban. Ő egy fogadott kutya (Tudni se akard, milyen körülmények között.)

Kedvenc játéka a labdázás, dobálás húzás. Mindent megeszik: táp, konzerv, minden hús, zöldség, gyümölcs. Magas fokon engedelmes.

Collie: Mivel kicsit idősebb, ezért csak kötelez szeret húzni. Ő már itt született, ő a 3. generáció a családban. Sokszor finnyás, de ha éhes eszik. Ő is engedelmes.


Mind a kettővel fantasztikus a kapcsolatunk, elválasztathatatlanok vagyunk:D

2013. márc. 30. 20:11
 5/11 anonim ***** válasza:

Buborék: Áprilisban lesz 1 éves. Palotapincsi keverék, szuka. Szeret játszani és enni. Nem szereti ha piszkáljuk miközben csontot eszik. Befogadtuk egy családtól akinek véletlen születtek. Eredetileg menhelyről akartunk hozni mután meghalt egy másik kutyánk :( anyu nem akart másikat de rábeszéltük mert különben ki tudja mi lett volna vele. Nem kellet senkinek mert ő volt a legrondább de szép kutya. A kedvenc játéka egy plüss zöld orrszarvú amit lefejezett aztán egy plüss zöld maci amit szintén lefejezett. Tanítom. Domináns kutya de már haladok vele, egyre engedelmesebb.


Picur: Palotapincsi keverék 8 éves szuka. Nálunk született. Szereti ha simogatom, foglalkozok vele és lustálkodni is szeret. Nem szereti ha nem foglalkozom vele. Nincs kedvenc játéka. Mikor megszületett kicsi voltam és nem tanítottam, viszonylag jól nevelt.

2013. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó látni, hogy több ember is így szereti a kutyáját:)
2013. márc. 30. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy 7 éves labrador keverék kutyám. Két hónapos korában hoztam el, ingyen hirdették. soha nem volt kényes, beteg sem volt, és válogatós sem. Mindent megeszik, de a legjobban a nedves leveseket szereti a száraz tápot csak akkor eszi meg amikor igazán éhes. Sajnos a nevelését elszúrtuk ezért amikor távol vagyunk a háztól láncra kell tenni. Amúgy sokat van szabadon. Engedelmesség terén a legtöbbször szót fogad, de azért van amikor megmakacsolja magát és akkor mindig próbál kibújni a dolgok alól.


A másik kutyám egy 4 éves staffordshire terrier. Ő már jobban lett nevelve, engedelmes kutya. Egyáltalán nem hamis, sőt sokszor még rá is farag arra hogy szelíd, mert van olyan ember aki annak ellenére hogy a kutya menne oda játszani majdnem belerúg. Ő lakásban van, napi sétákkal. Mindene a mozgás, és rá igaz az hogy pórázon nem fárad el, csak ha elengedem.Összességében ennyi a kis íromány!

2013. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3 éves lesz aq vizslám májusban, fél éve került hozzám egy tenyésztő ingyen ajándékozta, vizsla egy örök gyerek, nyakamba ugrik folyton
2013. márc. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 evicikee válasza:
jo kutya
2013. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 hersze ***** válasza:
Amstaffunk van, 10 hetesen vettük, most lesz 3 éves.Macskákkal, kutyákkal alszik, 2 beteg kisgyerekkel nőtt fel, póráz nélkül is szót fogad, ő az utcán a gyerekek játszótársa:)Szeretik az öreg nénik is :D Megvédi a családot szó nélkül, ha kell. Kutyakiképző szerint túl szelíd:D
2013. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!